Korálkopedie

Korálkopedie je vaše korálková encyklopedie, kde pro vás popisujeme základní i odborné výrazy ze světa korálkování a tvorby bižuterie a šperků.

A

Amos® par Puca®

Amos® par Puca® jsou mačkané dvojdírkové korálky ve tvaru kapky. I přes to, že jsou navrženy francouzskou designérkou Puca®, vyrábějí se v České republice. Díky svému tvaru jsou ideální k tvorbě obloukovitých a šitých šperků, či běžnému korálkování. Široká škála barev vám pomůže při kombinaci s dalšími korálky z produkce Les Perles par Puca®

Připojené stránky: Amos® par Puca®, Les perles par Puca® - Paris, Mačkané korálky

Související produkty

Arcos® par Puca®

Arcos® par Puca® jsou mačkané korálky se třemi průtahy. Korálky mají tvar půlměsíce a právě díky němu z nich snadno vytvoříte obloukovité kruhovité šperky a další originální bižuterii. Díky širokému výběru pastelových i sytých barev jsou snadno kombinovatelné s dalšími korálky z produkce Les perles par Puca®.

Připojené stránky: Arcos® par Puca®, Mačkané korálky, Les perles par Puca® - Paris

Související produkty

B

Bead & Button časopis

Bead & Button je americký magazín o korálkové tvorbě. Svým čtenářům pravidelně nabízí řadu zajímavých návodů, tipů a triků doplněných o fotografie a ilustrace, které tvoří profesionálové z oboru. Je to prestižní a nejstarší časopis zaměřený na šperkařskou tvorbu. 

Big-eye jehla

Big-eye jehla je speciální jehla s velkým okem po celé své délce. Používá se většinou pro tlustší návlekové materiály, které by neprošly klasickým okem jehly. Vhodná je také pro děti a osoby se zhoršeným zrakem.

Připojené stránky: Jehly na korálky

Související produkty

Bodhi

Bodhi je dřevnaté semeno stromu Religius, které pochází z oblasti Indie. Bodhi je velmi důležité především pro buddhisty, jelikož přesně pod tímto stromem Buddha kdysi dávno přišel k osvícení. Bodhi se často používá k výrobě Mala náramků a náhrdelníků, jelikož má údajně pomáhat k navození meditace a soustředění

Připojené stránky: Rudraksha a korálky z exotického dřeva

Související produkty

Bow PRECIOSA™

Dvoudírkové korálky PRECIOSA Bow™ výrobce PRECIOSA Ornela, a.s. jsou specifické svým prohnutým, obdélníkovým tvarem a zaoblenými rohy. Dva průtahy, umístěné z obou okrajů ve čtvrtině délky celé perle, předurčují tyto korálky k originálním návlekům ve tvaru mozaik a písmene X. Díky své šířce 7mm korálky PRECIOSA Bow TM snadno zkombinujete s kabošony PRECIOSA Candy™​ a rokajly značky PRECIOSA.

Připojené stránky: Preciosa® Bow

Související produkty

Brick CzechMates

CzechMates Brick jsou české mačkané dvoudírkové korálky ve tvaru kvádru. Korálky mají zaoblené hrany a dva rovnoběžné otvory s průtahem 0,8mm, díky čemu je možné dírku provléknout vícekrát. CzechMates Brick se často používají pro tvorbu šitého šperku.

Připojené stránky: CzechMates mačkané korálky, CzechMates Brick

Související produkty

Broušené korálky

Broušené korálky, často nazývané jako „ohňovky“ nebo „ohňové perle“, jsou vyráběné ručním broušením mačkaných korálků do nejrůznějších tvarů, které se následně leští ohněm pro získání vysokého lesku.

Připojené stránky: Broušené korálky, Broušené korálky kulaté, Směsi broušených korálků

Související produkty

Bugles TOHO

TOHO Bugles jsou rokajlové korálky ve tvaru trubiček. Od klasických trubiček jiných výrobců se liší svými okraji, které jsou rovné a hladké a díky tomu nepoškozují návlekové materiály. Japonské rokajlové korálky TOHO se vyznačují precizním tvarem, širším průtahem a širokou nabídkou barev

Připojené stránky: Rokajlové korálky, TOHO japonské rokajlové korálky, TOHO Bugles 3mm

Č

Čakry

Čakry symbolizují sedm energetických kruhových polí na lidském těle. Ačkoliv fenomén čaker není podložen žádnou medicínskou studií, dnes v ně věří nejen spousta hinduistů a buddhistů, ale také lidé, kteří se zabývají lidským vědomím a alternativními postupy uzdravování těla skrze pochopení svého ducha. Chcete-li si vytvořit zajímavý šperk, který odráží nitro vaší duše a doplňuje energii právě té čakře, kterou potřebujete dobít, podívejte se do sekce skleněných Mala korálků. Nejste si jisti jakou barvu zvolit? Podívejte se do našeho průvodce čakrami.

