Háčkovaný náramek s ananasy

Háčkovaný náramek s ananasy
Háčkovaný náramek s ananasy
Háčkovaný náramek s ananasy
Háčkovaný náramek s ananasy
Háčkovaný náramek s ananasy

Postup výroby šperku

 1. Nejdříve navlékněte na přízi korálky podle vzoru (Obr.1).

  Obrázek 1

 2. Navléká se vzor podle tabulky «List of Bead» – barva čtverečku = barva korálku, číslo vedle čtverečku určuje, kolik korálků dané barvy má být navléknuto.
  Navléká se seshora dolů; jakmile dojdete k poslednímu korálku v posledním sloupečku, začněte navlékat znovu od začátku nahoře. Průměr dutinky – „Circumference“, zde u vzoru je to 7 korálků v  řadě.
  Pro dutinku dlouhou přibližně 18 cm je potřeba zopakovat vzor 9. Pokud nemáte speciální jehlu Big Eye, provlékněte očkem navlékací jehly jemný vlasec nebo nit a vytvořte očko, kterým pak provléknete háčkovací přízi.
   

  Obrázek 2

 3. Udělejte základní oko (Obr. 3), pak jedno řetízkové oko. Posuňte perličku co nejblíže k háčkování, pak za perličkou zachyťte přízi a udělejte další řetízkové oko (Obr. 4). Stejně udělejte ještě 6 řetízkových ok s korálky. 

  Obrázek 3

  Obrázek 4

  Zobrazit celý postup

 4. Dále spojte řetízek do kroužku tak, že provléknete háček prvním základním očkem (Obr. 5) a protáhnete přízi oběma oky najednou. Pak háček zapíchněte do očka zleva od první perličky (Obr. 6). Otočte perličku dospodu doprava, posuňte co nejblíže další perličku, háčkem zachyťte přízi a uháčkujte pevné očko (protáhněte přízi oběma oky najednou; Obr. 7)

  Obrázek 5

  Obrázek 6

  Obrázek 7

 5. Přidáme perličky do druhé řady a pak háčkujeme pevná oka s perličkami spirálou kolem dokola . Pokud mají všechny perličky ve všech řadách otočenou dírku po směru háčkování (nahoru), postupovali jste správně (Obr. 8-9).

  Obrázek 8

  Obrázek 9

 6. Jakmile budeme mít dutinku v požadované délce, můžeme sešít konce k sobě. Dáme zbytek příze do jehly, píchneme dovnitř dutinky a pak vyjdeme v korálku, který se nachází vedle a pod posledním uháčkovaným korálkem (Obr. 10–11). 

  Obrázek 10

  Obrázek 11

 7. Otočíme konce dutinky tak, aby „schod“ na začátku a konci zapadal do sebe (Obr. 12). Podebereme nitku na začátku dutinky (Obr. 13), následně podebereme nitku na konci přízi zleva od korálku (Obr. 14), pak zase podebereme nitku na začátku dutinky (Obr. 15). Tak postupujeme dokola (zazipujeme) a stáhneme konce (Obr. 16). 

  Obrázek 12

  Obrázek 13

  Obrázek 14

  Obrázek 15

  Obrázek 16

 8. Prošijeme dutinku tam a zpět abychom pevně spojil konce. (Obr.17) 

  Obrázek 17

 9. Pokud se neviditelný spoj nepodařil, místo spojení můžeme zakrýt korálkovým páskem. Na nit navlékneme 5 korálků Delica (Obr.18). Přeskočíme dva korálky a projdeme skrz třetí (Obr.19). Navlékněte na jehlu jeden korálek Delica, přeskočte jeden korálek a projděte skrz druhý (Obr. 20–21). 

  Obrázek 18

  Obrázek 19

  Obrázek 20

  Obrázek 21

 10. Dále pokračujte tak, že přidáváte nové korálky mezi vystouplé korálky předchozích řad, a ušijete tak pásek o délce 32 řad (Obr. 22–23).

  Obrázek 22

  Obrázek 23

 11. Sešijte pásek na místě spojení dutinky (Obr. 24–25). Z Perlovky udělejte střapec (Obr. 26). K pásku přišijte korálek 8/0 (Obr. 27). 

  Obrázek 24

  Obrázek 25

  Obrázek 26

  Obrázek 27

 12. Pomocí spojovacího kroužku připevněte střapec a ozdobný přívěšek (Obr. 28–29). A sada zdobených náramků je hotova.

  Obrázek 28

  Obrázek 29

Vše skladem je ihned k odeslání
Možnost vyzvednutí v Praze v den objednávky
Nejširší síť korálkových prodejen v ČR
Zvýhodněná cena pro větší balení

Ověřeno našimi zákazníky
98 % zákazníků nás doporučuje
z celkem 5 645+ recenzí - zobrazit vše

Ověřený zákazník
Středa, 8. Prosinec 2021

80%

Rychla reakce na objednavku

Ověřený zákazník
Úterý, 7. Prosinec 2021

100%

+ Rychle jednaní. Vše naprosto v pořádku.

Ověřený zákazník
Úterý, 7. Prosinec 2021

100%

Skvělý a rychlý nakup, moc doporučuji