Milujete korálky? My taky!

Milujete korálky? My taky! 07.02.2017
Tady se na tajného Valentýna nehraje. Vy máte rádi korálky, my taky. Pojďme si o tom popovídat! Dva z vás navíc získají nákup zdarma.

Nestyďte se, vyznejte se!

Často nám ve komentářích píšete krásná slova o tom, co pro vás korálky a tvoření šperků znamená.
O tom, jakou něhu ve vás vzbuzuje pohled na hromádku korálků, kterou vybalíte ze své zásilky, i o tom, jak se snažíte ukrást každou volnou chvilku pro to, abyste se mohli potěšit se svou korálkovou láskou.

Jak my vám rozumíme... I když kolem plných regálků korálků procházíme každý den, pocity v nás vzbuzují podobné.

Ale stejně nám mnohem větší radost dělá si číst o tom, jakou radost dělají korálky vám :)

 

Tak se nestyďte a napište nám do komentáře, jak vypadá právě ta vaše korálková láska!


Pokud navíc do komentáře připíšete i číslo objednávky učiněné v týdnu od 13. do 19. února, máte šanci získat nákup zdarmaJeden komentář vybere kreativní ředitelka Zuzka a jeden vylosujeme. Šanci má každý :)


A kdyby se vám tentokrát nechtělo soutěžit, začtěte se do příspěvků... Možná zjistíte, že nejste jediní, kdo je v tom až po uši :)

Spoustu lásky každý den přeje tým Korálky.cz a Korálky.sk.

 


Výherci

Výhercem podle Zuzky se stává paní Milada Mikulášových ze Slovenska, protože je vidět, že u ní doma korálková láska jen vzkvétá :). Výhercem podle losu se stává paní Iva Muchová z Česka se šťastným příspěvkem číslo 17. 

Výherkyním gratulujeme a všem ostatním držíme palce v dalších soutěžích :)

Komentáře

 • Růžena Mikulová (https://www.facebook.com/koralkyodrozarky/) 19.02.2017 17:49 20Reagovat

  Už jako malou holčičku mě ty malé skleněné potvůrky okouzlovaly. Můj tehdejší poklad se vešel do jedné plechové krabice od šeříkového mýdla (mimochodem dodnes ji mám,jen už by se mi tam můj nynější korálkový arzenál nevešel.. ) . Sem tam do krabice nějaké korálky přibyly,občas se některý nenávratně zakutálel,ale pořád to byla ta samá plechová krabice s korálky..
  Když mi bylo asi 12 let byla jsem na prázdninách u tety, která se korálkováním živila. Připadala jsem si tam jak v říši divů .Mé korálkové obzory se začaly pomalu rozšiřovat Nemusím ani moc popisovat,jak moc jsem si ten čas užívala .. Odjížděla jsem tenkrát domů obtěžkaná nejen rancem korálků a všemožných komponentů ale i zasvěcená do základů ketlování a nadšená z představy,jak všechny ty poklady co nejdřív vyzkouším..
  Jak šel čas ,věnovala jsem se různým ručním pracím,ale ke korálkům jsem se stále vracela,byť třeba jen na chvilku,když jsem si potřebovala vyrobit něco k nové části garderoby,nebo dárek pro někoho blízkého.
  Další zlom nastal na podzim v roce 2013, kdy jsem vyzkoušela techniku šitého šperku a doslova jí propadla .
  Od té doby neuplynul den,který by nebyl byť jen částečně spojený s korálky. Z koníčka se stala krásná závislost. Denně se dotýkám těch malých barevných zázračných sklíček a štěstí s tím spojené není ani po letech menší, vím, že je to láska na celý život, která navíc dává radost i ostatním :-)
  č. objednávky: 117142182

 • Radka Zajíčková 18.02.2017 22:19 19Reagovat

  Už jako dítě jsem obdivovala babiččiny korálkové dečky a úžasné krajkové límečky z drobounkých korálků, lehce potrhané nošením a stářím. Mamka mi vyráběla korálkové korunky a já je hrdě nosila. Na prázdniny jsme jezdívali do přírody a já milovala prašné cesty kolem Jablonce nad Nisou, protože byly vysypané skleněnými korálky a se sestrou jsme sbíraly a sbíraly, tenkrát to byl odpad.... Korálky byly a jsou všude okolo mě a doma mám pár míst, kde prostě nemůžu luxovat:)
  Číslo objednávky: 117142147

 • Hana Götzová 18.02.2017 08:54 18Reagovat

  Nikdy neříkej nikdy. To vystihuje můj vztah ke korálkům :-) Když jsem se před více než 15ti lety seznamovala s různými kreativními technikami, korálky jsem obcházela obloukem. Já to přece nenosím a jsem už stará. Dnes mám ke každému oblečení několik souprav. A když objevím nový návod, musím okamžitě nakoupit korálky a vyzkoušet. Moc mě to baví a ostatní techniky jdou stranou.
  Číslo objednávky 117142039

