Modrá inspirace

Inspirujte se k tvoření modrých šperků.
Modrá inspirace

Pondělí, 1. únor 2021

A kde hledat inspiraci? 

Nechte se inspirovat na tvoření šperků v modré barvě a všech jejích nádherných odstínech. Modrá je zkrátka dobrá, tak se pojďte podívat kde všude se s ní můžete setkat a jak ji můžete originálně kombinovat s různými komponenty.

Přestože anglický idiom “feeling blue” je označením pro smutné až depresivní stavy, modrá barva je podle mnohých výzkumů nejoblíbenejší barvou na světě. Těch “nej” má ale na kontě hned několik. Je třeba také nejvzácnější barvou, která je k nalezení v přírodě. 

Některé kultury vůbec nerozlišují modrou a zelenou barvu, věříme však, že vy tyto barvy rozlišujete a pokud hledáte inspiraci, kde hledat ty pravé komponenty pro váš modrý šperk, zkuste se podívat níže. 

Nenechte se ale zmást úvodní větou, třeba podle Hinduismu modrá barva značí lásku a radost. A to je přesně to, co pro nás znamenají korálky. <3 O tom, jak modrá barva působí na lidskou psychologii si můžete přečíst například v našem specializovaném článku.

DSC05146

Modrou barvu najdete v mnoha kategoriích na našem eshopu:

DDE04509

DDE04522

Určitě jste se setkali s pojmem královská modř. Královská proto, že modrá barva byla vždy velmi vzácná a náročná na výrobu, tedy i drahá. Dovolit si ji dříve mohly spíše královské vrstvy. A protože právě v modré barvě se často objevovali na veřejnosti nebo na obrazech, pojmenování královská modř pro určitý odstín modré barvy se už tak nějak vžilo. Zajímavým faktem je, že od původní barvy je ta, kterou si pod tím dnes představíme, o několik odstínů světlejší. Ale aby Vaše šperky vypadaly opravdu královsky, není třeba hledět na odstín. Spoustu inspirace najdete třeba v naší Inspirační galerii.

Najdete tam například návody na:

Určitě ale prozkoumejte i ostatní návody. Třeba objevíte tu pravou kombinaci pro váš originální modrý šperk. Tak teď už víte všechno a můžete se pustit do tvoření a my se opravdu těšíme na Vaši tvorbu! <3

Pokud se budete svými modrými doplňky chlubit na sociálních sítích, potěší nás, když fotku označíte #vyzvaodkoralku a #inspiraceodkoralku.

DSC02213

Související články

Jesmonite + pryskyřice = VSL

Jesmonite + pryskyřice = VSL

Už jste si osahali tvorbu s licí hmotou Jesmonite a mramorový efekt vás přestává bavit? Máme po vás řešení! Zkuste zkombinovat Jesmonite a epoxidovou pryskyřici. Slibujeme, že z toho bude Velmi Slibné Lití!

Číst více

Tip na luxusní dárek ke Dni matek

Tip na luxusní dárek ke Dni matek

Pouze do rozdání zásob máte možnost získat luxusní přívěsek SWAROVSKI, který se již nedá koupit!

Číst více

5 tipů na tvoření v růžové barvě!

5 tipů na tvoření v růžové barvě!

Vyzkoušejte jeden z těchto 5 návodů na tvoření v růžové barvě nebo vytvořte něco podle sebe a zapojte se do naší květnové tvořivé výzvy!

Číst více

Vše skladem je ihned k odeslání
Možnost vyzvednutí v Praze v den objednávky
Nejširší síť korálkových prodejen v ČR
Zvýhodněná cena pro větší balení

Ověřeno našimi zákazníky
99 % zákazníků nás doporučuje
z celkem 5 806+ recenzí - zobrazit vše

Ověřený zákazník
Pondělí, 23. Květen 2022

100%

Doporučuji

Ověřený zákazník
Pondělí, 23. Květen 2022

100%

Vše je OK

Ověřený zákazník
Pondělí, 23. Květen 2022

100%

Vekmi rychlé vyřízení, široký sortiment, velmi ochotné prodavačky