Motiv srdce, aneb proč je srdíčko tak oblíbené

Nedokážeme ani spočítat kolikrát jsme ji viděli a ačkoliv ikona srdíčka není ani zdaleka podobná orgánu, který má vyobrazovat, všichni se s ní ztotožňujeme a ihned víme, co znamená. Víte, proč kreslíme srdce tímto způsobem a co je jeho skrytý význam?
Motiv srdce, aneb proč je srdíčko tak oblíbené

Pondělí, 2. Listopad 2020

Motiv srdce je jedním z nejběžněji používaných symbolů, od reklamních billboardů po poslední použitý emoji, vídáme ho každý den. Pokud jste se několikrát sami sebe zeptali, proč ikonka srdce vypadá tak vzdáleně od reality a na nic jste nepřišli, poradíme vám. Jak tomu tak bývá, existuje několik různých verzí historie. Nejdéle sahá legenda o tom, že symbol vznikl v době civilizace v údolí Indus. Tamní lidé si představili srdce podobně jako vypadaly listy jejich posvátného stromu Fíkus religiosa. Pokud tomu tak je, má tato ikona v podstatě spirituální význam a vypovídá o tom, že naše srdce je spojené s naší duší. Jiní historikové věří, že tento trend začal až ve 14. století, kdy se lékaři drželi starého papyru od Aristotela, který věřil že srdce má jen tři komory a jeho ilustrace vypadala podobně.

DSC00036

Zajímavostí však je, že je úplně jedno, jak vypadá, protože se tato ikona stala univerzálním dorozumívacím prostředkem, pod kterým si všichni představíme to stejné – lásku a náklonnost. Často se také používá místo poděkování.

Pokud máte i vy někoho, komu byste chtěli sdělit tyto pocity nebo jste jen fanouškem lásky, najděte mezi desítkami srdíček to pravé pro váš šperk. Ať už se jedná o plastové korálky, které můžete jednoduše navléknout na Shamballa šňůru nebo o stříbrné a pozlacené přívěsky a spojovací díly ve tvaru srdce. To, že pomocí nich můžete vytvořit krásné doplňky, potvrzují například tyto jednoduché přátelské náramky.

DSC09524

Pokud byste si rádi do srdíčka zalili osobní fotku pomocí křišťálové pryskyřice, a udělali z něj tak amulet, pomohou vám Nunn Design komponenty. Pokud byste však raději už srdce zalité, nezapomeňte se podívat na speciální komponenty se smaltovou úpravou OmegaCast, které můžete navléknout na pozlacené řetízky nebo je použít jako komponent do parádních náušnic pomocí náušnicových háčků.

DSC02153

V poslední řadě nesmíme zapomenout na stále populární SWAROVSKI korálková a přívěsková srdíčka. Detailní brus SWAROVSKI krystalů dává těmto komponentům zcela ojedinělý lesk, který vynikne v každém šperku. Použít je můžete například v kombinaci s TierraCast komponenty, do kterých srdíčko vlepíte. A pokud si troufnete na něco složitějšího, pusťte se do luxusních šitých náušnic s červenými SWAROVSKI srdíčky s TOHO rokajly.

DSC09760

 

Související články

Co nadělit pod stromeček tvořicům?

Co nadělit pod stromeček tvořicům?

Chcete pod stromečkem vidět rozzářené oči někoho, o kom víte, že rád tvoří, ale vy sami se v tom nevyznáte ani za mák? Připravili jsme pro vás pár tipů, se kterými nikdy netrefíte vedle!

Číst více

Soutěž o SWAROVSKI poklad

Soutěž o SWAROVSKI poklad

Zapojte se do slosování o naprosto unikátní dárek SWAROVSKI v hodnotě 3 200 Kč! Jak se zapojit se dočtete v tomto článku.

Číst více

Adventní věnce a svícny do každé rodiny

Adventní věnce a svícny do každé rodiny

Věnec se čtyřmi svíčkami patří bez pochyby k jednomu ze základních symbolů adventu. Co neděle, to jeden zažehnutý plamínek. Ale i něco tak tradičního, jako je adventní věnec, se může dočkat kreativních inovací. Pojďte se s námi podívat inspirovat možnostmi, jak na to jít letos jinak.

Číst více

Vše skladem je ihned k odeslání
Možnost vyzvednutí v Praze v den objednávky
Nejširší síť korálkových prodejen v ČR
Zvýhodněná cena pro větší balení

Ověřeno našimi zákazníky
98 % zákazníků nás doporučuje
z celkem 5 645+ recenzí - zobrazit vše

Ověřený zákazník
Pondělí, 29. Listopad 2021

100%

Velký výběr a kvalita

Ověřený zákazník
Čtvrtek, 25. Listopad 2021

100%

Spokojenost, vždy.

+ Kvalita
+Rychlost
+Komunikace

Ověřený zákazník
Středa, 24. Listopad 2021

100%

MAXIMÁLNÍ SPOKOJENOST