Připojené stránky: Skleněné Mala korálky

Související produkty

Čtyřdírkové korálky

Čtyřdírkové korálky se používají převážně k tvorbě šitého šperku. Korálek je technologicky náročný na výrobu a právě proto je i jeho cena vyšší. Tyto korálky slouží k tvorbě profesionálnch šperků. Mezi přední české výrobce patří značka CzechMates

Připojené stránky: CzechMates QuadraTile, CzechMates QuadraLentil

Související produkty

C

Chilli PRECIOSA™

Perle PRECIOSA Chilli™ výrobce PRECIOSA Ornela, a.s. jsou dvoudírkové korálky ve tvaru protáhlé fazole. Speciální tvar předurčuje tyto korálky k jednoduchému navlékání v podobě zipu, při kterém hřbet korálku skvěle zapadá do boční prohlubně vedlejšího korálku. Korálky PRECIOSA Chilli™ je možné kombinovat s perlemi PRECIOSA Pip™, PRECIOSA Solo™ nebo PRECIOSA Thorn™.

Připojené stránky: Preciosa® Chilli

Související produkty

Cínové perle

Cínové perle, často nazývané také jako M.C. perle (Machine cut) nebo "sluníčka" jsou strojově broušené a leštěné perle, čímž je dosaženo dokonalého výbrusu a vysokého lesku.

Připojené stránky: Cínové perle

Cubes TOHO

TOHO Cubes jsou japonské rokajlové korálky ve tvaru kostiček se čtvercovým průtahem, který ovlivňuje pozici korálku v šitém šperku i ve visu. Jsou vhodné pro tvorbu doplňků, šitých šperků a dekorací.

Připojené stránky: TOHO japonské rokajlové korálky, TOHO Cubes 6/0

Související produkty

D

Delica MIYUKI

MIYUKI Delica se považují za tvarově nejpravidelnější rokajlové korálky. Japonské rokajlové korálky MIYUKI Delica nemají tvar kuliček, ale válečků a díky tomu tvoří přesnou jednolitou plochu v šitém šperku i při navlékání.

Připojené stránky: Rokajlové korálky, MIYUKI japonské rokajlové korálky, Miyuki Delica 15/0, Miyuki Delica 11/0, Miyuki Delica 10/0

Duracoat

Duracoat je povrchová úprava korálků japonské společnosti MIYUKI, která korálkům dodává vysokou odolnost. Rokajlové korálky Delica s ducaroat povrchem jsou stálobarevné a jejich barva se nemění ani vlivem UV záření (slunečního svitu). Díky této technologii již nikdy vaše šperky neztratí svůj barevný půvab.

Připojené stránky: Miyuki Delica 15/0, Miyuki Delica 11/0, Miyuki Delica 10/0

Související produkty

E

Exclusive TOHO

TOHO Exclusive je nejdražší řada TOHO japonských rokajlových korálků často využívaná profesionály. Od ostatních se liší svou metalickou povrchovou úpravou z drahých kovů jako je zlato, stříbro, bronz a paladium. Rokajlové korálky TOHO Exclusive se vyznačují svým precizním tvarem, širším průtahem a exkluzivními sytými barvami.

Připojené stránky: Rokajlové korálky, TOHO japonské rokajlové korálky

Extol Lady

Extol Lady je speciální edice nářadí pro ženy od výrobce Extol, které rády doma kutí a zároveň si u toho nadále chtějí připadat žensky. Speciální růžové nářadí nabízí několik různých sad, ať už v praktickém penále nebo v kufříku, kde najdete všechno od hodinářských šroubováků, po kleště, metr a kladivo. V rámci edice Extol Lady u nás najdete také další praktické doplňky, jako je ulomovací nůž, tavící pistole nebo růžová čepice s LED čelovkou, kterou můžete vyjmout a nabít pomocí USB kabelu.

Připojené stránky: Extol

G

Guru korálek

Guru korálek je důležitou součástí populárních Mala náramků a náhrdelníků. Jedná se o spojení dvou korálků, kterým prochází konec Mala růžence a který má symbolizovat vztah mezi učitelem a učencem. Proto jej většinou tvoří korálek a jeho čepička. Pokud se používá k opakovaným modlitbám, je neslušné tento korálek přeskakovat. Buddhisti růženec vždy otočí a začnou počítat modlitby v opačném směru.  

Připojené stránky: Rudraksha a korálky z exotického dřeva

Související produkty

H

Half TILA MIYUKI

Miyuki Half TILA jsou japonské dvoudírkové rokajlové korálky ve tvaru kvádru o rozměrech 5x2,3 mm, které tak mají poloviční velikost než korálky Miyuki TILA 5x5 mm. Používají se především pro tvorbu šitých šperků

Připojené stránky: MIYUKI japonské rokajlové korálky, Miyuki Half TILA

Související produkty

Hexagon TOHO

TOHO Hexagon jsou japonské rokajlové korálky ve tvaru šestiúhelníku s kulatým průtahem. TOHO japonské rokajlové korálky se vyznačují svým precizním tvarem, lehkostí a širším průtahem tak, aby bylo možné provléknout jehlu s nití vícekrát. 

