Náhrdelník s MATUBO NIB-BIT

Nové korálky Matubo Nib-bit mají spoustu využití. Můžete je jednoduše navlékat, či zakomponovat do složitějšího projektu. Pokud k nim ale přidáte další tvarově zajímavé korálky, bude výsledek vypadat vždy originálně. Příkladem toho je i tento náhrdelník, který bude možná vyžadovat trochu víc trpělivosti, ale výsledek bude stát za to!
Náhrdelník s MATUBO NIB-BIT
Náhrdelník s MATUBO NIB-BIT
Náhrdelník s MATUBO NIB-BIT
Náhrdelník s MATUBO NIB-BIT

Co je potřeba na návod

Postup výroby

 1. *Některý materiál, který byl u návodu původně použit, již není k dispozici. Proto jsou v seznamu potřeb produkty jiné, které jsou pro výrobu šperku stejně vhodné."

  Na nit pomocí jehly navlečte 2 korálky MATUBO Nibbit dírkou v užší části, 1 TOHO Demi Round velikost 11, 1 TOHO Demi Round velikost 8 a 1 TOHO Demi Round velikost 11 a provlečte ji druhou dírkou jednoho korálku MATUBO Nib-bit.

  Obrázek 1

 2. Navlečte 1 TOHO Demi Round velikost 11, 1 TOHO Demi Round velikost 8 a 1 TOHO Demi Round velikost 11 a nit provlečte druhou dírkou druhého korálku MATUBO Nib-bit.

  Obrázek 2

 3. Nyní na nit navlečte 5 rokajlů TOHO Round a prošijte prostřední rokajl TOHO Demi Round velikost 8.

  Obrázek 3

  Zobrazit celý postup

 4. Přidejte další dva rokajly TOHO Round, dva korálky MATUBO Nib-bit, 1 TOHO Demi Round velikost 11, 1 TOHO Demi Round velikost 8 a 1 TOHO Demi Round velikost 11 a prošijte jeden MATUBO Nib-bit druhou dírkou.

  Obrázek 4

 5. Zopakujte kroky 2) a 3).

  Obrázek 5

 6. Zopakujte krok 4), jen na začátku místo dvou rokajlů TOHO Round přidejte tři.

  Obrázek 6

 7. Přidejte 6 rokajlů TOHO Demi Round velikost 11 a prošijte prostřední rokajl TOHO Demi Round velikost 8 a udělejte tak očko pro zavěšení zapínání.

  Obrázek 7

 8. Nyní se budete vracet zpátky. Navlečte 5 rokajlů TOHO Round a prošijte oba korálky MATUBO Nib-bit v jejich širší části a rokajly TOHO Demi Round mezi nimi.

  Obrázek 8

 9. Přidejte 1 TOHO Demi Round velikost 11, 1 TOHO Demi Round velikost 8 a 1 TOHO Demi Round velikost 11 a prošijte oba korálky MATUBO Nib-bit v jejich užší části.

  Obrázek 9

 10. Navlečte 1 rokajl TOHO Round a na straně, kde je už 5 rokajlů TOHO Round, prošijte 2 poslední z nich, dále prošijte středový TOHO Demi Round 8 a zbývající 2 rokajly TOHO Round.

  Obrázek 10

 11. Navlečte 3 rokajly TOHO Round a prošijte oba korálky MATUBO Nibbit v jejich širší části a rokajly TOHO Demi Round mezi nimi.

  Obrázek 11

 12. Zopakujte krok 11).

  Obrázek 12

 13. Zopakujte krok 12), ale bez přidání 1 rokajlu TOHO Round na začátku.

  Obrázek 13

 14. Zopakujte krok 13).

  Obrázek 14

 15. Přidejte 1 TOHO Demi Round velikost 11, 1 TOHO Demi Round velikost 8 a 1 TOHO Demi Round velikost 11 a prošijte oba korálky MATUBO Nib-bit v jejich užší části.

  Obrázek 15

 16. Navlečte 10 rokajlů TOHO Demi Round velikost 11 a provlečte oba korálky MATUBO Nib-bit v jejich užší části, aby vzniklo očko.

  Obrázek 16

 17. Očko prošijte ještě dvakrát, aby se zpevnilo. Oba konce nitě pevně svažte, prošijte jimi několik korálků a teprve potom konce ustřihněte.

  Obrázek 17

 18. Nakonec pomocí plochých kleští zavěste do jednoho očka kroužek a do druhého kroužek a karabinku a náhrdelník bude hotový.

  Obrázek 18

  Obrázek 19

 19. Tip: Tím, že na začátku budete střídat dva rokajly TOHO Round se třemi a při vracení se zpátky budete jednou jeden rokajl TOHO Round přidávat a jednou vynechávat, bude se náhrdelník tvarovat a stáčet k jedné straně. Pokud byste chtěli udělat náhrdelník delší, střídejte ze začátku rokajly v rytmu 2-2-3 a při vracení v rytmu 1-0-0. Náhrdelník se nebude tolik kroutit. Tento steh lze použít i při šití náramku. V tomto případě potom počty korálků neměňte. Ze začátku přidávejte vždy po dvou rokajlech a při vracení se žádný nepřidávejte.

  Obrázek 20

Materiál pro výrobu

Vše skladem je ihned k odeslání
Možnost vyzvednutí v Praze v den objednávky
Nejširší síť korálkových prodejen v ČR
Zvýhodněná cena pro větší balení

Ověřeno našimi zákazníky
99 % zákazníků nás doporučuje
z celkem 5 806+ recenzí - zobrazit vše

Ověřený zákazník
Čtvrtek, 30. Červen 2022

100%

Dobrý výběr, rychle dodání. Hlavně super korálky v tubě a ne v sáčku. Za mě dobrý.

Ověřený zákazník
Středa, 29. Červen 2022

100%

Doporučuji

Ověřený zákazník
Středa, 29. Červen 2022

100%

Rychlé vyřízení, vše v pořádku.