Sněhové vločky podle Luuthien

Fascinuje vás také, jak je každá vločka stejná a přitom úplně jiná? Lucka na toto téma připravila variaci sněhových vloček z rivolek Swarovski a korálků MATUBO Miniduo. Kochat jejich leskem se můžete i vy, ať je použijete jako náušnice, přívěsek nebo brož.
Sněhové vločky podle Luuthien
Sněhové vločky podle Luuthien
Sněhové vločky podle Luuthien
Sněhové vločky podle Luuthien
Sněhové vločky podle Luuthien
Sněhové vločky podle Luuthien

Postup výroby šperku

 1. *Některý materiál, který byl u návodu původně použit, již není k dispozici. Proto jsou v seznamu potřeb produkty jiné, které jsou pro výrobu šperku stejně vhodné."

  Nejprve obšijeme rivolku. Začneme navlečením tří rokajlů Preciosa velikost 10 na nit. Konec nitě necháme dostatečně dlouhý pro pozdější zavázání a zapošití. Navlečené korálky prošijeme ještě jednou a nit utáhneme. Vznikne tak trojúhelník, který můžeme zajistit svázáním konců nití.

  Obrázek 1

 2. Nit provlečeme nejbližším rokajlem a navlečeme na ni nový rokajl Preciosa. Tento krok opakujeme, až je mezi každými dvěma rokajly ze základového trojúhelníku přišit jeden nový rokajl.

  Obrázek 2

 3. Pokračujeme třetí řadou, kde místo jednoho rokajlu přidáváme dva. Obvod bude tedy tvořit šest nových rokajlů.

  Obrázek 3

  Zobrazit celý postup

 4. Ve čtvrté řadě mezi každé dva rokajly přidáváme po jednom novém (obr. 4) a v páté řadě potom přidáváme po dvou. Po dokončení páté řady obvod tvoří 12 rokajlů. Přidáváním se kolečko rozšiřuje. Pokud dobře utahujete, začíná se tvořit kalíšek s mělkou prohlubní (obr. 5).

  Obrázek 4

  Obrázek 5

 5. V šesté až deváté řadě přidávejte vždy po jednom novém rokajlu. Kalíšek už neporoste do šířky, ale začne růst směrem nahoru (obr. 6 a 7). Při šití osmé řady do kalíšku vložte rivolku (obr. 8). Devátou řadu hodně utahujte, aby se rivolka do kalíšku uchytila (obr. 9).

  Obrázek 6

  Obrázek 7

  Obrázek 8

  Obrázek 9

 6. Pro dokončení kalíšku použijeme korálky TOHO Demi Round velikost 11. Protože jsou užší, jejich přidáváním se začne zmenšovat obvod kalíšku a rivolka v něm nakonec bude pevně držet. Šijeme desátou řadu, kde mezi každé dva rokajly Preciosa přidáváme po jednom TOHO Demi Round.

  Obrázek 10

 7. Obšití rivolky zakončíme poslední, 11. řadou. V této řadě vždy jeden rokajl TOHO Demi Round přidejte a druhý vynechte. V místech, kde budete vynechávat nit, protáhněte skrz rokajl Preciosa v deváté řadě (obr. 11). Nezapomeňte hodně utahovat, aby rivolka v kalíšku pevně držela (obr. 12).

  Obrázek 11

  Obrázek 12

 8. Na řadě je vytvoření „prstenců“ kolem obšité rivolky. Nit provlečeme skrz rokajl Preciosa zpátky do sedmé řady (obr. 13) a pokračujeme přišíváním korálků MATUBO Miniduo v prvním prstenci. Nit nejprve provlečeme jednou dírkou Minidua tam a druhou zpět. Poté prošijeme nejbližší rokajl Preciosa (obr. 14). Postup opakujeme, dokud nebude kolem dokola hotový první prstenec z korálků MATUBO Miniduo (celkem 12 kusů). (obr. 15)

