Náhrdelník z Miniduo kuliček

Chtěli byste umět udělat kuličku z korálků, které nejsou ani trochu kulaté? Nela Kábelová vám prozradí, jak toho dosáhnout bez čar a kouzel. S naším návodem si osvojíte techniku. Kuličky pak poskládejte na náhrdelník v takovém množství a barevné škále, aby to odpovídalo přesně vašemu stylu.
Náhrdelník z Miniduo kuliček
Náhrdelník z Miniduo kuliček

Postup výroby

 1. *Některý materiál, který byl u návodu původně použit, již není k dispozici. Proto jsou v seznamu potřeb produkty jiné, které jsou pro výrobu šperku stejně vhodné."

  Přinášíme vám korálkový návod od výrobce MATUBO™.
  Stáhnout si ho můžete v originálním znění pomocí odkazu výše.

  Navlékněte jeden rokajl 15/0 a dvě Minidua. Zopakujte celkem pětkrát. Korálky posuňte na konec nitě a svažte je tak, aby vytvořily kroužek. Poté provlékněte jehlu horní dírkou nejbližšího Minidua.

  Obrázek 1

  Obrázek 2

 2. Přidejte jedno nové Miniduo a provlékněte jehlu horní dírkou následujícího Minidua v řadě. Opakujte, dokud nedojdete do konce řady.

  Obrázek 3

  Obrázek 4

 3. Na konci řady přidejte poslední Miniduo a poté provlékněte jehlu do horní dírky posledního Minidua z předchozí řady a ještě spodní dírkou prvního Minidua z aktuální řady. Poté provlékněte jehlu zpět horní dírkou téhož Minidua.

  Obrázek 5

  Obrázek 6

  Zobrazit celý postup

 4. Přidejte jedno Matubo 8/0 a provlékněte jehlu horní dírkou následujícího Minidua. Opakujte, dokud nedojdete do konce řady. Na konci řady provlékněte jehlu horní dírkou posledního Minidua a poté ještě prvním Matubem 8/0.

  Obrázek 7

  Obrázek 8

 5. Přidejte jedno Miniduo a provlékněte jehlu následujícím Matubem 8/0. Opakujte, dokud nedojdete do konce řady.

  Obrázek 9

  Obrázek 10

 6. Na konci řady provlékněte jehlu posledním Matubem 8/0 a poté ještě spodní dírkou prvního Minidua. Následně provlékněte jehlu zpět horní dírkou téhož Minidua.

  Obrázek 11

  Obrázek 12

 7. Přidejte jedno nové Miniduo a provlékněte jehlu horní dírkou následujícího Minidua v řadě. Opakujte, dokud nedojdete do konce řady. Než řadu dokončíte, vložte dovnitř výplňový korálek.

  Obrázek 13

  Obrázek 14

 8. Na konci řady přidejte poslední Miniduo a poté provlékněte jehlu do horní dírky posledního Minidua z předchozí řady a ještě ji provlékněte spodní dírkou prvního Minidua z aktuální řady. Záhy provlékněte jehlu zpět horní dírkou téhož Minidua.

  Obrázek 15

  Obrázek 16

 9. Nyní uzavřeme horní stranu obšití. Přidejte jeden rokajl 15/0 a pak provlékněte jehlu horní dírkou následujícího Minidua. Při šití si hlídejte, aby byly obě strany kuličky symetrické – to znamená, že nově přidaný rokajl 15/0 by měl „sedět“ přesně nad rokajlem 15/0 z první řady.

  Obrázek 17

 10. Poté provlékněte jehlu horní dírkou ještě jednoho dalšího Minidua (bez přidání korálku). Opět – hlídejte si symetrii. Tam kde nyní prošijete dvě Minidua přímo bez přidání korálku, by na druhé straně kuličky – v první řadě – měla být také dvě přímo prošitá Minidua. Pokud tuhle symetrii porušíte, základní obšití sice bude možné dokončit, ale již nebude možné našít na kuličku zdobení.

