Náušnice Lapače snů

Všichni známe indiánské lapače snů, které se věší nad postel, aby, podle indiánských legend, zaháněly špatné sny a zachytily ty dobré. Vyrobte si krásné jednoduché lapače jako náušnice podle návodu od Jitky Sůsové.
Náušnice Lapače snů
Náušnice Lapače snů
Náušnice Lapače snů

Co je potřeba na návod

Postup výroby

 1. Ucvakněte asi 70 cm drátku. Vezměte si kousek čistého hadříku nebo látkový kapesník a mezi prsty v hadříku ten drátek několikrát protáhněte. Je to velmi důležitý krok pro práci s drátky, drátky se takto narovnají, jsou ohebnější a hlavně s nimi půjde mnohem lépe tvořit obloučky. Pokud si drátek takto nepřipravíme, při práci by se zalamoval do špiček, a ne obloučků.

  Obrázek 1

 2. Vezměte jednu kreoli, zahnutými kleštěmi pevně zmáčkněte v horní části tam, kde jsou schovány konce drátků.
  Omotejte dvěma-třemi otočkami kreoli u horního konce tak, aby vám kousek drátku zbyl. Ten pak omotejte kolem horní části pod očkem.

  Obrázek 2

 3. Drátkem omotejte kreoli po celém jejím obvodu. Připouštím, že tento krok můžete vynechat, přeskočit jej a rovnou jít na obloučky, ale myslím, že s takto omotanou kreolí jsou náušnice prostě hezčí. Omotáním se kreole navíc hezky zpevní. Konce drátků omotejte několika otočkami pod očkem kreole, uštípněte a zahnutými kleštěmi dobře přimáčkněte ke kreoli.

  Obrázek 3

  Zobrazit celý postup

 4. Nyní budeme tvořit obloučky. Uštípněte si dalších cca 70 cm drátku, omotejte začátek na jednom horním konci kreole; přečnívající drátek zatím nechte být. Upravíme jej až na konci. Na drátek navlékněte 1 MR7, drátek veďte nad kreolí, podvlékněte pod ní a obloučkem zas vytáhněte ven. Vznikne první oblouček, upravte lehce prsty tak, aby byl velký (široký) cca 5 mm. Smyčky kolem obvodu kreole příliš neutahujte, je potřeba je mít trochu volnější, což budeme potřebovat při kompletaci náušnice.

  Obrázek 4

 5. Obloučky tvořte po celém obvodu kreole, až na úplný konec.

  Obrázek 5

  Obrázek 6

 6. Nyní přejdeme do druhé řady obloučků. Navlékněte 1  MR7. Drátek veďte zprava do MR7 v 1. obloučku 1. řady, protáhněte MR7 a ohněte doprava. Tím vytvoříte první smyčku druhé řady.  Pokračujte po celém vnitřním obvodu, skrz všechna MR7. V této řadě už žádná MR7 nepřidáváme.

  Obrázek 7

  Obrázek 8

 7. Plynule přejděte do třetí řady. Zde tvořte smyčky skrz obloučky předchozí řady – vždy jeden oblouček přeskočte (pokud byste chtěly mít síťku hustší, tak samozřejmě můžete do každého obloučku). Pokračujte po celém vnitřním obvodu.

  Obrázek 9

 8. Navlékněte kuličku jaspisu 6 mm a drátek protáhněte pod obloučky třetí řady ve spodní části kreole, drátek protáhněte zpět kuličkou, přichyťte jej jednou smyčkou k obloučku třetí řady v horní části kreole, ještě jednou jej kolem smyčky omotejte, uštípněte a dobře konec drátku přimáčkněte ke smyčce.

  Obrázek 10

  Obrázek 11

 9. Na ketlovací jehly navlékněte 2× po 1 kuličce karneolu 4 mm a 2 MR7 a udělejte pomocí ketlovacích kleští očko. Na další dvě ketlovací jehly navlékněte po jedné kuličce karneolu 4 mm a třech MR7, udělejte pomocí ketlovacích kleští očko. Ketlovací jehly s kuličkami a MR7 připevněte pomocí spojovacích kroužků (lépe vypadají na dvou kroužcích) pod smyčky první řady kolem obvodu kreole, jehly s jednou kuličkou a třemi MR7 mezi pírka, jehly s jednou kuličkou a dvěma MR7 na okraj vedle menších pírek.

  Obrázek 12

  Obrázek 13

 10. Do očka kreole připevněte afroháček.
  Obdobně udělejte i druhou náušnici. Pírka na ní zavěste zrcadlově, hlavně to středové velké.

  Obrázek 14

Materiál pro výrobu

Vše skladem je ihned k odeslání
Možnost vyzvednutí v Praze v den objednávky
Nejširší síť korálkových prodejen v ČR
Zvýhodněná cena pro větší balení

Ověřeno našimi zákazníky
99 % zákazníků nás doporučuje
z celkem 5 806+ recenzí - zobrazit vše

Ověřený zákazník
Čtvrtek, 26. Květen 2022

100%

Vše OK. Mohu jen doporučit.

Ověřený zákazník
Středa, 25. Květen 2022

100%

Potěšila zpráva od pana ředitele s výzvou k napsání zprávy, pokud by něco nebylo v pořádku.

+ Rychlost dodání, vše přišlo krásně zabalené, v pořádku

Ověřený zákazník
Pondělí, 23. Květen 2022

100%

Doporučuji