Korálkopedie

Korálkopedie je vaše korálková encyklopedie, kde pro vás popisujeme základní i odborné výrazy ze světa korálkování a tvorby bižuterie a šperků.

B

Bead & Button časopis

Bead & Button je americký magazín o korálkové tvorbě. Svým čtenářům pravidelně nabízí řadu zajímavých návodů, tipů a triků doplněných o fotografie a ilustrace, které tvoří profesionálové z oboru. Je to prestižní a nejstarší časopis zaměřený na šperkařskou tvorbu. 

Připojené stránky: Časopisy, Bead & Button

Související produkty

Big-eye jehla

Big-eye jehla je speciální jehla s velkým okem po celé své délce. Používá se většinou pro tlustší návlekové materiály, které by neprošly klasickým okem jehly. Vhodná je také pro děti a osoby se zhoršeným zrakem.

Připojené stránky: Jehly na korálky

Související produkty

Brick CzechMates

CzechMates Brick jsou české mačkané dvoudírkové korálky ve tvaru kvádru. Korálky mají zaoblené hrany a dva rovnoběžné otvory s průtahem 0,8mm, díky čemu je možné dírku provléknout vícekrát. CzechMates Brick se často používají pro tvorbu šitého šperku.

Připojené stránky: CzechMates mačkané korálky, CzechMates Brick

Související produkty

Broušené korálky

Broušené korálky, často nazývané jako „ohňovky“ nebo „ohňové perle“, jsou vyráběné ručním broušením mačkaných korálků do nejrůznějších tvarů, které se následně leští ohněm pro získání vysokého lesku.

Připojené stránky: Broušené korálky, Broušené korálky kulaté, Směsi broušených korálků

Související produkty

Bugles TOHO

TOHO Bugles jsou rokajlové korálky ve tvaru trubiček. Od klasických trubiček jiných výrobců se liší svými okraji, které jsou rovné a hladké a díky tomu nepoškozují návlekové materiály. Japonské rokajlové korálky TOHO se vyznačují precizním tvarem, širším průtahem a širokou nabídkou barev

Připojené stránky: Rokajlové korálky, TOHO japonské rokajlové korálky, TOHO Bugles 3mm

Související produkty

C

Chilli PRECIOSA™

Perle PRECIOSA Chilli™ výrobce PRECIOSA Ornela, a.s. jsou dvoudírkové korálky ve tvaru protáhlé fazole. Speciální tvar předurčuje tyto korálky k jednoduchému navlékání v podobě zipu, při kterém hřbet korálku skvěle zapadá do boční prohlubně vedlejšího korálku. Korálky PRECIOSA Chilli™ je možné kombinovat s perlemi PRECIOSA Pip™, PRECIOSA Solo™ nebo PRECIOSA Thorn™.

Připojené stránky: PRECIOSA Chilli™

Související produkty

Cínové perle

Cínové perle, často nazývané také jako M.C. perle (Machine cut) nebo sluníčka jsou strojově broušené a leštěné perle, čímž je dosaženo dokonalého výbrusu a vysokého lesku.

Připojené stránky: Cínové perle

Související produkty

Cubes TOHO

TOHO Cubes jsou japonské rokajlové korálky ve tvaru kostiček se čtvercovým průtahem, který ovlivňuje pozici korálku v šitém šperku i ve visu. Jsou vhodné pro tvorbu doplňků, šitých šperků a dekorací.

Připojené stránky: Rokajlové korálky, TOHO japonské rokajlové korálky, TOHO Cubes 6/0

Související produkty

Č

Čtyřdírkové korálky

Čtyřdírkové korálky se používají převážně k tvorbě šitého šperku. Korálek je technologicky náročný na výrobu a právě proto je i jeho cena vyšší. Tyto korálky slouží k tvorbě profesionálnch šperků. Mezi přední české výrobce patří značka CzechMates

Připojené stránky: CzechMates QuadraTile, CzechMates QuadraLentil

Související produkty

D

Delica MIYUKI

MIYUKI Delica se považují za tvarově nejpravidelnější rokajlové korálky. Japonské rokajlové korálky MIYUKI Delica nemají tvar kuliček, ale válečků a díky tomu tvoří přesnou jednolitou plochu v šitém šperku i při navlékání.