 

Připojené stránky: Rokajlové korálky, TOHO japonské rokajlové korálky, TOHO Hexagon 11/0, TOHO Hexagon 8/0

Související produkty

Hybrids TOHO

TOHO Hybrids jsou japonské rokajlové korálky kulatého tvaru. Po té, co korálky projdou výrobním prosecem v Japonsku se dále ošetřují speciální povrchovou úpravou v České republice. Díky této vzájemné spolupráci se TOHO japonské rokajlové korálky Hybrids vyznačují precizním tvarem, širším průtahem a bohatou paletou barev.

Připojené stránky: Rokajlové korálky, TOHO japonské rokajlové korálky, TOHO Hybrids

Související produkty

I

Infinity

České mačkané korálky Infinity jsou dvoudírkové a mají tvar ležaté osmičky. Korálky jsou vhodné pro různé techniky šití či pro pouhé návlékání, které zvládne během pár minut i začátečník. Infinity můžete využít i jako vodič pro spojování více řad nebo různých prvků a částí vašeho výrobku. S korálky Infinity tak hravě zvládnete složité vzory či textury. Více o technologii naleznete na stránce výrobce Estrela.

Připojené stránky: Mačkané korálky Estrela Infinity, Estrela

Související produkty

Intermix

INTERMIX je malá kolekce komponentů od výrobce TierraCast ve tvaru nepravidelných kroužků, které můžete libovolně napojovat a vytvářet tak neomezené množství originální bižuterie od náušnic po náramky. Jejich design je určen především pro ty, kteří ocení minimalistické šperky. Díky barevnému provedení ve starozlaté a starostříbrné je snadno zkombinujete s dalšími komponenty značky TierraCast

Související produkty

Ios® par Puca®

Ios® par Puca® jsou mačkané korálky s francouzským designem a českou výrobou. Korálky mají dva průtahy a tvar kvádru oblými hranami, díky kterým jsou ideálním materiálem k tvorbě šitých šperků a doplňků. Široká škála barev, včetně zlaté, bronzové a měděné, vám pomůže při kombinaci s dalšími korálky z produkce par Les perles par Puca®

Připojené stránky: Ios® par Puca®, Mačkané korálky, Les perles par Puca® - Paris

Související produkty

J

JAVANA

JAVANA je značka vyráběná pod záštitou německé společnosti C.Kreul. Pokud některé výtvarné potřeby nenabízí jejich první značka KREUL, je dost možné, že JAVANA tento kreativní sortiment obstará. 

Připojené stránky: Barvy a fixy na textil

Související produkty

K

Kabošon

Kabošon (cabochon, odborně hutní mugle) poznáte snadno, má totiž jednu stranu vypouklou a druhou plochou.  Mugle mají přesně daný tvar s minimální možnou odchylkou +-0,2 mm. Kabošony jsou vhodné na výrobu šperků a bižuterních sad.

Související produkty

Khéops® par Puca®

Khéops® par Puca® jsou korálky ve tvaru trojúhelníku se dvěma průtahy o velikosti 0,8 mm. I přes to, že jsou navrženy francouzskou designérkou Puca®, vyrábějí se v České republice. Poslouží jako ideální materiál při tvorbě obrazců, kruhovitých a lemovaných šperků

Připojené stránky: Khéops® par Puca®, Mačkané korálky, Les perles par Puca® - Paris

Související produkty

Kojící korále

Kojící korále jsou vyrobeny z 100% bezpečného potravinářského silikonu, který se používá například na pečící formy. Často však mohou být vyrobeny i ze dřeva, například z tvrdého bukového dřeva, které se snadno neopotřebuje. Kojící korále pomáhají maminkám při kojení zabavit své miminko, které občas nemusí chtít pít nebo rádo maminku štípe nebo tahá za vlasy. Takto může miminko tahat za barevné korálky. Díky kvalitnímu materiálu může miminko, za přítomnosti maminky, strkat korále i do pusy, a stimulovat si tak dásně. Což pomůže k rychlejšímu průřezu zoubků a zmírnění bolesti. Díky tomu se jim také říká kousací nebo nosící korále.

Připojené stránky: Silikonové korálky a doplňky, Dřevěné přírodní korálky

Kondicionéry a vosky na nitě

Kondicionéry a vosky na nitě pomáhají zvýšovat životnost šitých šperků. Po aplikaci kondicionéru se zlepšuje průchodnost nitě korálkem, nit se stává odolnější a netřepí se. Slouží především k ošetření nylonových nití

Připojené stránky: Kondicionéry a vosky na nitě

Související produkty

Korálky

Korálky nebo perličky jsou malé ozdobné prvky nejrůznějších tvarů s otvorem, který je určen k navlékání. Používají se k tvorbě doplňků, bižuterie, dekorací a mnoho dalšího. Pro mnoho lidí po celém světě se stala korálková tvorba hobby.