  Obrázek 13

  Obrázek 14

  Obrázek 15

 9. Nit provlečeme nejbližším rokajlem v osmé řadě a vytáhneme ji skrz druhou dírku korálku MATUBO Miniduo.

  Obrázek 16

 10. V druhém prstenci na nit navlečeme dva korálky MATUBO Miniduo a přišijeme je ke korálkům MATUBO Miniduo v prvním prstenci (první dírkou provlečeme nit směrem ke středu, druhou od středu) (obr. 17). Postup opakujeme, jen místo dvou korálků MATUBO Miniduo použijeme dva rokajly Preciosa (obr. 18). Takto pokračujeme pořád dál, přičemž pořád střídáme Miniduo s Preciosou (obr. 19).

  Obrázek 17

  Obrázek 18

  Obrázek 19

 11. Ukončili jsme druhý prstenec kolem obšité rivolky a nit nyní směřuje skrz MATUBO Miniduo v prvním prstenci směrem ke středu. Provlečeme ji jedním rokajlem Preciosa v osmé, jedním v sedmé a nakonec ještě jedním v osmé řadě a pokračujeme směrem od středu skrz korálek MATUBO Miniduo a jeden rokajl Preciosa v druhém prstenci (obr. 20 a 21). Můžeme pokračovat třetím závěrečným prstencem.

  Obrázek 20

  Obrázek 21

 12. Navlečeme jeden rokajl TOHO Demi Round a nit provlečeme druhým rokajlem Preciosa a volnou dírkou vedlejšího korálku MATUBO Miniduo (obr. 22 a 23). Navlečeme další rokajl TOHO Demi Round a dva korálky MATUBO Superduo (obr. 24). U druhého Superdua provlečeme nit zpátky druhou dírkou, utáhneme (obr. 25), navlečeme na ni další TOHO Demi Round a prošijeme volnou dírku prvního korálku Superduo (obr. 26). Nit pořádně utahujeme, aby z korálků vznikl zobáček.

  Obrázek 22

  Obrázek 23

  Obrázek 24

  Obrázek 25

  Obrázek 26

 13. Nit opět provlečeme prvními (spodními) dírkami obou korálků Superduo (obr. 27), navlečeme nový rokajl TOHO Demi Round a v druhém prstenci prošijeme volnou dírku korálku Miniduo a sousední rokajl Preciosa (obr. 28). Krok 12 a 13 opakujeme pořád dokola, dokud není hotový i třetí prstenec (obr. 29 a 30).

  Obrázek 27

  Obrázek 28

  Obrázek 29

  Obrázek 30

 14. Nakonec nit provlékáme korálky tak dlouho, až se zezadu uprostřed setká s druhým koncem. Oba konce pevně svážeme a protáhneme několika korálky tak, abychom do nich schovali uzlík (obr. 31 a 32). Zbylé konce nitě ustřihneme (obr. 33).

  Obrázek 31

  Obrázek 32

  Obrázek 33

 15. Hotové sněhové vločky můžou posloužit volně jako dekorace nebo je můžete pomocí kroužku zavěsit na šňůrku, obruč či náušnicové zapínání. Pokud budete mít dostatek trpělivosti, můžete si takto vyrobit celý ozdobný řetěz jako vánoční dekoraci.

  Obrázek 34

  Obrázek 35

  Obrázek 36

  Obrázek 37

Vše skladem je ihned k odeslání
Možnost vyzvednutí v Praze v den objednávky
Nejširší síť korálkových prodejen v ČR
Zvýhodněná cena pro větší balení

Ověřeno našimi zákazníky
99 % zákazníků nás doporučuje
z celkem 5 806+ recenzí - zobrazit vše

Ověřený zákazník
Úterý, 17. Květen 2022

100%

Velká nabídka produktů, dobré ceny, rychlé vyřízení objednávky.

Ověřený zákazník
Úterý, 17. Květen 2022

100%

Doporučuji

Ověřený zákazník
Pondělí, 16. Květen 2022

100%

Možnost objednávat přes e-shop mi vyhovuje. V klidu si vyberu, promyslím si a pak objednám. Mohu několikrát změnit.