Připojené stránky: Rokajlové korálky, MIYUKI japonské rokajlové korálky, Miyuki Delica 15/0, Miyuki Delica 11/0, Miyuki Delica 10/0, Miyuki Delica Mix 11/0, Miyuki Delica Mix 10/0

Související produkty

Duracoat

Duracoat je povrchová úprava korálků japonské společnosti MIYUKI, která korálkům dodává vysokou odolnost. Rokajlové korálky Delica s ducaroat povrchem jsou stálobarevné a jejich barva se nemění ani vlivem UV záření (slunečního svitu). Díky této technologii již nikdy vaše šperky neztratí svůj barevný půvab.

Připojené stránky: Miyuki Delica 15/0, Miyuki Delica 11/0, Miyuki Delica 10/0, Miyuki Delica Mix 11/0, Miyuki Delica Mix 10/0

Související produkty

Dvoudírkové korálky

Dvoudírkové korálky vám díky dvoum dírkám v jednom korálku umožní snadno vytvářet zajímavé a efektní šperky, doplňky a dekorace. Často se používají k tvorbě šitého šperku. Vyrobte si podle návodu zdarma náramek Arlette z korálků Matubo Rulla, hvězdu shooting star z korálků MATUBO Miniduo nebo zlaté vlnění z korálků Miyuki Half Tila.

Připojené stránky: Miyuki Half TILA, Miyuki TILA, CzechMates Brick, CzechMates Tile, CzechMates Triangle, CzechMates Lentil, MATUBO Superduo, MATUBO Miniduo, MATUBO Rulla, PRECIOSA Twin™, PRECIOSA Chilli™

Související produkty

E

Exclusive TOHO

TOHO Exclusive je nejdražší řada TOHO japonských rokajlových korálků často využívaná profesionály. Od ostatních se liší svou metalickou povrchovou úpravou z drahých kovů jako je zlato, stříbro, bronz a paladium. Rokajlové korálky TOHO Exclusive se vyznačují svým precizním tvarem, širším průtahem a exkluzivními sytými barvami.

Připojené stránky: Rokajlové korálky, TOHO japonské rokajlové korálky, TOHO Exclusive

Související produkty

H

Half TILA MIYUKI

Miyuki Half TILA jsou japonské dvoudírkové rokajlové korálky ve tvaru kvádru o rozměrech 5x2,3 mm, které tak mají poloviční velikost než korálky Miyuki TILA 5x5 mm. Používají se především pro tvorbu šitých šperků

Připojené stránky: MIYUKI japonské rokajlové korálky, Miyuki Half TILA, Miyuki TILA

Související produkty

Hexagon TOHO

TOHO Hexagon jsou japonské rokajlové korálky ve tvaru šestiúhelníku s kulatým průtahem. TOHO japonské rokajlové korálky se vyznačují svým precizním tvarem, lehkostí a širším průtahem tak, aby bylo možné provléknout jehlu s nití vícekrát. 

 

Připojené stránky: Rokajlové korálky, TOHO japonské rokajlové korálky, TOHO Hexagon 11/0, TOHO Hexagon 8/0

Související produkty

Hybrids TOHO

TOHO Hybrids jsou japonské rokajlové korálky kulatého tvaru. Po té, co korálky projdou výrobním prosecem v Japonsku se dále ošetřují speciální povrchovou úpravou v České republice. Díky této vzájemné spolupráci se TOHO japonské rokajlové korálky Hybrids vyznačují precizním tvarem, širším průtahem a bohatou paletou barev.

Připojené stránky: Rokajlové korálky, TOHO japonské rokajlové korálky, TOHO Hybrids

Související produkty

I

Infinity

České mačkané korálky Infinity jsou dvoudírkové a mají tvar ležaté osmičky. Korálky jsou vhodné pro různé techniky šití či pro pouhé návlékání, které zvládne během pár minut i začátečník. Infinity můžete využít i jako vodič pro spojování více řad nebo různých prvků a částí vašeho výrobku. S korálky Infinity tak hravě zvládnete složité vzory či textury. Více o technologii naleznete na stránce výrobce Estrela.

Připojené stránky: Mačkané korálky Estrela Infinity, Estrela

Související produkty

J

Jazýčky

Jazýčky jsou podlouhlé mačkané korálky šípovitého tvaru. Příčná dírka se nachází na užším kraji korálku. Jazýčky můžete použít například při tvorbě korálkových květů nebo jako efektní prvek vašeho šperku

Připojené stránky: Mačkané korálky jazýčky

Související produkty

K

Kondicionéry a vosky na nitě

Kondicionéry a vosky na nitě pomáhají zvýšovat životnost šitých šperků. Po aplikaci kondicionéru se zlepšuje průchodnost nitě korálkem, nit se stává odolnější a netřepí se. Slouží především k ošetření nylonových nití

Připojené stránky: Kondicionéry a vosky na nitě

Související produkty

Korálky

Korálky nebo perličky jsou malé ozdobné prvky nejrůznějších tvarů s otvorem, který je určen k navlékání. Používají se k tvorbě doplňků, bižuterie, dekorací a mnoho dalšího. Pro mnoho lidí po celém světě se stala korálková tvorba hobby.

