Náramky za 5 minut

Toužíte vytvořit něco jedinečného, něco od srdce nebo něco co nemůžete nikde najít a nutně potřebujete k vašemu outfitu? Jste úplný začátečník a zajímá vás jestli je možné vyrobit krásný šperk z pár jednoduchých komponentů, který zvládne každý? Možné je všechno, stačí jen vědět, co je k tomu potřeba!
Náramky za 5 minut

Pondělí, 8. Únor 2021

Na to, abyste si vytvořili krásné doplňky nemusíte znát všechny termíny, techniky a vlastnit velkou dílnu. Naopak. Naším cílem vždy bylo a bude přiblížit korálkování i úplným začátečníkům, kteří mohou mít radost z jednoduchých a velmi efektních výtvorů a tím je také namotivovat k trošku složitějším technikám. Dnes se spolu podíváme na to, jak si co nejsnadněji můžete vytvořit šperk, na který budete opravdu pyšní, a který vám nezabral víc jak pět minut.

DDE05063

Stříbrné základy na náramky

Stříbrné a pozlacené náramkové základy žlutým a růžovým zlatem jsou skutečně jedinečným komponentem, který dobře vypadá, nabízí několik různých barevných variant a snadno na ně přiděláte další korálky či spojovací díly podle vašeho výběru. K detailnějšímu popisu práce s nimi jsme pro vás zpracovali tento článek

Ve zkratce tato kategorie nabízí základy, které mají buď uprostřed ketlovací jehlu, na kterou můžete navléknout vybrané minerálové nebo skleněné korálky nebo mají speciální zapínání, do kterého můžete vložit váš oblíbený symbol v podobě spojovacího dílu. Kategorie stříbrných a pozlacených spojovacích dílů nabízí desítky unikátních motivů, ze kterých si určitě vyberete ten, který přesně sedí k vám. 

Také si můžete vybrat jak z celokovových základů, tak ze základů, které kombinují kov s barevnou textilií. Inspirovat se můžete například letním náramkem s achátem a zmrzlinou nebo zlatým náramkem se SWAROVSKI Briolette.

DDE05062

Shamballa základy na náramky

Podobně jako základy ze stříbrných a pozlacených řetízků, nabízíme také již hotové základy z velmi oblíbeného návlekového materiálu, kterému se říká Shamballa nylonová šňůra. Tato šňůra je velmi oblíbená především při technice uzlíkování a z její cívky si můžete vytvořit tyto základy s posuvnými uzlíky sami. Na našem Youtube vám dokonce přesně ukážeme, jak na to. Takové pletení však zabere více času a pokud jej nemáte, máme pro vás skvělou alternativu. K již upleteným základům ze Shamballa šňůry můžete dokoupit pouze spojovací kroužky a váš oblíbený spojovací díl. Vyberte si například z desítek barevných motivů OmegaCast nebo z decentních Amoracast.

I tady můžete popustit uzdu své fantazii a vybrat si z několika různých barev, které můžete poté zkombinovat s dalšími komponenty, například s populárními SWAROVSKI Rivoli.

DDE05056

Minerálové náramky

Minerálové náramky není třeba představovat, určitě je znáte. Minerálový náramek zvládne navléknout opravdu každý. Jediné co k tomu potřebujete je elastomer, vámi vybrané korálky z minerálů, které se vám buď líbí nebo které si myslíte, že se k vám hodí na základě horoskopu, popřípadě, pokud věříte, na základě jejich ezoterických vlastností

Počet korálků snadno odhadnete tak, že si změříte zápěstí a poté vydělíte délku zápěstí velikostí vámi vybraných korálků. Jen dávejte pozor na převody jednotek. Napřílkad: (16cm) 160mm zápěstí / 4mm korálky = 40 korálků. 

K minerálům můžete přidat oblíbené SWAROVSKI komponenty a také ozdobné střapce.

Uzlík na náramku doporučujeme zakápnout bižuterním lepidlem, abyste měli jistotu, že náramek zůstane pohromadě, i když ho budete častěji na ruce svlékat i navlékat.

DDE05052

Hedvábné náramky s posuvnými uzlíky

Náramky z hedvábné šňůry jsou velmi decentní a jsou oblíbené také díky široké škále barev, kterou můžete při výběru materiálu využít. K výrobě náramku s posuvným uzlíkem vám postačí hedvábná šňůra a váš oblíbený spojovací díl. Pokud chcete zachovat decentní vzhled šperku, můžete si vybrat jeden z AmoraCast spojovacích dílů, jako je například na tomto doplňku.  

Výroba náramku se může nejprve zdát složitá díky tomu, že musíte ručně vytvořit posuvné uzlíky, ale stačí si to párkrát vyzkoušet a uzlíky máte hotové raz-dva. Náramek pak můžete libovolně sundávat a znovu si jej oblékat, kdykoliv se vám to hodí. Pokud si nevíte rady, jak na posuvné uzlíky, i tady jsme pro vás připravili jednoduchý návod.

DDE05059

Související články

Co nadělit pod stromeček tvořicům?

Co nadělit pod stromeček tvořicům?

Chcete pod stromečkem vidět rozzářené oči někoho, o kom víte, že rád tvoří, ale vy sami se v tom nevyznáte ani za mák? Připravili jsme pro vás pár tipů, se kterými nikdy netrefíte vedle!

Číst více

Soutěž o SWAROVSKI poklad

Soutěž o SWAROVSKI poklad

Zapojte se do slosování o naprosto unikátní dárek SWAROVSKI v hodnotě 3 200 Kč! Jak se zapojit se dočtete v tomto článku.

Číst více

Adventní věnce a svícny do každé rodiny

Adventní věnce a svícny do každé rodiny

Věnec se čtyřmi svíčkami patří bez pochyby k jednomu ze základních symbolů adventu. Co neděle, to jeden zažehnutý plamínek. Ale i něco tak tradičního, jako je adventní věnec, se může dočkat kreativních inovací. Pojďte se s námi podívat inspirovat možnostmi, jak na to jít letos jinak.

Číst více

Vše skladem je ihned k odeslání
Možnost vyzvednutí v Praze v den objednávky
Nejširší síť korálkových prodejen v ČR
Zvýhodněná cena pro větší balení

Ověřeno našimi zákazníky
98 % zákazníků nás doporučuje
z celkem 5 645+ recenzí - zobrazit vše

Ověřený zákazník
Pondělí, 29. Listopad 2021

100%

Velký výběr a kvalita

Ověřený zákazník
Čtvrtek, 25. Listopad 2021

100%

Spokojenost, vždy.

+ Kvalita
+Rychlost
+Komunikace

Ověřený zákazník
Středa, 24. Listopad 2021

100%

MAXIMÁLNÍ SPOKOJENOST