Náhrdelník Duhová tříšť

Herringbone spirála doplněná broušenými korálky může být vhodným doplňkem třeba pro svědkyni nebo maminku. Vyzkoušejte si s návodem od Lucie Corral Svobodové techniku, kterou využijete i mimo svatební šperk.
Náhrdelník Duhová tříšť
Náhrdelník Duhová tříšť
Náhrdelník Duhová tříšť
Náhrdelník Duhová tříšť
Náhrdelník Duhová tříšť

Co je potřeba na návod

Postup výroby

 1. *Některý materiál, který byl u návodu původně použit, již není k dispozici. Proto jsou v seznamu potřeb produkty jiné, které jsou pro výrobu šperku stejně vhodné."

  Spirála (herringbone spirála)
  Na Fireline navlékněte 4 TR11. Svažte do kroužku (vlastně vznikne čtvereček :)), na jedné straně nechte cca 20 cm Fireline pro připevnění zapínání a pokračujte druhým koncem Fireline.

  Vaše práce nyní představuje dvě dvojice rokajlů vedle sebe, kdy kratší část Fireline vychází ze spodní strany a delší část z horní strany. Prošijte si druhou dvojici, aby z ní delší strana Fireline vycházela směrem dolů. Navlékněte 2 TR11 a prošijte si zespodu druhou dvojici TR 11 (obr. 1). Vznikne nám třetí dvojice. Tu prošijte shora dolů. Navlékněte poslední dvojici a prošijte třetí dvojici shora dolů (obr. 2).

  Obrázek 1

  Obrázek 2

  Obrázek 3

 2. Nyní je potřeba si vzniklý „žebříček“ spojit do základu dutinky. Prošijte první dvojici odspodu nahoru, následně poslední shora dolů a opět první dvojici odspodu nahoru.
  Kratší část Fireline je nyní směrem dolů a delší směrem nahoru.

  Obrázek 4

  Obrázek 5

 3. Dále pokračujeme takto: máme v kroužku dvě dvojice rokajlu nad sebou, jehla vychází nahoře z pravého TR11 jedné dvojice (šijeme po směru hodinových ručiček). Navlékněte si 2 TR11, prošijte dolů dvěma levými rokajly z této dvojice a zpátky se vraťte jedním rokajlem z druhé dvojice.

  Obrázek 6

  Zobrazit celý postup

 4. Opět navlékněte 2 TR11, prošijte dolů dvěma rokajly a zpátky nahoru jedním rokajlem druhé dvojice.
  Opakujeme pořád dokola, neděláme přechody do dalších řad, vždy dvěma rokajly dolů a jedním nahoru, tak nám vznikne kroucená šňůra.
  Šijeme do potřebné délky (následným zdobením se šňůra o něco zkrátí, takže to mějte na paměti!). 

  Obrázek 7

  Obrázek 8

 5. Připevnění zapínání
  Nyní si připevníme zapínání – na jednu stranu karabinu a na druhou prodlužovací řetízek.
  Fireline vychází z jednoho ze čtyř korálků na konci šňůry. Navlékněte si jeden broušený korálek ze směsi ve vhodné velikosti a 3 TR11. Nyní se vraťte broušeným korálkem do druhého ze čtyř korálků na konci šňůry. 

  Obrázek 9

 6. Prošijte do třetího rokajlu (obr. 10), opět skrz ohňovku a 3 TR11 ve špičce a zpátky do čtvrtého rokajlu. Důkladně utahujte, můžete ještě jednou celé prošít. Poté si rokajlem ve středu špičky provlékněte spojovací kroužek (pokud máte silnější kroužek, který neprojde, provlékněte ho pod špičkou, nebo prostřední TR11 nahraďte TR8) a na něj navlékněte karabinku. Stejně připevněte i prodlužovací řetízek (obr. 11) a můžeme přistoupit ke zdobení spirály.

  Obrázek 10

  Obrázek 11

 7. Zdobení
  Na jedné straně můžete použít zbytek Fireline, pokud je dostatečně dlouhý. Pokud ne, navažte cca 5 rokajlů od kraje novou. Na začátku si navlékněte 6 TR11 a následně začněte střídavě navlékat broušené korálky a 6 TR11. Začněte menšími broušenými korálky, směrem ke středu můžete začít přidávat i větší. Omotávejte šňůru s broušenými korálky kolem dutinky a po každé skupince o cca 4  ohňovkách prošijte po 3 TR11 rokajlem v dutince (obr. 12), aby zůstalo omotání stabilní. Dále pokračujte hned po vyjetí z rokajlu v dutince dalšími 3 TR 11 a ohňovkou. Udržujte stále stejný směr omotávání návleku kolem dutinky! Když bude třeba, Fireline si navažte a pokračujte stejně po celém obvodu dutinky (obr. 13).

  Obrázek 12

  Obrázek 13

  Obrázek 14

  Obrázek 15

Materiál pro výrobu

Vše skladem je ihned k odeslání
Možnost vyzvednutí v Praze v den objednávky
Nejširší síť korálkových prodejen v ČR
Zvýhodněná cena pro větší balení

Ověřeno našimi zákazníky
99 % zákazníků nás doporučuje
z celkem 5 806+ recenzí - zobrazit vše

Ověřený zákazník
Čtvrtek, 30. Červen 2022

100%

Dobrý výběr, rychle dodání. Hlavně super korálky v tubě a ne v sáčku. Za mě dobrý.

Ověřený zákazník
Středa, 29. Červen 2022

100%

Doporučuji

Ověřený zákazník
Středa, 29. Červen 2022

100%

Rychlé vyřízení, vše v pořádku.