Připojené stránky: Korálky.cz, Dřevěné korálky, Plastové korálky s písmenky, Skleněné korálky a elementy, SWAROVSKI

Související produkty

L

Lentil CzechMates

České mačkané korálky CzechMates Lentil jsou dvoudírkové korálky kulatého tvaru. Korálky mají zaoblené hrany a dva rovnoběžné otvory s průtahem 0,9mm, díky čemu je možné dírku provléknout vícekrát. CzechMates korálky se často používají pro tvorbu šitého šperku

Připojené stránky: CzechMates mačkané korálky, CzechMates Lentil

Související produkty

Listr

Listr je jeden z mnoha druhů povrchových úprav korálků, lidově se listrovaným korálkům říká perleťové korálky. Jedná se o tenkou vrstlu průhledného laku, který je doplněný o zlatou, červenou, bílou nebo jakoukoliv jinou barvu a po nanesení na korálek vytváří lesklý povrch podobající se povrchu přírodních perel

Připojené stránky: Broušené korálky kulaté, PRECIOSA Pip™, PRECIOSA™ rokajl 50g sáčky

Související produkty

Long Magatama MIYUKI

MIYUKI Long Magatama jsou rokajlové korálky ve tvaru dlouhých kapiček. Korálky lze použít pro tvrobu lístečků a hroznů. Japonské rokajlové korálky MIYUKI se vyznačují tvarovou přesností, širším průtahem a bohatou barevnou nabídkou.

Připojené stránky: Rokajlové korálky, MIYUKI japonské rokajlové korálky, Miyuki Long Magatama

Související produkty

M

Mačkané korálky

Mačkané korálky, často nazývané také jako „tvarovky“ nebo „tvarové perle“, se vyrábějí vymáčknutím z nahřáté skleněné tyče do formy. Současně s vymáčknutím tvaru korálek propíchne jehla, která tak vytvoří průtah korálku. Korálky se dále rumplují, leští, případně dále povrchově zušlechťují.

Připojené stránky: Mačkané korálky, České mačkané korálky MATUBO™, CzechMates mačkané korálky, Mačkané korálky Pohanka, Mačkané korálky s písmenky, Preciosa Ornela – tradiční české perle

Související produkty

Magatama MIYUKI

MIYUKI Magatama jsou rokajlové korálky ve tvaru kapiček. Korálky se dají použít na tvarově netradiční šitý šperk i klasické navlékání. Japonské rokajlové korálky MIYUKI se vyznačují precizním tvarem, širším průtahem i pestrou paletou barev. 

Připojené stránky: Rokajlové korálky, MIYUKI japonské rokajlové korálky, Miyuki Magatama 4mm, Miyuki Magatama Mix 4mm

Související produkty

N

Našívací šatonový kámen

Našívací šatonové kameny jsou speciálně upravené komponenty, které lze našít na látku. Šaton, skleněná imitace drahokamu, je zafastován do kotlíku. U dna kotlíku najdete otvory, které jsou dostatečně velké pro průchod jehly s nití. Kameny jsou do kotlíků vkládány převážně ručně.

Připojené stránky: Štrasové bižuterní komponenty, Našívací šatonové kameny v kotlíku

Související produkty

NIB-BIT

Mačkané korálky MATUBO NIB-BIT byly navrženy podle české autorky Nely Kábelové. Jak již z názvu vyplývá (nib –špička, bit – kousek), korálky mají tvar zkoseného trojúhelníka, který je podobný pizze. Jejich tvar vybízí k tvorbě obrazců, okrouhlých designů a lemování.

O

Ohňovky

Ohňovky, správně nazývané broušené korálky, jsou vyráběné ručním broušením mačkaných korálků do nejrůznějších tvarů, které se následně lěští ohněm pro získání vysokého lesku.

