Souprava moře

Překvapilo nás, jak moc máte rádi minerálové zlomky. Proto jsme se Sašou Lysenko připravili inspiraci na zlomkový set. Vytvořte si náramek a náušnice jednoduchou technikou ketlování.
Souprava moře
Souprava moře
Souprava moře
Souprava moře

Co je potřeba na návod

Postup výroby

 1. *Některý materiál, který byl u návodu původně použit, již není k dispozici. Proto jsou v seznamu potřeb produkty jiné, které jsou pro výrobu šperku stejně vhodné."

  Odmotejte od špulky s drátkem několik otoček (ale nestříhejte), navlékněte na drát zlomek, na konci drátku kleštěmi udělejte mini očko, na druhém konci ohněte drát a ustřihněte ho s odstupem cca 8 mm.

  Obrázek 1

  Obrázek 2

  Obrázek 3

 2. Dále kleštěmi s kulatými čelistmi udělejte očko – první komponent máme. Obdobně pokračujte se všemi zlomky, co máte. Dále vybereme největší z nich: 5krát po 15 kusech zlomků, drobné zlomky pak použijeme na výrobu náušnic.

  Obrázek 4

  Obrázek 5

  Obrázek 6

 3. Ustřihneme asi 50 cm lanka, navlékneme první část zapínání. Drát přepůlíme a zapínání zachytíme v polovině lanka zamačkávacím rokajlem. Dále navlékneme kaplík, korálek onyxu a další kaplík, pak 15 kusu howlitových zlomků, pak znovu korálek onyxu s kaplíky atd. Ukončete návlek korálkem onyxu s kaplíky.

  Obrázek 7

  Obrázek 8

  Obrázek 9

  Obrázek 10

  Obrázek 11

  Zobrazit celý postup

 4. Abychom připojili zapínání na konec návleku, navlékneme dva zamačkávací rokajly, pak druhou část amerického zapínání a potom oba konce lanka provlékneme zpět do zamačkávacích rokajlů a přes kaplíky s onyxem, dobře utáhneme, rokajly zamáčkneme, čímž upevníme zapínání. Zbytky lanka odstřihneme a náramek máme hotov.

  Obrázek 12

  Obrázek 13

  Obrázek 14

 5. Na výrobu náušnic rozdělíme zbylé zlomky na stejné části a v každé části roztřídíme zlomky podle velikosti na tři části: dvě z menších zlomků – ty budou na začátku a konci náušničky – a jedna část bude z větších zlomků – ta bude v centru.
   
  Ustřihneme kolem 10 cm lanka, ohneme ho napůl a na konci lanka zamáčkneme rokajl, čímž vytvoříme očko na další zavěšení. Dále navlékneme nejdříve menší zlomky, poté větší a následně zase menší zlomky z těch, co jsme připravili dříve. Očko u posledního navléknutého zlomku trochu vice zmáčkněte (to uděláme, aby ketlované zlomky líp držely). Abychom zlomky zachytili na lanku, navlékneme na oba konce zamačkávací rokajl.

  Obrázek 15

  Obrázek 16

  Obrázek 17

  Obrázek 18

  Obrázek 19

 6. Odstřihneme zbytky lanka a připojíme náušničku. Stejně vyrobíme další kus a máme sadu dodělanou.

  Obrázek 20

  Obrázek 21

  Obrázek 22

Materiál pro výrobu

Vše skladem je ihned k odeslání
Možnost vyzvednutí v Praze v den objednávky
Nejširší síť korálkových prodejen v ČR
Zvýhodněná cena pro větší balení

Ověřeno našimi zákazníky
99 % zákazníků nás doporučuje
z celkem 5 806+ recenzí - zobrazit vše

Ověřený zákazník
Čtvrtek, 19. Květen 2022

100%

rychlost a zboží na skladě.

Ověřený zákazník
Čtvrtek, 19. Květen 2022

100%

Jako vždy, vše v naprostém pořádku. Zboží doručeno do dvou dnů. Kvalita zboží splnila očekávání. Nemám co vytknout

Ověřený zákazník
Úterý, 17. Květen 2022

100%

Velká nabídka produktů, dobré ceny, rychlé vyřízení objednávky.