Listy - Bříza

Podzim je Tamarchino nejoblíbenější období. Proto si pro vás připravila hned tři typy listových broží. Vyzkoušejte si i vy, že korálková výšivka není vůbec složitá technika! V dalších návodech najdete dubový a javorový lístek.
Listy - Bříza
Listy - Bříza
Listy - Bříza
Listy - Bříza

Co je potřeba na návod

Postup výroby

 1. Nejdříve si připravíme všechny pomůcky.

  Obrázek 1

 2. Vystřihneme si šablonu z papíru. Připravíme si filc nebo jiný podklad pro výšivku, na kterou list podle šablony obkreslíme.

  Obrázek 2

  Obrázek 3

  Obrázek 4

 3. Obšívání okrajů by mělo být velmi pečlivé. Začínáme tak, že zapošijeme nit, na jehlu vytaženou na lícové straně veprostřed čáry navlékneme 4 korálky a vpíchneme zpět do podkladu ve vzdálenosti na počet korálků, které jsme navlékli. (5, 6, 7) Jehlou se naspodu vrátíme zpět a v polovině navlečených korálků vpíchneme. (8) Dostaneme se tak na lícovou stranu a polovinu korálků provlékneme. (9)

  Obrázek 5

  Obrázek 6

  Obrázek 7

  Obrázek 8

  Obrázek 9

  Zobrazit celý postup

 4. Postup opakujeme. Můžeme navlékat i po dvou. Nebo po třech. Záleží na složitosti tvaru.

  Obrázek 10

  Obrázek 11

 5. Dále pokračujeme kolem dokola listu. (11) Přepůlení listu – opět dbáme na to, abychom vpichovali rovně do podložky, ne šikmo, kvůli riziku prostřihnutí. Vždy zajistíme navlečené korálky zpětným stehem podle plánku.

  Obrázek 12

  Obrázek 13

 6. V momentě, kdy ukončíme jednoduchý obrys, můžeme přejít k „vybarvování“. Můžeme si odstíny třeba předkreslit podle živého modelu na šablonu pastelkami a držet se vzoru při navlékání korálků a vyšívání.

  Obrázek 14

 7. Naznačení žilnatosti. Vybereme si ve spodní části jednu „žilku“ kvůli sklonu výšivky, kterou začneme – na obrázku je vidět, že mám podklad pokreslený. Rozhodla jsem se, že okolo tmavě hnědé použiji, kvůli stínování, světle hnědou, okraje chci mít oranžovou a u středu bude list ještě zelený. Podle podkresu poznáme, kolik korálků navléct od jaké barvy, vyměřujeme a dodržujeme sklon řadu za řadou.

  Obrázek 15

 8. Když doděláme jednu stranu, pokračujeme stejně na druhé. Dbáme na vyváženost stínování. Stínování je dobré udělat pozvolnější, vzor pak působí přirozeněji. (Viz plánek stínování)

  Obrázek 16

  Obrázek 17

 9. Po dokončení výšivky část vystřihneme těsně u krajní řady. Opatrně, aby se neprostřihla výšivka. Podle ní si pak vyměříme druhou podkladovou část, ke které přišijeme brožový můstek. Obě části k sobě přilepíme a necháme zaschnout.

  Obrázek 18

  Obrázek 19

  Obrázek 20

  Obrázek 21

 10. Nakonec díl obšijeme, zapošijeme nit a cihlovým stehem obšijeme kolem dokola. To jest. Provlečeme jehlu s nití na lícovou stranu a navlečeme první korálek velikosti číslo 8/0, jehlou píchneme zespodu pod korálek a korálkem protáhneme a utáhneme. Poté pokračujeme stejně s drobnou změnou, navlékneme malý korálek (10/0) a velký korálek 8/0 a zapíchneme opět zespodu pod velký korálek, protáhneme korálkem ven a postup opakujeme kolem dokola. Nakonec spojíme řady horem z velkého korálku pouze jedním menším do korálku vedle.

  Obrázek 22

  Obrázek 23

  Obrázek 24

  Obrázek 25

 11. Pokud se nám stane, že prosvítá část filcu ve složitém tvaru, tak jednoduše přidáme řadu; naspodu už by mohla být vidět nit, což nechceme. Takže si zespodu hlídáme délku stehu, aby byla pokud možno co nejmenší. Pokud máme správnou barvu nitě – to jest ideálně v barvě podkladu, tak malá oprava není vidět.

  Obrázek 26

  Obrázek 27

 12. Brož je hotová.

  Obrázek 28

Materiál pro výrobu

Vše skladem je ihned k odeslání
Možnost vyzvednutí v Praze v den objednávky
Nejširší síť korálkových prodejen v ČR
Zvýhodněná cena pro větší balení

Ověřeno našimi zákazníky
99 % zákazníků nás doporučuje
z celkem 5 806+ recenzí - zobrazit vše

Ověřený zákazník
Čtvrtek, 19. Květen 2022

100%

rychlost a zboží na skladě.

Ověřený zákazník
Čtvrtek, 19. Květen 2022

100%

Jako vždy, vše v naprostém pořádku. Zboží doručeno do dvou dnů. Kvalita zboží splnila očekávání. Nemám co vytknout

Ověřený zákazník
Úterý, 17. Květen 2022

100%

Velká nabídka produktů, dobré ceny, rychlé vyřízení objednávky.