Připojené stránky: Korálky.cz, SWAROVSKI Korálky, Mačkané korálky, Broušené korálky, Voskové perle, Dřevěné korálky a komponenty, Rokajlové korálky, Plastové a akrylové korálky a komponenty

Související produkty

Kos® par Puca®

Kos® par Puca® jsou dvojdírkové korálky ve tvaru půlměsíce. Tyto mačkané korálky jsou navržené francouzskou designérkou Puca® a vyrábí se v České republice. Díky svému tvaru jsou vhodné především na šité šperky, ale můžete je použít i při běžném navlékání. Co se týče barevnostní škály, můžete je snadno zkombinovat s ostatními korálky z produkce Les Perles par Puca®

Připojené stránky: Kos® par Puca®

Související produkty

KREUL

KREUL je německá značka hobby barev a výtvarných potřeb, která bude vaším pomocníkem, ať už jste školák, student nebo profesionální výtvarník. V širokém sortimentu naleznete spektrum akrylových barev a popisovačů na textil, hedvábí, sklo a porcelán a také sady štrasových kamenů

Připojené stránky: Akrylové barvy a markery, Barvy a fixy na sklo a porcelán, Nalepovací akrylové štrasové kamínky

Související produkty

L

Lentil CzechMates

České mačkané korálky CzechMates Lentil jsou dvoudírkové korálky kulatého tvaru. Korálky mají zaoblené hrany a dva rovnoběžné otvory s průtahem 0,9mm, díky čemu je možné dírku provléknout vícekrát. CzechMates korálky se často používají pro tvorbu šitého šperku

Připojené stránky: CzechMates mačkané korálky, CzechMates Lentil

Související produkty

Listr

Listr je jeden z mnoha druhů povrchových úprav korálků, lidově se listrovaným korálkům říká perleťové korálky. Jedná se o tenkou vrstlu průhledného laku, který je doplněný o zlatou, červenou, bílou nebo jakoukoliv jinou barvu a po nanesení na korálek vytváří lesklý povrch podobající se povrchu přírodních perel

Připojené stránky: Broušené korálky kulaté, Preciosa® Pip, MATUBO Superduo, CzechMates Tile, CzechMates Brick, CzechMates Triangle, CzechMates Lentil, CzechMates QuadraTile, CzechMates QuadraLentil, MATUBO Miniduo, MATUBO Rulla, MATUBO Wheel, MATUBO NIB-BIT

Související produkty

Long Magatama MIYUKI

MIYUKI Long Magatama jsou rokajlové korálky ve tvaru dlouhých kapiček. Korálky lze použít pro tvrobu lístečků a hroznů. Japonské rokajlové korálky MIYUKI se vyznačují tvarovou přesností, širším průtahem a bohatou barevnou nabídkou.

Připojené stránky: Rokajlové korálky, MIYUKI japonské rokajlové korálky, Miyuki Long Magatama

M

Mačkané korálky

Mačkané korálky, často nazývané také jako „tvarovky“ nebo „tvarové perle“, se vyrábějí vymáčknutím z nahřáté skleněné tyče do formy. Současně s vymáčknutím tvaru korálek propíchne jehla, která tak vytvoří průtah korálku. Korálky se dále rumplují, leští, případně dále povrchově zušlechťují.

Připojené stránky: Mačkané korálky, České mačkané korálky MATUBO™, CzechMates mačkané korálky, Mačkané korálky Pohanka, Preciosa® Ornela – tradiční české perle, Les perles par Puca® korálky, Mačkané korálky trny, Estrela

Související produkty

Magatama MIYUKI

MIYUKI Magatama jsou rokajlové korálky ve tvaru kapiček. Korálky se dají použít na tvarově netradiční šitý šperk i klasické navlékání. Japonské rokajlové korálky MIYUKI se vyznačují precizním tvarem, širším průtahem i pestrou paletou barev. 

Připojené stránky: Rokajlové korálky, MIYUKI japonské rokajlové korálky, Miyuki Magatama 4mm

Související produkty

Mala

Mala jsou buddhistické a hinduistické náboženské růžence v podobě náramků nebo náhrdelníků. Důležité je, aby se náramky skládaly z korálků v násobcích devíti a náhrdelníky z počtu 108 korálků. Pokud vás zajímá, proč zrovna 108 korálků, přečtěte si o Mala náramcích více. Mala růžence můžete také vytvářet z korálků z přírodních dřevin nebo skleněných korálků v sedmi barvách symbolizujících čakry.