Připojené stránky: Broušené korálky, Broušené korálky kulaté, Směsi broušených korálků

Související produkty

Organza

Organza je poloprůhledná jemná textilíe. Díky jenému lesku působí slavnostním a velmi elegantním dojmem. Organza je vyrobena ze 100% polyesteru a nejlépe se hodí k dekoračním účelům. Organzové sáčky mohou sloužit nejen jako dárkový obal, ale i jako barevný doplněk na svatbě, oslavě či narozeninách.

Připojené stránky: Organzové sáčky

Související produkty

P

Permanent finish

Permanent finish je speciální galvanická povrchová úprava některých TOHO rokajlových korálků. Díky ochraně Permanent finish se zvyšuje životnost korálku, stává se odolnějším a neztrácí svou barvu. Vytvořte si podle návodu zdarma květinu na uvítanou z TOHO korálků.

Připojené stránky: TOHO japonské rokajlové korálky, TOHO Round 15/0, TOHO Round 11/0, TOHO Round 8/0

Související produkty

Pozlacené Ag komponenty

Stříbrné náušnicové háčky, šlupny a puzety se pozlacují tenkrou vrstvou 24 karátového zlata. Díky této speciální povrchové úpravě neztrácí komponenty svůj lesk, mají stálejší barvu a jsou vhodné i pro alergiky se zvýšenou citlivostí na stříbro.

Připojené stránky: Stříbrné pozlacené náušnicové puzety Ag 925/1000, Stříbrné pozlacené háčky na náušnice Ag 925/1000

Související produkty

Q

QuadraLentil CzechMates

České mačkané korálky CzechMates QuadraLentil jsou ploché čtyřdírkové korálky kulatého tvaru. Dírky jsou rovnoměrně rozmístěny po korálku s průtahem 0,9 mm, díky čemu je možné dírkou provléknout vícekrát. CzechMates QuadraLentil se často používají pro tvorbu šitého šperku

Připojené stránky: CzechMates mačkané korálky, CzechMates QuadraLentil

Související produkty

QuadraTile CzechMates

České mačkané korálky CzechMates QuadraTile jsou ploché čtyřdírkové korálky čtvercového tvaru. Dírky jsou rovnoměrně rozmístěny po korálku s průtahem 0,8 mm, díky čemu je možné dírkou provléknout vícekrát. CzechMates QuadraTile se často používají pro tvorbu šitého šperku

Připojené stránky: CzechMates mačkané korálky, CzechMates QuadraTile

Související produkty

R

Rhodiované Ag komponenty

Rhodiování je speciální povrchová úprava stříbrných komponentů. Rhodiované náušnicové háčky, puzety a ozdobné šlupny mají vyšší lesk, stálou kovovou barvu a jsou odolné proti oděru. Rhodiované komponenty jsou vhodné o pro alergiky se zvýšenou citlivostí na stříbro.

Připojené stránky: Stříbrné rhodiované bižuterní šlupny Ag 925/1000, Stříbrné rhodiované náušnicové puzety Ag 925/1000, Stříbrné rhodiované háčky na náušnice Ag 925/1000

Související produkty

Rivoli

Matubo Rivoli, Swarovski Rivoli nebo zkrátka jen rivolky jsou bezdírkové mačkané nebo broušené krystaly.

  • Swarovski Rivoli mají pravidelný výbrus a nejčastěji se používají k nalepování na kovový základ. Během chvilky tak vznikají krásné náušnice, náramky a náhrdelníky.
  • Matubo Rivoli jsou mačkané skleněné krystaly vhodné k vlepování do komponentů s lemem a k obšívání rokajlovými korálky. Obšitých rivolky lze snadno zakomponovat do jakéhokoliv šperku.

Připojené stránky: České mačkané korálky MATUBO™, MATUBO Rivoli, SWAROVSKI, SWAROVSKI 1122 Rivoli Chaton, SWAROVSKI Rivoli komponenty

Související produkty

Rokajlové korálky

Rokajlové korálky, často nazývané také jako „rokajlové perličky“, jsou nejčastějším typem korálků, se kterými se lze setkat. Vyrábějí se technikou sekání skleněných trubiček na malé kousky, které se dále tepelně kulatí a leští.

Připojené stránky: Rokajlové korálky, TOHO japonské rokajlové korálky, MIYUKI japonské rokajlové korálky, Preciosa Ornela – tradiční české perle

Související produkty

Rokajlové trubičky

Rokajlové trubičky jsou podlouhlé korálky ve tvaru válečku, které se vyráví metodou sekání. Díky tomu jsou jejich okraje ostré a proto se často nevlékají na silon nebo drátek. Rokajlové korálky trubičky se výborně hodí pro tvorbu vánočních ozdob. Také se dají kombinovat se skleněnými trubičkami.

