Cesmína - vyšívaná sada

Jsou vaše Vánoce více světové? Pak se určitě i na vašem svátečním stole budou temnou zelení lesknout listy cesmíny. Tamarchi proto připravila další návod s korálkovou výšivkou, po které se tak často ptáte. Cesmína teď bude viset i na vašem krku, nejenom na věnci na dveřích.
Cesmína - vyšívaná sada
Cesmína - vyšívaná sada
Cesmína - vyšívaná sada
Cesmína - vyšívaná sada

Co je potřeba na návod

Postup výroby

 1. *Některý materiál, který byl u návodu původně použit, již není k dispozici. Proto jsou v seznamu potřeb produkty jiné, které jsou pro výrobu šperku stejně vhodné."

  Připravíme si šablony zvlášť pro náušnice (průměr 25 mm) a náhrdelník (průměr 35 mm), obkreslíme je textilní tužkou na podklad, na který budeme vyšívat. A vystřihneme je. Necháváme si kolem prostor.

  Obrázek 1

  Obrázek 2

 2. Já začínám náhrdelníkem. Používám korálky velikosti 10 tmavě zelené barvy. Navléknu si nit a začnu vyšívat obrys kruhu. Postupuji klasickým stehem pro výšivku, navleču 4 korálky, vpíchnu do podkladu a zpětně jehlou vyjedu v polovině a protáhnu 4 korálky , postup pořád opakuji, dokud obrys neuzavřu.

  Obrázek 3

  Obrázek 4

  Obrázek 5

  Obrázek 6

 3. Po dokončení obvodu výšivkou komplet vyplním vnitřní prostor. Výšivkový steh je stejný, začínám od prostředka, rovnými řadami vyplňuji kruh. Utahuji tak akorát, aby byl steh sice pevný, ale nekrabatil se kvůli až moc pevnému utahování.

  Obrázek 7

  Obrázek 8

  Obrázek 9

  Zobrazit celý postup

 4. Po dokončení postupuji stejně u náušnic.

  Obrázek 10

  Obrázek 11

  Obrázek 12

  Obrázek 13

  Obrázek 14

 5. Vytvořím si „větvičky“. Pro tento účel jsem na podložce smíchala obě barvy Superdua, chtěla jsem vytvořit jakoby „melír“. Navleču si jehlu z obou stran návlekového materiálu. Začínám tak, že navleču 5 korálků namátkové barvy a 2 poslední provleču druhou stranou zpět. Utáhnu a poté se vrchní dírkou vrátím do středu větvičky. Na jednu stranu navleču 2 Superdua a druhou provleču zpět. Opět se vracím vrchní dírkou. Postup opakuji dle potřeby. Větvičku ukončím navlečením 2 korálků rokajlu o velikosti 10/0.

  Obrázek 15

  Obrázek 16

  Obrázek 17

  Obrázek 18

  Obrázek 19

 6. Vytvořím 2 kratší větvičky a jednu dlouhou.

  Obrázek 20

  Obrázek 21

 7. Dále vytvořím kvítky. Navleču si 6 broušených korálků (vždy sudý počet) a zavážu na uzlík tak, aby vznikl malý kroužek. V další řadě postupuji tak, že jeden broušený korálek provleču, navléknu světlé Superduo a další korálek opět protáhnu.

  Obrázek 22

  Obrázek 23

  Obrázek 24

  Obrázek 25

 8. V další, poslední řadě navlékám jeden rokajlový korálek – tmavé Superduo-rokajlový korálek (velikost 10) a vyplňuji prostor mezi korálky v předešlé řadě. K protažení využívám spodní dírku korálku z druhé řady. Kytiček vytvořím celkem 5. Superdua vyjdou úplně přesně v celkové gramáži 10 gramů, broušené korálky ještě zbydou. Takže je můžu dále použít k výšivce.

  Obrázek 26

  Obrázek 27

 9. Opatrně vystřihnu dokola vyšité díly a naaranžuju si na ně šité části. Poté začnu díly našívat k podkladu.

  Obrázek 28

  Obrázek 29

  Obrázek 30

 10. Aranžovala jsem větvičku diagonálně a pro dotvoření bohatosti jsem k podkladu přišívala spoustu zbylých broušených korálků a většího rokajlu. Stejně pak postupuji u náušnic. Je dobré aranžovat části zrcadlově.

  Obrázek 31

  Obrázek 32

  Obrázek 33

  Obrázek 34

  Obrázek 35

 11. Vystřihnu si podkladové části a přilepím je k výšivce textilním lepidlem.

  Obrázek 36

  Obrázek 37

 12. Začnu s obšíváním. Navleču jeden korálek velikosti 8/0 – vpíchnu do podložky a protáhnu ho odspodu ven. Dále navlékám malý a velký rokajlový korálek, vpichuji do okraje a protahuji vždy ten velký. Pokračuji kolem dokola. Na závěr jsem si vytvořila ještě očko ze 4 korálků.

  Obrázek 38

  Obrázek 39

  Obrázek 40

  Obrázek 41

  Obrázek 42

 13. To je jistější, doprostřed obšívané řady totiž na závěr umístím šlupnu. Je natolik velká, že její zoubky vyjdou akorát do prostoru mezi vyšitý díl a obšívanou řadu. Opatrně stlačím kleštěmi. Na závěr navlékám řetízek.

  Obrázek 43

  Obrázek 44

  Obrázek 45

 14. Stejně postupuji i u náušnic, ale nedělám očko, potřebuji ještě 4 bižuterní kroužky (4 mm) a kleště na připevnění puzety. Jedno očko přijde do puzety a jedno do korálku. Na závěr je spojím. Díky tomu se pak vzor na uchu otočí dopředu, a nikoliv na bok.

  Obrázek 46

  Obrázek 47

  Obrázek 48

 15. Je hotovo. :)

  Obrázek 49

Materiál pro výrobu

Vše skladem je ihned k odeslání
Možnost vyzvednutí v Praze v den objednávky
Nejširší síť korálkových prodejen v ČR
Zvýhodněná cena pro větší balení

Ověřeno našimi zákazníky
99 % zákazníků nás doporučuje
z celkem 5 806+ recenzí - zobrazit vše

Ověřený zákazník
Čtvrtek, 19. Květen 2022

100%

rychlost a zboží na skladě.

Ověřený zákazník
Čtvrtek, 19. Květen 2022

100%

Jako vždy, vše v naprostém pořádku. Zboží doručeno do dvou dnů. Kvalita zboží splnila očekávání. Nemám co vytknout

Ověřený zákazník
Úterý, 17. Květen 2022

100%

Velká nabídka produktů, dobré ceny, rychlé vyřízení objednávky.