Připojené stránky: Skleněné Mala korálky, Rudraksha a korálky z exotického dřeva, Bižuterní střapce

Související produkty

Minos® par Puca®

Minos® par Puca® jsou francouzské mačkané korálky ve tvaru válce. Ačkoliv jsou pouze jednodírkové, jsou navrženy tak, aby se daly dobře kombinovat s třídírkovými korálky Arcos® par Puca®. Společně najdou využití při tvorbě šitého šperku, a to především kruhovitého tvaru

Připojené stránky: Minos® par Puca®, Mačkané korálky, Les perles par Puca® - Paris

Související produkty

Morseova abeceda ve šperku

Náramky s "morseovkou" jsou odrůdou vrstvených šperků. Nejčastěji se vyrábí z nylonové Shamballa šňůry, kdy se na ni pomocí rokajlových korálků nebo jiných malých komponentů  vytváří jednoduchý design ve formě zašifrované zprávy. Náramky se však dají vyrobit i z jiných návlekových materiálů, jako například z tenkých bižuterních řetízků v kombinaci s ozdobnými mezidíly

Připojené stránky: Nylonové Shamballa šňůry a náramky, Rokajlové korálky, Řetízky v metráži, Bižuterní korálky a mezidíly

Související produkty

Mukhi

Mukhi je název vrstev dřevnatého semínka Rudrakshy. Vizuálně se jedná o postranní podélné linie na semenu Rudrakshy, které dělí semeno na několik částí. Podle počtu mukhi se odvíjí vzácnost a cena Rudrakshy. Mukhi vzniká přirozeně při vzniku semena. Mezi dražší typy Rudrakshy patří ty, které mají 1 „mukhi“ a poté od 14 „mukhi“ výše. Čím více „mukhi“, tím je semeno vzácnější. My nabízíme Rudrakshu s 5 „mukhi“. 

Připojené stránky: Rudraksha a korálky z exotického dřeva

Související produkty

N

Našívací šatonový kámen

Našívací šatonové kameny jsou speciálně upravené komponenty, které lze našít na látku. Šaton, skleněná imitace drahokamu, je zafastován do kotlíku. U dna kotlíku najdete otvory, které jsou dostatečně velké pro průchod jehly s nití. Kameny jsou do kotlíků vkládány převážně ručně.

Připojené stránky: Štrasové bižuterní komponenty, Našívací šatonové kameny v kotlíku

Související produkty

NIB-BIT

Mačkané korálky MATUBO NIB-BIT byly navrženy podle české autorky Nely Kábelové. Jak již z názvu vyplývá (nib –špička, bit – kousek), korálky mají tvar zkoseného trojúhelníka, který je podobný pizze. Jejich tvar vybízí k tvorbě obrazců, okrouhlých designů a lemování.

Připojené stránky: MATUBO NIB-BIT

O

Ohňovky

Ohňovky, správně nazývané broušené korálky, jsou vyráběné ručním broušením mačkaných korálků do nejrůznějších tvarů, které se následně lěští ohněm pro získání vysokého lesku.

Připojené stránky: Broušené korálky, Broušené korálky kulaté, Směsi broušených korálků

Související produkty

Organické tvary

Organické tvary se vážou ke komponentům, které vypadají neopracovaně s nepravidelným tvarem. Tyto motivy jsou oblíbené především u vrstvených šperků, jelikož působí minimalisticky, ale využít je můžete i u jiných doplňků. Najdete je například u výrobce Amoracast, Nunn Design nebo TierraCast.

Organza

Organza je poloprůhledná jemná textilíe. Díky jenému lesku působí slavnostním a velmi elegantním dojmem. Organza je vyrobena ze 100% polyesteru a nejlépe se hodí k dekoračním účelům. Organzové sáčky mohou sloužit nejen jako dárkový obal, ale i jako barevný doplněk na svatbě, oslavě či narozeninách.

Připojené stránky: Organzové sáčky

Související produkty

P

Paros® par Puca®

Paros® par Puca® jsou mačkané korálky navržené francouzskou designerkou Puca® a vyráběné u nás v České republice. Díky svému tvaru hexagonu jsou ideální pro jednoduché i propracované šité šperky. Využít je však můžete i při korálkování. Barevně i tvarově je snadno zkombinujete s dalšími korálky z produkce Les Perles par Puca®

Připojené stránky: Paros® par Puca®

Související produkty

Permanent finish

Permanent finish je speciální galvanická povrchová úprava některých TOHO rokajlových korálků. Díky ochraně Permanent finish se zvyšuje životnost korálku, stává se odolnějším a neztrácí svou barvu. Vytvořte si podle návodu zdarma květinu na uvítanou z TOHO korálků.

Připojené stránky: TOHO japonské rokajlové korálky, TOHO Round 15/0, TOHO Round 11/0, TOHO Round 8/0

Související produkty

Potravinářský silikon

Potravinářský silikon je 100% bezpečný materiál, který se používá například v pohostinství, jelikož se z něj vyrábí pečící formy. Zároveň je velmi oblíbený u maminek, jelikož se z něj vyrábí i kojící neboli kousací či nosící korále, které zaměstnávají miminko při kojení nebo tlumí jejich bolest při růstu prvních zoubků. Náš potravinářský silikon má potřebnou certifikaci ohledně zdravotní nezávadnosti, která splňuje podmínky kvality materiálu.