Připojené stránky: Rokajlové korálky, PRECIOSA™ rokajl trubičky, PRECIOSA™ skleněné trubičky

Související produkty

Rose Petal

Mačkané korálky Rose Petal jsou české korálky ve tvaru okvětních lístků růže. Lze z nich snadno vytvořit šperky a doplňky ve tvaru květů nebo čtyřlístků. Jsou vhodné i pro šitý šperk a korálkovou výšivku.

Připojené stránky: Mačkané korálky Rose Petal

Související produkty

Round TOHO

TOHO Round jsou japonské rokajlové korálky kulatého tvaru. TOHO japonské rokajlové korálky se vyznačují svým precizním tvarem, lehkostí a širším průtahem tak, aby bylo možné provléknout jehlu s nití vícekrát.  Vytvořte si podle návodu zdarma květinu na uvítanou z TOHO korálků.

Připojené stránky: Rokajlové korálky, TOHO japonské rokajlové korálky, TOHO Round 15/0, TOHO Round 11/0, TOHO Round 8/0, TOHO Round 6/0

Související produkty

S

Simili

Spodní stranu MATUBO Rivoli a SWAROVSKI Rivoli tvoří simili, což je tenká zlatá nebo stříbrná reflexní vrstva s ochraným lakem, která vytváří zrcadlový efekt a zvyšuje tak lesk a třpyt mačkaných a broušených kamenů. Na simili můžete nanášet lepidla a tím rivolky aplikovat na kovy, látky, keramiku, dřevo, sklo či umělou hmotu dle vašich potřeb.

Připojené stránky: MATUBO Rivoli, SWAROVSKI 4745 Rivoli Star Fancy Stone, SWAROVSKI 1122 Rivoli Chaton, SWAROVSKI 4744 Rivoli Flower Fancy Stone, SWAROVSKI 4748 Rivoli Butterfly Fancy Stone

Související produkty

Š

Štras

Štras je broušené olovnaté, též nazývané kompoziční, sklo s vysokou hodnotou lomu světla. Nejčastěji se používá k výrobě napodobenin drahokamů. Do korálků, přívěsků či komponentů se vylisují kotlíků, do kterých se následně usazují (zafastovávají) šatony. Štrasové bižuterní komponenty využijete při navlékání, našívání či nalepování, kdežto se štrasovými korálky snadno vytvoříte působivé shamballa náramky.

Připojené stránky: Štrasové bižuterní komponenty, Štrasové rondelky, Štrasové kuličky, Našívací šatonové kameny v kotlíku, Štrasové přívěsky, Štrasové jednodírové korálky, Štrasové korálky

Související produkty

Štrasová kulička

Na každé štrasové kuličce najdete přesně 12 kusů šatonů, skleněných imitací drahokamů, které jsou zafastované do výlisku. Díky galvanizaci štrasového korálku vznikají stříbrné, zlaté i měděné druhy, které jsou doplněné o barevné šatony

Připojené stránky: Štrasové bižuterní komponenty, Štrasové kuličky

Související produkty

Štrasová rondelka

Štrasové rondelky jsou oblíbeným bižuterním komponentem. Do vylisovaných kovodílů jsou zafastované šatony, skleněné imitace drahokamů, v různých velikostech a barvách. Rondelky můžete použít jako mezidíl mezi navlékanými korálky nebo i jako samostatný ozdobný prvek

Připojené stránky: Štrasové bižuterní komponenty, Štrasové rondelky

Související produkty

T

Takumi Large hole TOHO

TOHO Takumi Large hole jsou kulaté rokajlové korálky s širokým průtahem. Díky šíři průtahu 2,2 mm mohou být korálky provléknuty vícekrát, nebo lze použít i tlustší návlekové materiály. Japonské rokajlové korálky TOHO jsou výjimečné svým precizním tvarem, lehkostí a širokou nabídkou barev

Připojené stránky: Rokajlové korálky, TOHO japonské rokajlové korálky, TOHO Takumi Large hole 11/0

Související produkty

Thread Heaven

Thread Heaven je kondicionér na nitě, který vám pomůže zvýšit životnost vašich šitých šperků. Zlepšuje průchodnost nitě korálkem, nit se stává odolnější a netřepí se. Je vhodný na nylonové nitě.

