Rose Petals kytičky

Inspirace v květinách se korálkováním prolíná bez ohledu na roční období. Pojďte si vyzkoušet jednoduché kytičky podle návodu Saši Lysenko. Je jen na vás, jestli je použijete jako náušnice nebo třeba jako komponent pro náhrdelník.
Rose Petals kytičky
Rose Petals kytičky
Rose Petals kytičky

Co je potřeba na návod

Postup výroby

 1. *Některý materiál, který byl u návodu původně použit, již není k dispozici. Proto jsou v seznamu potřeb produkty jiné, které jsou pro výrobu šperku stejně vhodné."

  Na dvojitou nit navlékněte korálky v tomto pořadí: lístek B (Rose Petals big) – lístek A (Rose Petals small) – 1C (rokajl 6/0) – lístek A – lístek B – 1C, udělejte dvojitý uzel a prošijte se nahoru. Dávejte pozor, aby lístky byly otočeny obdobným směrem, postupujte podle logiky.

  Obrázek 1

  Obrázek 2

  Obrázek 3

 2. Navlékněte další skupinu korálků: 1C – lístek A – lístek B – 1C a přišijte skupinu směrem zespoda nahoru k nejbližším lístečkům (prošijte oba lístečky najednou).

  Obrázek 4

  Obrázek 5

  Obrázek 6

 3. Prošijte se skrz korálky na spodní stranu. Navlékněte další skupinu korálků: 1C – lístek B – lístek A – 1C, přišijte skupinu směrem seshora dolů k nejbližším lístečkům (prošijte oba lístečky najednou).

  Obrázek 7

  Obrázek 8

  Obrázek 9

  Zobrazit celý postup

 4. Prošijte se jehlou nahoru (musíte vyjít z krajních lístečků). Navlékněte skupinu korálků: 1C – lístek A – lístek B – 1C, přišijte skupinu obdobným způsobem, jak se to dělalo v předchozích krocích.

  Obrázek 10

  Obrázek 11

  Obrázek 12

 5. Prošijte se skrz korálky dole, skrz lístečky na konci „mřížky“. Navlékněte na jehlu jeden korálek C, prošijte se skrz dva lístečky na protistraně směrem nahoru. Dále navlékněte další korálek C a projděte skrz dva lístečky (ze kterých vycházela nit na začátku tohoto kroku) směrem dolů. Máme tvar kytičky.

  Obrázek 13

  Obrázek 14

  Obrázek 15

 6. Vycházíme z korálku C na spodní straně květiny, přidáme mezi korálky C po jednom korálku D (rokajl 8/0), dále znovu vyjdeme v jednom z korálků C a korálky C jen obejdeme kolem. Dobře stáhneme do tvaru kytičky.

  Obrázek 16

  Obrázek 17

  Obrázek 18

 7. Prošijeme se nahoru, vyjdeme v jednom z nejbližších korálků C a poté přidáme mezi korálky C po jednom korálku Solo. Znovu vyjdeme v jednom z korálků C a jen obejdeme kolem korálky C. Dobře stáhneme do tvaru kytičky.

  Obrázek 19

  Obrázek 20

  Obrázek 21

 8. Teď musíme hotovou kytičku připevnit k náušnici nebo prstýnku (brožovému zapínání atp.). Použijeme k tomu 3 mm silný filc. Vystřihneme kousek cca 2 × 2 cm a zbytkem niti přišijeme ke spodní části kytičky přes korálky D.

  Obrázek 22

  Obrázek 23

  Obrázek 24

 9. Potom odstřihneme zbytky filcu těsně k niti (dávejte pozor, aby nedošlo k rozstřižení niti, nechte cca 1 mm).

  Obrázek 25

  Obrázek 26

 10. Prošijeme se skrz filc a vyjdeme v centrální části kytičky. Navlékneme korálek Matubo 7/0, vrátíme se zpět do filcu a zauzlíkujeme.

  Obrázek 27

  Obrázek 28

 11. Nalepte kytičku na klipsu. Z 1 mm slabého filcu vystřihněte kroužek stejného rozměru a podlepte z druhé strany, pak sešijte oba filce kolem základu klipsy.

  Obrázek 29

  Obrázek 30

  Obrázek 31

  Obrázek 32

 12. Pokud chcete udělat prstýnek, přišijte kytičku filcem k sítku a pak sítko připevněte k prstýnkovému základu pomocí kleští.

  Obrázek 33

  Obrázek 34

Materiál pro výrobu

Vše skladem je ihned k odeslání
Možnost vyzvednutí v Praze v den objednávky
Nejširší síť korálkových prodejen v ČR
Zvýhodněná cena pro větší balení

Ověřeno našimi zákazníky
99 % zákazníků nás doporučuje
z celkem 5 806+ recenzí - zobrazit vše

Ověřený zákazník
Čtvrtek, 30. Červen 2022

100%

Dobrý výběr, rychle dodání. Hlavně super korálky v tubě a ne v sáčku. Za mě dobrý.

Ověřený zákazník
Středa, 29. Červen 2022

100%

Doporučuji

Ověřený zákazník
Středa, 29. Červen 2022

100%

Rychlé vyřízení, vše v pořádku.