 • Iva Muchová 16.02.2017 15:34 17Reagovat

  Dobrý den, korálky jsou moje láska a záchrana současně ...denně se setkávám se smutnými lidskými osudy a korálky jsou to, čemu vděčím za to, že jsem stále schopná pomáhat a sama se z toho nezbláznit...Jsou moje láska, která mě inspiruje, těší a někdy i naštve, když výtvor nevypadá tak, jak bych chtěla.
  číslo objednávky 117142023

 • Libuše Kramerová (http://www.likrakoral.cz/) 16.02.2017 14:53 16Reagovat

  Korálková láska? V noci se mi zdá, jak kreslím korálkové vzory na spirály, ve dne pokud nekroutím jehlou nebo háčkem, mám absťák. Navíc mám vždy velkou radost, když se má dílka líbí a putují k novým majitelkám a dělají radost. V neposlední řadě mám velkou radost ze zlepšené motoriky (po mozkové příhodě) právě díky korálkům. Každý nový kousek, který započnu, je pro mne doslova výzvou ... . Ze začátku - když jsem udělala náhrdelník nebo náušnice z "osmiček", byla jsem překvapená, jak se mi motorika zlepšuje a tím se zlepšila i má nálada :). Nyní mi připadají moc velké, nejraději pracuji s "patnáctkami", nedokážu si už život bez tohoto krásněho světa tvoření představit. Také jsem objevila díky korálkům nový svět nejen v kreativitě, ale i v seznámení se s několika dalšími výbornými korálkářkami ..., obdivuji jejich tvorbu ... . Právě rozbaluji další balíček, nemám jich nikdy dost :) a jdu se kochat ...

 • Jitka Drahá (https://www.facebook.com/sperkyjirkov/) 16.02.2017 10:31 15Reagovat

  To jsem tak jednou před lety brouzdala tvořivým webem a zaujaly mne šperky šité z korálků, říkám si jak to asi dělají? Objednala jsem si tedy jednu knihu, korálky, nástroje a od té chvíle korálky vytlačily veškeré tvořivé techniky kterým jsem se od dětství ráda věnovala. Za pár let se proměnil můj obývák na šperkařskou dílnu, desítky kil korálků a stále nutně potřebuji další :-) Každou volnou chvilku trávím s těmi nádhernými drobnými kousky skla a zdolávám další mety.
  Návštěva korálkového obchodu je promne úžasným zážitkem a každou zásilku korálků otevírám se stejným vzrušením jako tu první. Nesmírně mne baví to přehrabování a pečlivé ukládání korálků přesně tam kam patří, snad v ničem nemám takový pořádek jako v korálkách.
  Díky vám milé korálky že jsem vás potkala :-)
  Miluju korálky.
  č. objednávky: 117141900

 • Klára Tesařová 16.02.2017 00:10 14Reagovat

  Díky koralkum se uklidním zároveň mé výrobky pomáhají protože koralkuji pro charitu. Č.o. 117141895.

 • Zuzana Sýkorová 15.02.2017 21:35 11Reagovat

  Korálková láska? Když na Valentýna sedíte s pinzetou v ruce a s bednou korálků v klíně, protože vaše dcera, která je do korálků blázen, danou bednu nešťastnou náhodou rozsypala. Třídíte, aby nebyla smutná. Milujete svou dceru a ta miluje korálky a nakonec zjistíte, že jí v srdci zbývá dost lásky i pro vás ... to když od ní dostanete k Valentýnu nové ručně vyráběné naušnice.

 • Jitka Brožová 15.02.2017 17:33 10Reagovat

  Dobrý den,
  korálky mi stejně jako většina dalších ručních prací přinášejí radost i útěchu, kdy si v klidu nad všemi starostmi i radostmi popřemýšlím. Myšlenky plují z přítomnosti do minulosti i do budoucnosti naprosto náhodně, vynořují se a zase mizí. Čas jakoby se zastavil a přitom utíká tak rychle. Na konci je malé dílko a osvěžená já. Myslím, že v každé ručně zhotovené věci je vloženo víc než jen talent a trpělivost tvůrce, je tam i jakýsi otisk jeho duše. Já osobně se u korálků asi nejvíc opájím jejich barvami, které ráda kombinuji. Nejraději mám skleněné korálky, kde na mě občas zasvítí procházející světlo. Pak ještě miluji poetickou skromnost dřevěných korálků. Velmi obdivuji trpělivost a zručnost všech korálkářek, které se věnují šitému šperku, jaká kolikrát často velmi rozsáhlá díla vytvářejí. To já tedy neumím. Všichni, kdo rádi tvoří, mi jistě dají za pravdu, že radostí je kolem tvoření více. Nejdřív radost z krásného materiálu, pak samotná práce, radost z výsledku, když se dílo podaří, nakonec ta největší, když ještě udělá radost jinému a najednou to celá má daleko větší smysl. Tohle by měl zažít každý.
  číslo objednávky 117141882

