Sada ze směsi broušených korálků

Víte, že ve směsích broušených korálků se skrývají poklady? Zkuste si nějaký takový najít i vy! S různorodými korálky, lankem a zamačkávacím rokajlem se dají dělat velká kouzla. Přesvědčte se o tom sami v návodu od Saši Lysenko. Projekt je vhodný i pro úplné začátečníky.
Sada ze směsi broušených korálků
Sada ze směsi broušených korálků

Co je potřeba na návod

Postup výroby

 1. *Některý materiál, který byl u návodu původně použit, již není k dispozici. Proto jsou v seznamu potřeb produkty jiné, které jsou pro výrobu šperku stejně vhodné."

  Na tento náhrdelník potřebujeme 2 kousky lanka o délce cca 60 cm. Na každém konci navlékneme dva korálky, které zachytíme zamačkávacími korálky. Pak spojíme ta dvě lanka dalším zamačkávacím korálkem někde v délce 2,5–3 cm.

  Obrázek 1

  Obrázek 2

  Obrázek 3

 2. Dále na obě lanka navlékněte skupinu 5 korálků (obr. 4) a taky za ni zamáčkněte korálek. Odstoupíme od centrálního elementu asi 2,5 cm, zamáčkneme zamačkávací rokajl, dále přidáme na každé lanko další skupinu 5 korálků a z druhé strany zamáčkneme druhým zamačkávacím korálkem (obr. 5); opakujeme ještě dvakrát (obr. 6).

  Obrázek 4

  Obrázek 5

  Obrázek 6

 3. Změříme délku náhrdelníku a fixou označíme délku, která nám stačí na krk. Konce zpracujeme do kaloty: navlékneme zamačkávací rokajl, korálek 4 mm, kalotu, korálek 10/0 a vrátíme se zpět do kaloty přes korálek 4 mm a zamačkávací rokajl, podtáhneme, zamáčkneme rokajl a zbytek lanka uštípneme. Zavřeme kalotu a to samé uděláme s druhým koncem lanka.

  Obrázek 7

  Obrázek 8

  Obrázek 9

  Zobrazit celý postup

 4. Připevníme zapínání, přidáme prodlužovací řetízek s ketlovaným přívěskem. Pro náušničky vyberte další korálky z mixu, ustřihněte asi 7 cm lanka, rozdělte ho fixou na kousíčky 4 a 3 cm, rozpulte v místě, kde máte značku fixou, navlékněte na lanko rokajl a kalotu a kalotu zavřete.

  Obrázek 10

  Obrázek 11

  Obrázek 12

 5. Teď na oba konce lanka přidejte korálky a zachyťte je zamačkávacím rokajlem, udělejte to samé pro druhou náušničku. A pak pripevněte náušnicové háčky a máte hotové náušnice do sady.

  Obrázek 13

  Obrázek 14

  Obrázek 15

  Obrázek 16

 6. A sada je hotová. 

  Obrázek 17

Materiál pro výrobu

Vše skladem je ihned k odeslání
Možnost vyzvednutí v Praze v den objednávky
Nejširší síť korálkových prodejen v ČR
Zvýhodněná cena pro větší balení

Ověřeno našimi zákazníky
99 % zákazníků nás doporučuje
z celkem 5 806+ recenzí - zobrazit vše

Ověřený zákazník
Čtvrtek, 19. Květen 2022

100%

rychlost a zboží na skladě.

Ověřený zákazník
Čtvrtek, 19. Květen 2022

100%

Jako vždy, vše v naprostém pořádku. Zboží doručeno do dvou dnů. Kvalita zboží splnila očekávání. Nemám co vytknout

Ověřený zákazník
Úterý, 17. Květen 2022

100%

Velká nabídka produktů, dobré ceny, rychlé vyřízení objednávky.