Připojené stránky: Silikonové korálky a doplňky

Pozlacené Ag komponenty

Stříbrné náušnicové háčky, šlupny a puzety se pozlacují tenkrou vrstvou 24 karátového zlata. Díky této speciální povrchové úpravě neztrácí komponenty svůj lesk, mají stálejší barvu a jsou vhodné i pro alergiky se zvýšenou citlivostí na stříbro.

Q

QuadraLentil CzechMates

České mačkané korálky CzechMates QuadraLentil jsou ploché čtyřdírkové korálky kulatého tvaru. Dírky jsou rovnoměrně rozmístěny po korálku s průtahem 0,9 mm, díky čemu je možné dírkou provléknout vícekrát. CzechMates QuadraLentil se často používají pro tvorbu šitého šperku

Připojené stránky: CzechMates mačkané korálky, CzechMates QuadraLentil

Související produkty

QuadraTile CzechMates

České mačkané korálky CzechMates QuadraTile jsou ploché čtyřdírkové korálky čtvercového tvaru. Dírky jsou rovnoměrně rozmístěny po korálku s průtahem 0,8 mm, díky čemu je možné dírkou provléknout vícekrát. CzechMates QuadraTile se často používají pro tvorbu šitého šperku

Připojené stránky: CzechMates mačkané korálky, CzechMates QuadraTile

Související produkty

R

Rhodiované Ag komponenty

Rhodiování je speciální povrchová úprava stříbrných komponentů. Rhodiované náušnicové háčky, puzety a ozdobné šlupny mají vyšší lesk, stálou kovovou barvu a jsou odolné proti oděru. Rhodiované komponenty jsou vhodné o pro alergiky se zvýšenou citlivostí na stříbro.

Připojené stránky: Stříbrné rhodiované bižuterní šlupny Ag 925/1000, Stříbrné rhodiované náušnicové puzety Ag 925/1000, Stříbrné rhodiované háčky na náušnice Ag 925/1000

Rivoli

Matubo Rivoli, Swarovski Rivoli nebo zkrátka jen rivolky jsou bezdírkové mačkané nebo broušené krystaly.

  • Swarovski Rivoli mají pravidelný výbrus a nejčastěji se používají k nalepování na kovový základ. Během chvilky tak vznikají krásné náušnice, náramky a náhrdelníky.
  • Matubo Rivoli jsou mačkané skleněné krystaly vhodné k vlepování do komponentů s lemem a k obšívání rokajlovými korálky. Obšitých rivolky lze snadno zakomponovat do jakéhokoliv šperku.

Připojené stránky: České mačkané korálky MATUBO™, SWAROVSKI, SWAROVSKI 1122 Rivoli Chaton, SWAROVSKI Rivoli komponenty

Související produkty

Rokajlové korálky

Rokajlové korálky, často nazývané také jako „rokajlové perličky“, jsou nejčastějším typem korálků, se kterými se lze setkat. Vyrábějí se technikou sekání skleněných trubiček na malé kousky, které se dále tepelně kulatí a leští.

Připojené stránky: Rokajlové korálky, TOHO japonské rokajlové korálky, MIYUKI japonské rokajlové korálky, Preciosa® Ornela – tradiční české perle

Související produkty

Rokajlové trubičky

Rokajlové trubičky jsou podlouhlé korálky ve tvaru válečku, které se vyráví metodou sekání. Díky tomu jsou jejich okraje ostré a proto se často navlékají na vlasec na korálky nebo drátek. Rokajlové korálky trubičky se výborně hodí pro tvorbu vánočních ozdob. Také se dají kombinovat se skleněnými trubičkami.

Připojené stránky: Rokajlové korálky, Preciosa® skleněné trubičky a čípky

Rose Petal

Mačkané korálky Rose Petal jsou české korálky ve tvaru okvětních lístků růže. Lze z nich snadno vytvořit šperky a doplňky ve tvaru květů nebo čtyřlístků. Jsou vhodné i pro šitý šperk a korálkovou výšivku.

Připojené stránky: Mačkané korálky Rose Petal

Související produkty

Round TOHO

TOHO Round jsou japonské rokajlové korálky kulatého tvaru. TOHO japonské rokajlové korálky se vyznačují svým precizním tvarem, lehkostí a širším průtahem tak, aby bylo možné provléknout jehlu s nití vícekrát.  Vytvořte si podle návodu zdarma květinu na uvítanou z TOHO korálků.

Připojené stránky: Rokajlové korálky, TOHO japonské rokajlové korálky, TOHO Round 15/0, TOHO Round 11/0, TOHO Round 8/0, TOHO Round 6/0

Rudraksha

Rudraksha je přírodní dřevnaté semínko stromu pocházejícího z východní Asie, které má velký význam v hinduismu a buddhismu. Říká se mu také „Boží slzy“, jelikož se váže na legendu boha Shivy, který plakal ze soucitu k lidstvu. Ze semínek se vyrábí korálky na populární dřevěné Mala náramky a náhrdelníky. Cena Rudrakshy se mění v závislosti na postranním vrstvení semínka, které tvoří linie, kterému se říká „mukhi“. 

