Motiv srdce, aneb proč je srdíčko tak oblíbené

Nedokážeme ani spočítat kolikrát jsme ji viděli a ačkoliv ikona srdíčka není ani zdaleka podobná orgánu, který má vyobrazovat, všichni se s ní ztotožňujeme a ihned víme, co znamená. Víte, proč kreslíme srdce tímto způsobem a co je jeho skrytý význam?
Motiv srdce, aneb proč je srdíčko tak oblíbené

Pondělí, 2. listopad 2020

Motiv srdce je jedním z nejběžněji používaných symbolů, od reklamních billboardů po poslední použitý emoji, vídáme ho každý den. Pokud jste se několikrát sami sebe zeptali, proč ikonka srdce vypadá tak vzdáleně od reality a na nic jste nepřišli, poradíme vám. Jak tomu tak bývá, existuje několik různých verzí historie. Nejdéle sahá legenda o tom, že symbol vznikl v době civilizace v údolí Indus. Tamní lidé si představili srdce podobně jako vypadaly listy jejich posvátného stromu Fíkus religiosa. Pokud tomu tak je, má tato ikona v podstatě spirituální význam a vypovídá o tom, že naše srdce je spojené s naší duší. Jiní historikové věří, že tento trend začal až ve 14. století, kdy se lékaři drželi starého papyru od Aristotela, který věřil že srdce má jen tři komory a jeho ilustrace vypadala podobně.

Zajímavostí však je, že je úplně jedno, jak vypadá, protože se tato ikona stala univerzálním dorozumívacím prostředkem, pod kterým si všichni představíme to stejné – lásku a náklonnost. Často se také používá místo poděkování.

Pokud máte i vy někoho, komu byste chtěli sdělit tyto pocity nebo jste jen fanouškem lásky, najděte mezi desítkami srdíček to pravé pro váš šperk. Ať už se jedná o plastové korálky, které můžete jednoduše navléknout na Shamballa šňůru nebo o stříbrné a pozlacené přívěsky a spojovací díly ve tvaru srdce. To, že pomocí nich můžete vytvořit krásné doplňky, potvrzují například tyto jednoduché přátelské náramky.

DSC09524

Pokud byste si rádi do srdíčka zalili osobní fotku pomocí křišťálové pryskyřice, a udělali z něj tak amulet, pomohou vám Nunn Design komponenty. Pokud byste však raději už srdce zalité, nezapomeňte se podívat na speciální komponenty se smaltovou úpravou OmegaCast, které můžete navléknout na pozlacené řetízky nebo je použít jako komponent do parádních náušnic pomocí náušnicových háčků.

DSC02153

Nesmíme ale zapomenout na populární SWAROVSKI korálková a přívěsková srdíčka. Detailní brus SWAROVSKI krystalů dával těmto komponentům zcela ojedinělý lesk, který vynikl v každém šperku. Vzhledem ke změně obchodní strategie firmy SWAROVSKI ale již není možné koupit volné komponenty, ale není třeba zoufat. Viděli jste už luxusní krystaly od české firmy Preciosa® Components? Přívěsek ve tvaru srdce můžete koupit hned v několika velikostech a můžete si tak vytvořit krásný romantický set, který budete mít hotové během pár minut.

Naplňte své srdce tvořením (a to doslova)! Stylovou ozdobu nebo třeba originální balení valentýnského dárku vytvoříte za pár okamžiků z plastových nebo skleněných dekoračních ozdob.

Trendem posledních let se stalo macramé. Při uzlíkování se fantazii meze nekladou a z macramé přízí můžete vytvořit třeba stylové dekorace pro valentýnský večer. Můžete se inspirovat třeba v návodu na originální podšálky ve tvaru srdce a vybrat si můžete z pestré škály barev přízí. Podle sebe si ale můžete také dotvořit kovový rám nebo dřevěný výřez ve tvaru srdce!

 

Související články

Jesmonite + pryskyřice = VSL

Jesmonite + pryskyřice = VSL

Už jste si osahali tvorbu s licí hmotou Jesmonite a mramorový efekt vás přestává bavit? Máme po vás řešení! Zkuste zkombinovat Jesmonite a epoxidovou pryskyřici. Slibujeme, že z toho bude Velmi Slibné Lití!

Číst více

Tip na luxusní dárek ke Dni matek

Tip na luxusní dárek ke Dni matek

Pouze do rozdání zásob máte možnost získat luxusní přívěsek SWAROVSKI, který se již nedá koupit!

Číst více

5 tipů na tvoření v růžové barvě!

5 tipů na tvoření v růžové barvě!

Vyzkoušejte jeden z těchto 5 návodů na tvoření v růžové barvě nebo vytvořte něco podle sebe a zapojte se do naší květnové tvořivé výzvy!

Číst více

Vše skladem je ihned k odeslání
Možnost vyzvednutí v Praze v den objednávky
Nejširší síť korálkových prodejen v ČR
Zvýhodněná cena pro větší balení

Ověřeno našimi zákazníky
99 % zákazníků nás doporučuje
z celkem 5 806+ recenzí - zobrazit vše

Ověřený zákazník
Čtvrtek, 19. Květen 2022

100%

rychlost a zboží na skladě.

Ověřený zákazník
Čtvrtek, 19. Květen 2022

100%

Jako vždy, vše v naprostém pořádku. Zboží doručeno do dvou dnů. Kvalita zboží splnila očekávání. Nemám co vytknout

Ověřený zákazník
Úterý, 17. Květen 2022

100%

Velká nabídka produktů, dobré ceny, rychlé vyřízení objednávky.