Náhrdelník kvetení

Květinová výzdoba je neodmyslitelnou součástí každé svatby. Proč si nějaké květiny nepřidat i do dekoltu? Lucie Corral Svobodová pro vás připravila návod na luxusní náhrdelník z korálků rose petals.
Náhrdelník kvetení
Náhrdelník kvetení
Náhrdelník kvetení
Náhrdelník kvetení
Náhrdelník kvetení

Postup výroby

 1. *Některý materiál, který byl u návodu původně použit, již není k dispozici. Proto jsou v seznamu potřeb produkty jiné, které jsou pro výrobu šperku stejně vhodné."

  Obšití  MATUBO Rivoli (circle peyote)
  Ustřihněte si Fireline (cca 60 cm – zbytek použijete k sešití rivolek s kytičkami). Navlékněte si jehlu a poté 24 ks TR11. Spojte pevně do kroužku tak, aby zůstalo na druhé straně cca 20 cm Fireline.
  Nyní začnete pracovat s delší stranou Fireline – vycházíte z jednoho rokajlu kroužku, navléknete nový TR11, vynecháte jeden rokajl z kroužku a vpíchnete do třetího. Všíváte tedy po jednom TR11 ob jeden TR11 z kroužku. Takto postupujte po celém obvodu (celkem přidáte 12 TR11). Nezapomeňte na přechod do další řady, to znamená, že prošijete poslední rokajl z původní řady a zároveň i první z řady nové.
  Po dokončení této řady si navlékněte jehlu na kratší stranu Fireline a za každý vystupující TR 11 v kroužku všijte po jednom TR15 (obr. 1). Důkladně utahujte, nit zatím nezakončujte (pouze ji provlékněte směrem dolů).

  Obrázek 1

  Obrázek 2

 2. Do vzniklé obroučky si vložte Matubo rivoli a budeme pokračovat opět delší stranou šňůry. Mezi vystupující TR11 z předchozí řady přidejte vždy po jednom TR11. Po přechodu do další řady toto opakujte ještě jednou. Nakonec zopakujte stejně, jen s přidáváním TR 15. Nyní by vám měla Matubo rivoli zůstat pevně obšitá. Pokud ne, ještě znovu prošijte cik-cak poslední dvě řady (obr. 2).
  Nyní si kratší stranou Fireline přidáte na spodní straně mezi vystupující TR15 ještě jednu řadu TR15 (obr. 3).
  Kratší stranu Fireline si můžete zapošít a ustřihnout, delší stranu si nechte na pozdější sešití s kytičkami.
  Stejným způsobem si obšijte celkem 5 Matubo rivoli.

  Obrázek 3

  Obrázek 4

  Obrázek 5

 3. Kytička z korálků Rose petal (šijte proti směru hodinových ručiček)
  Ustřihněte si kratší kus Fireline – stačí cca 40 cm. Můžete použít i dlouhý kus a použít ho pak na další kytičky.
  Navlékněte si 5 TR15, spojte do kroužku. Na jedné straně si nechte cca 10 cm na zapošití. Nyní za každý TR15 z kroužku přidejte po jednom TR15. Po posledním rokajlu nezapomeňte na přechod do další řady (obr. 4).
  Nyní budete přidávat lístečky Rose petals – celkem 5 lístečků. Navlékněte si TR15, spodní (vypouklou) stranou prošijte korálek Rose petal, navlékněte nový TR15, vraťte se zpátky RP, opět navlékněte TR15 a vraťte se vedlejším vystouplým TR15 z druhé řady základního kroužku (obr. 6). Důkladně utáhněte a opakujte ještě čtyřikrát. Po poslední přidané skupince prošijeme zároveň první TR15 přidaný v této řadě, Rose petal i TR15 nad ním (obr. 7).

  Obrázek 6

  Obrázek 7

  Obrázek 8

  Zobrazit celý postup

 4. V posledním kroku si přidáte za každý TR15 nad korálkem Rose petal po jednom TR11. Několikrát prošijte a utahujte. Po důkladném utažení projeďte jehlou do spodní části kytičky přes RP, zapošijte oba konce Fireline a ustřihněte.
  Ušijte celkem 7 kytiček – čtyři s barevnou horní stranou, tři s bílou.

  Obrázek 9

 5. Kompletace
  Poskládejte si střed náhrdelníku, jak by cca měl vypadat, a nyní začněte pečlivě sešívat k sobě jednotlivé části zbytky Fireline z obšití Matubo rivolek – přidávejte po jednom TR11 na každou stranu sešití. Po každém přišitém kousku si stále přikládejte k poskládané kompozici, aby bylo hned vidět, kdyby byla nějaká část sešitá „mimo“.

  Obrázek 10

  Obrázek 11

 6. Nakonec si na spodní část kytičky ve spodu ústředního motivu přidejte Swarovski Xilion – nit vychází na zadní straně korálku Rose petal. Navlékněte si 3 TR11, Xilion bead, 1 TR11 a 3 TR15. Nyní se vraťte zpátky přes TR 11, Xilion bead a 2 TR11. Další TR11 přidejte a všijte do vedlejšího Rose petal korálku. Důkladně utáhněte! Fireline si nyní můžete zapošít a ustřihnout. 

  Obrázek 12

 7. Nyní si po obou stranách přichytíme spojovacím kroužkem krajní kytičky s řetízkem v potřebné délce. Na opačnou stranu řetízku si připevníme spojovacím kroužkem karabinku, druhou necháme volnou, budeme zapínat karabinkou přímo do řetízku (případně můžete použít protikus).

  Obrázek 13

  Obrázek 14

Vše skladem je ihned k odeslání
Možnost vyzvednutí v Praze v den objednávky
Nejširší síť korálkových prodejen v ČR
Zvýhodněná cena pro větší balení

Ověřeno našimi zákazníky
99 % zákazníků nás doporučuje
z celkem 5 806+ recenzí - zobrazit vše

Ověřený zákazník
Čtvrtek, 19. Květen 2022

100%

rychlost a zboží na skladě.

Ověřený zákazník
Čtvrtek, 19. Květen 2022

100%

Jako vždy, vše v naprostém pořádku. Zboží doručeno do dvou dnů. Kvalita zboží splnila očekávání. Nemám co vytknout

Ověřený zákazník
Úterý, 17. Květen 2022

100%

Velká nabídka produktů, dobré ceny, rychlé vyřízení objednávky.