Připojené stránky: Rudraksha a korálky z exotického dřeva

Související produkty

S

Simili

Spodní stranu MATUBO Rivoli a SWAROVSKI Rivoli tvoří simili, což je tenká zlatá nebo stříbrná reflexní vrstva s ochraným lakem, která vytváří zrcadlový efekt a zvyšuje tak lesk a třpyt mačkaných a broušených kamenů. Na simili můžete nanášet lepidla a tím rivolky aplikovat na kovy, látky, keramiku, dřevo, sklo či umělou hmotu dle vašich potřeb.

Připojené stránky: SWAROVSKI 4745 Rivoli Star Fancy Stone, SWAROVSKI 1122 Rivoli Chaton, SWAROVSKI 4744 Rivoli Flower Fancy Stone, SWAROVSKI 4748 Rivoli Butterfly Fancy Stone

Související produkty

Studený smalt

Smalt, kterému se ve šperkařství také říká enamel, je velmi kvalitní dlousložková epoxidová pryskyřice, která se za studena vylévá do komponentů. V našem sortimentu jej najdete ve spojení se značkou OmegaCast, která se zaměřuje na komponenty ručně zdobené smaltem, v několika unikátních barvách.

Připojené stránky: Bižuterní komponenty OmegaCast

Související produkty

Super-Khéops® par Puca®

Super-Khéops® par Puca® jsou mačkané korálky francouzského designu a české výroby. Tvar pyramidy a dva průtahy o velikosti 0,8 mm jsou ideální pro tvorbu kruhovitých, zaoblených šperků či lemování. Široká škála barev, obsahující pastelové i syté odstíny vám zajistí snadnou kombinovatelnost s dalšími korálky produkce Les perles par Puca®

Připojené stránky: Super-Khéops® par Puca®, Mačkané korálky, Les perles par Puca® - Paris

Související produkty

Š

Štras

Štras je broušené olovnaté, též nazývané kompoziční, sklo s vysokou hodnotou lomu světla. Nejčastěji se používá k výrobě napodobenin drahokamů. Do korálků, přívěsků či komponentů se vylisují kotlíků, do kterých se následně usazují (zafastovávají) šatony. Štrasové bižuterní komponenty využijete při navlékání, našívání či nalepování, kdežto se štrasovými korálky snadno vytvoříte působivé shamballa náramky.

Připojené stránky: Štrasové bižuterní komponenty, Štrasové rondelky, Štrasové kuličky, Našívací šatonové kameny v kotlíku, Štrasové přívěsky, Štrasové korálky

Související produkty

Štrasová kulička

Na každé štrasové kuličce najdete přesně 12 kusů šatonů, skleněných imitací drahokamů, které jsou zafastované do výlisku. Díky galvanizaci štrasového korálku vznikají stříbrné, zlaté i měděné druhy, které jsou doplněné o barevné šatony

Připojené stránky: Štrasové bižuterní komponenty, Štrasové kuličky

Související produkty

Štrasová rondelka

Štrasové rondelky jsou oblíbeným bižuterním komponentem. Do vylisovaných kovodílů jsou zafastované šatony, skleněné imitace drahokamů, v různých velikostech a barvách. Rondelky můžete použít jako mezidíl mezi navlékanými korálky nebo i jako samostatný ozdobný prvek

Připojené stránky: Štrasové bižuterní komponenty, Štrasové rondelky

Související produkty

T

Takumi Large hole TOHO

TOHO Takumi Large hole jsou kulaté rokajlové korálky s širokým průtahem. Díky šíři průtahu 2,2 mm mohou být korálky provléknuty vícekrát, nebo lze použít i tlustší návlekové materiály. Japonské rokajlové korálky TOHO jsou výjimečné svým precizním tvarem, lehkostí a širokou nabídkou barev

Připojené stránky: Rokajlové korálky, TOHO japonské rokajlové korálky, TOHO Takumi Large hole 11/0

Související produkty

Tila MIYUKI

MIYUKI TILA jsou dvoudírkové rokajlové korálky ve tvaru čtverce a mají dvakrát větší vělikost než korálky MIYUKI Half TILA. Japonské rokajlové korálky MIYUKI jsou často využívané profesionály k tvorbě šitých šperků.

Připojené stránky: Rokajlové korálky, MIYUKI japonské rokajlové korálky, Miyuki TILA

Tile CzechMates

České mačkané korálky CzechMates Tile jsou dvoudírkové korálky čtvercového tvaru. Korálky mají zaoblené hrany a dva rovnoběžné otvory s průtahem 0,8 mm, díky čemu jsou schopny pojmout více průchodů nítě. CzechMates Tile se často používají pro tvorbu šitého šperku.

