Rivoli sluníčková sada

Tak jako slunečnice každý den, otáčí se za sluncem... otočí každý i hlavu svou za touto Rivoli sadou. Zazářit můžete třeba na příštím plese!
Rivoli sluníčková sada
Rivoli sluníčková sada
Rivoli sluníčková sada
Rivoli sluníčková sada

Postup výroby

 1. *Některý materiál, který byl u návodu původně použit, již není k dispozici. Proto jsou v seznamu potřeb produkty jiné, které jsou pro výrobu šperku stejně vhodné."

  Ustřihneme si vlasec a navlékneme na něj jehlu. Nyní navlečeme střídavě 1× TR11 a 1× BK3, a to tak, aby od každého korálku bylo 8 kusů. Svážeme do kroužku.

  Obrázek 1

 2. Jehlu protáhneme TR11, navlékneme dalších 5 ks TR11, přeskočíme BK3 a jehlu protáhneme následujícím TR11 z kroužku. Opakujeme, dokud nemáme jakési „sluníčko“.

  Obrázek 2

  Obrázek 3

 3. Jehla nám musí vycházet ve špičce paprsku, tedy ve třetím z pěti TR11, které jsme našili v předchozí řadě. Navlékneme 3× TR11 a jehlu provlečeme korálkem ve špičce následujícího paprsku. Opět opakujeme po celém obvodu, což nám po utažení paprsky stáhne a začne se tak tvarovat lůžko.

  Obrázek 4

  Obrázek 5

  Zobrazit celý postup

 4. Jehlu si provlečeme tak, aby vycházela prostředním z předchozích nových tří našitých korálků. Navlékneme 2× TR11 a jehlu vedeme dalším prostředním korálkem z předchozí řady.

  Obrázek 6

  Obrázek 7

 5. Opakujeme dokola a přibližně v polovině řady vložíme do uzavírajícího se lůžka jeden SWRIV lícem dolů (nyní totiž šijeme zadní stranu). Řadu dokončíme.

  Obrázek 8

  Obrázek 9

 6. Další řada spočívá v utažení celého lůžka, a tak pouze protáhneme vlascem bez dalších nových korálků všechny TR11 všité v řadě minulé (tj. 16 korálků).

  Obrázek 10

  Obrázek 11

 7. Jehlu s vlascem protáhneme korálky tak, aby nám vycházela ve výše zmíněné špičce nyní již schovaného paprsku „sluníčka“. Navlékneme 2× BK3 a jehlu vedeme korálkem ve špičce následujícího tehdejšího paprsku. Opakujeme po celém obvodu.

  Obrázek 12

  Obrázek 13

 8. Mezi oba BK3 z předchozího kroku všijeme po celém obvodu 1× TR11. Nyní doporučuji se jehlou protáhnout k druhému konci vlasce, zpevnit uzlíky, zapošít a zastřihnout. Motivek je hotový, pro vytvoření soupravy náušnic a přívěsku budeme potřebovat tři kusy.

  Obrázek 14

  Obrázek 15

 9. Na jeden motivek nasadíme šlupnu a na druhé dva kroužky z oceli a háček, a to tak, že očkem háčku protáhneme 3mm kroužek a paprskem náušnice 5mm kroužek, které spojíme.

  Obrázek 16

  Obrázek 17

Vše skladem je ihned k odeslání
Možnost vyzvednutí v Praze v den objednávky
Nejširší síť korálkových prodejen v ČR
Zvýhodněná cena pro větší balení

Ověřeno našimi zákazníky
99 % zákazníků nás doporučuje
z celkem 5 806+ recenzí - zobrazit vše

Ověřený zákazník
Čtvrtek, 30. Červen 2022

100%

Dobrý výběr, rychle dodání. Hlavně super korálky v tubě a ne v sáčku. Za mě dobrý.

Ověřený zákazník
Středa, 29. Červen 2022

100%

Doporučuji

Ověřený zákazník
Středa, 29. Červen 2022

100%

Rychlé vyřízení, vše v pořádku.