 • Miroslava Karchová 15.02.2017 13:39 9Reagovat

  Pěkné odpoledne,
  chci se s vámi podělit, jak jsem ke korálkové lásce přišla. Jako dítě jsem měla pouze duhové kuličky. Jednoho krásného odpoledne (před pěti lety) mě kamarádka vzala mezi ženy, které se učily to, co vyrobí, prodávat. Jedna z žen měla na sobě nádherný korálkový set, který si sama vyrobila a já nedokázala z něho spustit oči. Tak moc se mi líbil, že mi ho paní nakonec prodala a od té doby jsme kamarádkami. Poté jsme seděli spolu v restauraci (několikrát) a já se přitom učila tyto nádherné korálkové šperky vyrábět. Těším se, že až půjdu za rok do důchodu, budu se moci korálkové kráse více věnovat.
  Číslo objednávky: 117141933

 • Ivana Kohoutová 14.02.2017 20:34 8Reagovat

  Objednávku sice nemám,ale vzpomínky na rozbalování balíčku a přehrabování v korálkách ,ano.Korálky jsou takový holčičí poklad.Už jako holčička jsem se v nich ráda hrabala.Maminka měla hodně velkou plechovku plnou drobného rokajlu.Krásně se do ní bořily dětské ručičky,které korálky láskyplně čechraly a občas i sypaly jinam než do plechovky,nejlépe na zem,aby bylo co uklízet :D Tahle láska ke korálkům mi zůstala do dnešní doby.Syslím si je v krabičkách a paráda z nich vytvořená lahodí mému oku.Mám ráda,drobný rokajl,perličky či skleněné korálky ,skrz které se krásně dívá na sluníčko.Moc toho zatím z nich vyčarovat neumím,ale i to málo mě těší a občas i pomáhá potřebným,to je pak radost dvojnásobná ;)

 • Vlaďka Jenšovská 14.02.2017 11:25 7Reagovat

  Dobrý den.
  Radostí sladkou bývají ty chvíle pro mne, když na dlaň vyskočí mi z obálky, jak štěsti kapky rosy drobné, na louce fantazie posbírané korálky. Dlaně pilné tvořivostí roztančime, uzdu fantazie popustime k tomu, ty korálky drobné potom proměnime, v orchestr, jenž zahraje nám skladbu o tisíci tónů.
  č.objednávky 117141826

 • Petra Sobotková 13.02.2017 17:06 6Reagovat

  Po praci ve ktere se jen stresuji se rada podivam na koralky a u toho se uklidňují... Baví me objevovat nove korálky a neboji se jakekoliv vyzvy v tvorbe s korálky. Jako male jsme ze sestrou vyráběli tkáne náramky na stavku a ja věděla ze korálky budou laska meho života.... :)

 • Aneta Biskupová 13.02.2017 14:59 5Reagovat

  Reaguje na 4 Zmizelo mi číslo objednávky: 117141755

 • Aneta Biskupová 13.02.2017 14:58 4Reagovat

  Krásný den přeji.
  S korálky se kamarádím už od malička. Nejdřív jsem měla takové ty velké dřevěné korále, které se postupem času začaly vyměňovat za drobnější korálky. Zbožňuju, když můžu zabořit ruce do kyblíku plného korálků a skleněná duha mi pak protéká mezi prsty. Inu, láska na celý život.

 • Lucie Keslová 13.02.2017 13:55 3Reagovat

  Dobrý den,
  ke korálkům sem dostala díky své sestřence, od té doby jsem hledala po internetu návody a zkoušela je, takový menší samouk. Když je člověk smutný nebo potřebuje,aby hlava myslela na něco jiného jsou korálky ideální věc. Využívám hodně často po práci v zimě. Jsem ráda když moje výrobky dělají lidem okolo mě radost.
  Číslo objednávky 117141745

 • Radka Rybníkářová 13.02.2017 11:18 2Reagovat

  Dobrý den,korálkovat jsem začala před šesti lety,když vážně onemocněla moje maminka.Myslím,že díky tomu jsem zaměstnala hlavu natolik,že jsem se z toho nezhroutila. Teď je to moje vášeň. Miluju korálky.

 • Martina Mošnová 13.02.2017 10:08 1Reagovat

  Dobrý den.
  Práce s korálky mi pomáhá od bolesti hlavy po celodením přemýšlení u počítače. Je úžasné, když z hromádky korálků a komponentů vznikne "malé umělecké dílo". A když moje práce vykouzlí úsměv a potěšení na tváři ostatních, tak vím, že dělám dobrou věc.
  číslo objednávky 117141729

Vkládat komentáře mohou jen přihlášení uživatelé. Prosím přihlaste se nebo se registrujte.