Připojené stránky: CzechMates mačkané korálky, CzechMates Tile

Související produkty

Tinos® par Puca®

Tinos® par Puca® jsou dvoudírkové mačkané korálky ve tvaru lichoběžníku. I přes to, že jsou navrženy francouzskou designérkou Puca®, vyrábějí se v České republice. Jejich kvalita a široká škála barev vám poslouží při tvorbě geometrických tvarů, kterými můžete obohatit svůj šperk. Využití najdou i při lemování

Připojené stránky: Tinos® par Puca®, Mačkané korálky, Les perles par Puca® - Paris

Související produkty

TOHO One-G

TOHO One-G je velmi tenká a extrémně pevná nylonová nit na šité šperky z korálků od výrobce japonských rokajlových korálků TOHO. Nit se téměř netřepí a svou sílou 0,2 mm odpovídá zhruba niti NYMO tloušťky B.

Připojené stránky: TOHO One-G nylonová nit, TOHO japonské rokajlové korálky, NYMO

Související produkty

Travertin

Travertin je druh povrchové úpravy korálku, která na povrchu korálku vytváří hnědé až zelené vzory připomínající přírodní kámen. Korálek se tak stává věrnou napodobeninou vápencovitého nerostu travertinu, který se v minulosti používal k výrobě šperků.

Připojené stránky: Preciosa® Chilli, Preciosa® Pip, MATUBO Rulla, MATUBO Superduo, MATUBO Round 7/0, MATUBO Round 8/0, Mačkané korálky Pohanka, Mačkané korálky Rose Petal

Související produkty

Treasures TOHO

TOHO Treasures jsou japonské rokajlové korálky ve tvaru trubiček. Korálky se vyznačují tenkými stěnami a širším průtahem tak, aby bylo možné protáhnout jehlu s nití více krát. Jsou vhodné především pro tvorbu šitých šperků.

Připojené stránky: Rokajlové korálky, TOHO japonské rokajlové korálky, TOHO Treasures 12/0

Související produkty

Triangle CzechMates

České mačkané korálky CzechMates Triangle jsou dvoudírkové korálky trojúhelníkového tvaru. Korálky mají zaoblené hrany a dva rovnoběžné otvory s průtahem 0,9 mm, díky čemu jsou schopny pojmout více průchodů nítě. CzechMates Triangle se často používají pro tvorbu šitého šperku.

Připojené stránky: CzechMates mačkané korálky, CzechMates Triangle

Související produkty

Triangle TOHO

TOHO Triangle jsou japonské rokajlové korálky ve tvaru trojúhelníků s trojúhelníkovým průtahem, který ovlivňuje pozici korálku v šitém šperku i ve visu. TOHO japonské rokajlové korálky se vyznačují svým precizním tvarem, lehkostí a širším průtahem tak, aby bylo možné provléknout jehlu s nití vícekrát.

 

Připojené stránky: Rokajlové korálky, TOHO japonské rokajlové korálky, TOHO Triangle 11/0, TOHO Triangle 8/0

Související produkty

V

Vermeil

Vermeil je výraz, který se používá u pozlacených šperků, jejíchž základem je vždy stříbro. Slitina tohoto stříbra, kterému se obecně říká “sterling”, musí obsahovat 92,5% stříbra a vrstva pozlacení musí být silná minimálně 0,0025 milimetru s ryzostí alespoň 10 karátů. 

Vinuté perle

Vinuté perle, často nazývané také jako „vinutky“ či „lampové perle“ jsou ručně vyráběné perle, které vznikají navíjením a vrstvením roztaveného skla nad sklářským kahanem na kovovou tyčku potaženou hlinkou. Perle se často zdobí vrstvením různobarevných skel, metalických plátků či drtí.

Vrstvení

Vrstvené náramky v sobě spojují sadu jednoduchých minimalistických šperků v několika vrstvách - odtud také získal tento trend svůj název. Čím více náramků v různých stylech, tím lépe. Vaše vrstvené šperky si můžete vytvořit z oblíbené nylonové Shamballa šňůry, nylonového lanka, koženého řemínku nebo můžete vsadit na klasiku v podobě elegantních řetízků.

Připojené stránky: Nylonové Shamballa šňůry a náramky, Nylonová lanka, Stříbrné řetízky v metráži Ag 925/1000, Řetízky v metráži a se zapínáním

Související produkty

Výrobní program Preciosa™

Výrobní program PRECIOSA™ nabízí největší výběr tradičních českých rokajlových korálků na trhu. Tato řada nyní obsahuje více než dvě stě druhů rokajlových korálků PRECIOSA™ a to v ucelené škále sytých i transparentních barev, se stříbrným průtahem a povrchovým ošetřením listr sfinx

Připojené stránky: Rokajlové korálky, Preciosa® Ornela – tradiční české perle, Preciosa® rokajl - výrobní program

Související produkty

Z

Zamak

Zamak je kov, který se skládá ze speciální slitiny zinku, v kombinaci s menšími prvky hliníku, hořčíku a mědi. Je velmi stálobarevný a vzhledem ke svému složení je hypoalergenní. Vyznačuje se také svou pevností a odolností, což je ideální vlastnost pro bižuterii.

Připojené stránky: Bižuterní komponenty OmegaCast

Související produkty