Náušnice Tequila se Swarovski krystaly

Tak jaký byl váš závěr roku? Možná, že ho někteří z vás přivítali skleničkou dobré kaktusové pálenky... A viděli hvězdičky nejenom v ohňostroji :) V náušnicích podle Lucie budou díky Swarovski rivoli hvězdičky zářit celoročně. A budou se hodit jak k bílé halence a riflím, tak k večerní róbě.
Náušnice Tequila se Swarovski krystaly
Náušnice Tequila se Swarovski krystaly
Náušnice Tequila se Swarovski krystaly
Náušnice Tequila se Swarovski krystaly
Náušnice Tequila se Swarovski krystaly

Postup výroby

 1. *Některý materiál, který byl u návodu původně použit, již není k dispozici. Proto jsou v seznamu potřeb produkty jiné, které jsou pro výrobu šperku stejně vhodné."

  Nejprve obšijeme rivolku. Začneme navlečením tří rokajlů Preciosa velikost 10 na nit. Konec nitě necháme dostatečně dlouhý pro pozdější zavázání a zapošití. Navlečené korálky prošijeme ještě jednou a nit utáhneme (obr. 1). Vznikne tak trojúhelník, který můžeme zajistit svázáním konců nití (obr. 2).

  Obrázek 1

  Obrázek 2

 2. Nit provlečeme nejbližším rokajlem a navlečeme na ni nový rokajl Preciosa (obr. 3). Tento krok opakujeme, až je mezi každým rokajlem ze základového trojúhelníku přišit jeden nový rokajl (obr. 4).

  Obrázek 3

  Obrázek 4

 3. Pokračujeme třetí řadou, kde místo jednoho rokajlu přidáváme dva. Obvod bude tedy tvořit šest nových rokajlů.

  Obrázek 5

  Zobrazit celý postup

 4. Ve čtvrté řadě mezi každý rokajl přidáváme po jednom novém (obr. 6) a v páté řadě potom přidáváme po dvou. Po dokončení páté řady obvod tvoří 12 rokajlů. Přidáváním se kolečko rozšiřuje. Pokud dobře utahujete, začíná se tvořit kalíšek s mělkou prohlubní (obr. 7).

  Obrázek 6

  Obrázek 7

 5. V šesté až deváté řadě přidávejte vždy po jednom novém rokajlu. Kalíšek už neporoste do šířky, ale začne růst směrem nahoru (obr. 8 a 9). Při šití osmé řady do kalíšku vložte rivolku (obr. 10). Devátou řadu hodně utahujte, aby se rivolka do kalíšku uchytila (obr. 11).

  Obrázek 8

  Obrázek 9

  Obrázek 10

  Obrázek 11

 6. Pro dokončení kalíšku použijeme korálky TOHO Demi Round velikost 11. Protože jsou užší, jejich přidáváním se začne zmenšovat obvod kalíšku a rivolka v něm nakonec bude pevně držet. Šijeme desátou řadu, kde mezi každý rokajl Preciosa přidáváme po jednom TOHO Demi Round.

  Obrázek 12

 7. Obšití rivolky zakončíme poslední, 11. řadou. V této řadě vždy tři rokajly TOHO Demi Round přidejte a další mezeru vynechte. V místech, kde budete vynechávat, nit protáhněte skrz rokajl Preciosa v deváté řadě (obr. 13). Nezapomeňte hodně utahovat, aby rivolka v kalíšku pevně držela. (obr. 14)

  Obrázek 13

  Obrázek 14

 8. Na řadě je ušití zavěšení a dozdobení. Nit provlečeme skrz rokajl Preciosa zpátky do sedmé řady a navlečeme 4 rokajly Preciosa (obr. 15 a 16).

  Obrázek 15

  Obrázek 16

 9. Jehlou prošijeme vedlejší rokajl v sedmé řadě.

  Obrázek 17

 10. Navlečeme 3 rokajly TOHO Demi Round a prošijeme další rokajl Preciosa v sedmé řadě (obr. 18). Stejným způsobem pokračujeme, dokud není zdobení hotové kolem celé rivolky (obr. 19).

  Obrázek 18

  Obrázek 19

 11. Nakonec nit ještě jednou protáhneme skrz očko pro zavěšení a poté provlékáme korálky tak dlouho, až se zezadu uprostřed setká s druhým koncem. Oba konce pevně svážeme a protáhneme několika korálky tak, abychom do nich schovali uzlík (obr. 20 a 21). Zbylé konce nitě ustřihneme (obr. 22).

  Obrázek 20

  Obrázek 21

  Obrázek 22

 12. Hotovou náušnici pomocí plochých kleští zavěsíme na náušnicové zapínání.

  Obrázek 23

 13. Celý postup zopakujeme, aby náušnice tvořily pár.

  Obrázek 24

Vše skladem je ihned k odeslání
Možnost vyzvednutí v Praze v den objednávky
Nejširší síť korálkových prodejen v ČR
Zvýhodněná cena pro větší balení

Ověřeno našimi zákazníky
99 % zákazníků nás doporučuje
z celkem 5 806+ recenzí - zobrazit vše

Ověřený zákazník
Čtvrtek, 30. Červen 2022

100%

Dobrý výběr, rychle dodání. Hlavně super korálky v tubě a ne v sáčku. Za mě dobrý.

Ověřený zákazník
Středa, 29. Červen 2022

100%

Doporučuji

Ověřený zákazník
Středa, 29. Červen 2022

100%

Rychlé vyřízení, vše v pořádku.