  Obrázek 18

 11. Opakujte předešlé dva kroky, dokud nedojdete do konce řady. Na konci řady provlékněte jehlu horní dírkou posledního Minidua a následně prvním přidaným rokajlem 15/0.

  Obrázek 19

 12. Nyní ušijeme zdobení na jedné polovině kuličky. Přidejte pět rokajlů 15/0 a provlékněte jehlu horní dírkou nejbližšího Minidua sousedícího s korálky 8/0 v prostřední řadě obšití.

  Obrázek 20

 13. Přidejte dalších pět rokajlů 15/0 a provlékněte jehlu následujícím rokajlem 15/0 na téže straně korálku. Nyní provlékněte jehlu zpět posledním rokajlem 15/0 z nově přidané pětice.

  Obrázek 21

  Obrázek 22

 14. Následně přidejte čtyři rokajly 15/0 a provlékněte jehlu horní dírkou nejbližšího Minidua sousedícího s prostřední řadou obšití. Opakujte poslední dva kroky, dokud nedojdete do konce řady. Na konci řady již přidejte jen čtyři rokajly 15/0 a provlékněte jehlu prvním rokajlem 15/0 z první přidané pětice z kroku 12.

  Obrázek 23

  Obrázek 24

 15. Prošijte se skrz korálky na druhou polovinu kuličky a i tam obdobným způsobem našijte zdobení. Pro usnadnění práce se nemusíte přesouvat až do rokajlu 15/0 – bude stačit, když se na druhé polovině korálku přesunete do některého Minidua sousedícího s prostřední řadou obšití.

  Obrázek 25

 16. Obdobně jako v předešlých krocích došijte zdobení i na této straně korálku. Vznikne nám tím zdobení v podobě dvojic šipek, které míří směrem od sebe.

  Obrázek 26

  Obrázek 27

  Obrázek 28

  Obrázek 29

 17. Nyní se přesuňte do horní dírky nejbližšího Minidua uvnitř „šipky“. Přidejte rokajl 15/0, rokajl 11/0, 3mm ohňovku, rokajl 11/0 a rokajl 15/0 a poté provlékněte jehlu horní dírkou Minidua uvnitř následující „šipky“.

  Obrázek 30

  Obrázek 31

 18. Opakujte předešlý krok, dokud nedojdete do konce řady. Na konci řady provlékněte jehlu horní dírkou posledního Minidua. Potom ještě 15/0, 11/0 a ohňovkou z první přidané skupiny korálků.

  Obrázek 32

  Obrázek 33

  Obrázek 34

 19. Přidejte jeden rokajl 11/0 a jeden rokajl 15/0 a provlékněte jehlu horní dírkou Minidua uvnitř následující „šipky“ na druhé straně kuličky.

  Obrázek 35

 20. Přidejte jeden rokajl 15/0 a jeden rokajl 11/0 a provlékněte jehlu do následující 3mm ohňovky v řadě. Opakujte poslední dva kroky, dokud nedojdete do konce řady. Pevně zapošijte a odstřihněte konce nitě.

  Obrázek 36

  Obrázek 37

 21. Kulička je hotová. Obdobně si můžete vytvořit více šitých kuliček, které pak můžete spolu s dalšími korálky navléci na lanko a vytvořit si tak luxusní náhrdelník či náramek.

  Obrázek 38

Vše skladem je ihned k odeslání
Možnost vyzvednutí v Praze v den objednávky
Nejširší síť korálkových prodejen v ČR
Zvýhodněná cena pro větší balení

Ověřeno našimi zákazníky
99 % zákazníků nás doporučuje
z celkem 5 806+ recenzí - zobrazit vše

Ověřený zákazník
Úterý, 28. Červen 2022

100%

Vždy je vše OK.

Ověřený zákazník
Středa, 22. Červen 2022

100%

Všechno OK

Ověřený zákazník
Středa, 22. Červen 2022

100%

Vždy dokonalé.