Připojené stránky: Kondicionéry a vosky na nitě

Související produkty

Tila MIYUKI

MIYUKI TILA jsou dvoudírkové rokajlové korálky ve tvaru čtverce a mají dvakrát větší vělikost než korálky MIYUKI Half TILA. Japonské rokajlové korálky MIYUKI jsou často využívané profesionály k tvorbě šitých šperků.

Připojené stránky: Rokajlové korálky, MIYUKI japonské rokajlové korálky, Miyuki TILA

Související produkty

Tile CzechMates

České mačkané korálky CzechMates Tile jsou dvoudírkové korálky čtvercového tvaru. Korálky mají zaoblené hrany a dva rovnoběžné otvory s průtahem 0,8 mm, díky čemu jsou schopny pojmout více průchodů nítě. CzechMates Tile se často používají pro tvorbu šitého šperku.

Připojené stránky: CzechMates mačkané korálky, CzechMates Tile

Související produkty

TOHO One-G

TOHO One-G je velmi tenká a extrémně pevná nylonová nit na šité šperky z korálků od výrobce japonských rokajlových korálků TOHO. Nit se téměř netřepí a svou sílou 0,2 mm odpovídá zhruba niti NYMO tloušťky B.

Připojené stránky: TOHO One-G nylonová nit, TOHO japonské rokajlové korálky, NYMO

Související produkty

Travertin

Travertin je druh povrchové úpravy korálku, která na povrchu korálku vytváří hnědé až zelené vzory připomínající přírodní kámen. Korálek se tak stává věrnou napodobeninou vápencovitého nerostu travertinu, který se v minulosti používal k výrobě šperků.

Připojené stránky: Mačkané korálky Travertin, PRECIOSA™ rokajl Travertin, PRECIOSA Chilli™, PRECIOSA Pip™, MATUBO Rulla, MATUBO Superduo, MATUBO Round 7/0, MATUBO Round 8/0, Mačkané korálky Pohanka, Mačkané korálky Rose Petal

Související produkty

Treasures TOHO

TOHO Treasures jsou japonské rokajlové korálky ve tvaru trubiček. Korálky se vyznačují tenkými stěnami a širším průtahem tak, aby bylo možné protáhnout jehlu s nití více krát. Jsou vhodné především pro tvorbu šitých šperků.

Připojené stránky: Rokajlové korálky, TOHO japonské rokajlové korálky, TOHO Treasures 12/0

Související produkty

Triangle CzechMates

České mačkané korálky CzechMates Triangle jsou dvoudírkové korálky trojúhelníkového tvaru. Korálky mají zaoblené hrany a dva rovnoběžné otvory s průtahem 0,9 mm, díky čemu jsou schopny pojmout více průchodů nítě. CzechMates Triangle se často používají pro tvorbu šitého šperku.

Připojené stránky: CzechMates mačkané korálky, CzechMates Triangle

Související produkty

Triangle TOHO

TOHO Triangle jsou japonské rokajlové korálky ve tvaru trojúhelníků s trojúhelníkovým průtahem, který ovlivňuje pozici korálku v šitém šperku i ve visu. TOHO japonské rokajlové korálky se vyznačují svým precizním tvarem, lehkostí a širším průtahem tak, aby bylo možné provléknout jehlu s nití vícekrát.

 

Připojené stránky: Rokajlové korálky, TOHO japonské rokajlové korálky, TOHO Triangle 11/0, TOHO Triangle 8/0

Související produkty

V

Vinuté perle

Vinuté perle, často nazývané také jako „vinutky“ či „lampové perle“ jsou ručně vyráběné perle, které vznikají navíjením a vrstvením roztaveného skla nad sklářským kahanem na kovovou tyčku potaženou hlinkou. Perle se často zdobí vrstvením různobarevných skel, metalických plátků či drtí.

Připojené stránky: Vinuté perle, Vinuté perle klasické, Vinuté perle berušky

Související produkty

Výrobní program Preciosa™

Výrobní program PRECIOSA™ nabízí největší výběr tradičních českých rokajlových korálků na trhu. Tato řada nyní obsahuje více než dvě stě druhů rokajlových korálků PRECIOSA™ a to v ucelené škále sytých i transparentních barev, se stříbrným průtahem a povrchovým ošetřením listr sfinx

Připojené stránky: Rokajlové korálky, Preciosa Ornela – tradiční české perle, PRECIOSA™ rokajl - výrobní program

Související produkty

Košík 0 Kč 0

Nákupní košík je prázdný.

Uživatel

Přihlásit
nebo registrovat

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Beru na vědomí