Jak si vybrat správné komponenty na náušnice

Chystáte se vytvořit náušnice pro vás nebo jako dárek a nejste si jistí, které komponenty budou vypadat dobře a vystihnou vaši ideu? Přinášíme vám několik tipů, které vám mohou pomoci.
Jak si vybrat správné komponenty na náušnice

Úterý, 26. květen 2020

Na poli šperkařství existují desítky různých komponentů, které nejen že mají unikátní tvary a barvy, ale také se odlišují svým použitím. Možná jste si vybrali korálky, které chcete do náušnic zakomponovat, ale nejste si jistí jaké zapínání je pro váš šperk to nejvhodnější. Pojďme se tedy podívat na jejich rozdíly a uplatnění.

Puzety

Puzety jsou velmi efektivní především pro jednoduché náušnice, kterým se lidově říká “pecky”. Jedná se o spojení ozdobného komponentu, kterým může být například jen stříbrné kolečko, s dříkem, který se následně zabezpečuje z druhé strany ucha pomocí náušnicové zarážky.

Puzety jsou velmi oblíbené především protože jsou většinou malé. Jsou tak ideální pro ty, kteří nemají rádi velké honosné náušnice, s náušnicemi začínají nebo mají rádi minimalistické šperky. Na trhu existuje desítky různých tvarů a vzorů, včetně puzet se speciálními lůžky pro SWAROVSKI, například od značky OmegaCast, křišťálovou pryskyřici nebo puzety s ověsem, které se dají dozdobit přívěsky nebo korálky. Vyberte si v kategoriích stříbrných a pozlacených puzet nebo u značky Nunn design.

DSC03799

Háčky

Háčky se narozdíl od puzet používají ve spojení s dalšími komponenty. Pověsit na ně můžete opravdu všechno co vaše ucho udrží. Ať už jsou to krystaly, tvarované perly, střapce nebo spojení všech dohromady. I háčky na sobě mohou mít speciální lůžka právě na vložení SWAROVSKI kamenů nebo na vylévání pryskyřicí.

Záleží však také na praktické stránce, jelikož háčky nabízí několik různých druhů. Otevřené háčky jsou ideální tím, že je snadno zavěsíte a můžete jít. Jejich zadní strana je většinou dlouhá, takže se nestává, že by se vám náušnice ztratila a háček můžete popřípadě také zabezpečit náušnicovým motýlkem. Pokud si však chcete být opravdu jistí, existují také uzavřené náušnicové háčky, které nabízí speciální zarážku, za kterou háček zaháknete a tím jej zabezpečíte. Tyto háčky jsou velmi populární například u Boho náušnic.

U šperků, které působí luxusněji, se používají mechanické háčky. Ty se vyznačují speciálním mechanickým zapínáním na zadní straně, která se postará o to, aby se vám háček skutečně za žádnou cenu neotevřel. Celkově také nabízí spoustu různých tvarů a u nás je najdete také se speciálními dříky, které padnou do SWAROVSKI přívěsků.

DSC04206

Kruhy

Kruhy jsou další velmi známou a jednoduchou variantou, která se většinou vyskytuje jako hotový šperk. Pokud však máte uzavřené kruhy, můžete je samozřejmě různě dozdobovat například tak, že na ně pověsíte spojovací očko a váš oblíbený přívěsek nebo je můžete okrášlit řetízky a vytvořit si tak extravagantní šperk.

DSC02848

Kreole

Podobným komponentem jsou kreole, které podobně jako kruhy můžete buď nosit samostatně nebo je použít jako polotovar k vašemu šperku. Často se k nim musí přikoupit háček ale existují i takové, které mají své vlastní zapínání, jako například kreole od Nunn Design. Pokud nevíte, co všechno můžete na kreole zavěsit, nechte se inspirovat například naším návodem na luxusní kreole se SWAROVSKI krystaly nebo na Boho kreole se s krémovými střapci.

DSC01960

Klipsy

Klipsy známe všichni z dětství. Byly to pravděpodobně první náušnice, se kterými jsme si potají zdobili uši a jejich největší výhodou je to, že není potřeba mít propíchlé uši. Jsou tak ideálním komponentem opravdu pro všechny. Jejich mechanismus zajišťuje to, že klips na uchu drží, ale i tak je potřeba vyzkoušet, jakou váhu skutečně může udržet, aby se nestalo, že vám náušnice budou padat. Jejich nevýhodou je potom to, že secvaknutí kůže na uchu může po chvíli bolet a při běhu je dobré je raději sundat. U nás si můžete vybrat z klipsů, které si snadno okrášlíte podle vlastní fantazie pomocí bižuterního lepidla a i tady nabízíme variantu s ověsem po případné zavěšení dalších komponentů.

Související články

Jesmonite + pryskyřice = VSL

Jesmonite + pryskyřice = VSL

Už jste si osahali tvorbu s licí hmotou Jesmonite a mramorový efekt vás přestává bavit? Máme po vás řešení! Zkuste zkombinovat Jesmonite a epoxidovou pryskyřici. Slibujeme, že z toho bude Velmi Slibné Lití!

Číst více

Tip na luxusní dárek ke Dni matek

Tip na luxusní dárek ke Dni matek

Pouze do rozdání zásob máte možnost získat luxusní přívěsek SWAROVSKI, který se již nedá koupit!

Číst více

5 tipů na tvoření v růžové barvě!

5 tipů na tvoření v růžové barvě!

Vyzkoušejte jeden z těchto 5 návodů na tvoření v růžové barvě nebo vytvořte něco podle sebe a zapojte se do naší květnové tvořivé výzvy!

Číst více

Vše skladem je ihned k odeslání
Možnost vyzvednutí v Praze v den objednávky
Nejširší síť korálkových prodejen v ČR
Zvýhodněná cena pro větší balení

Ověřeno našimi zákazníky
99 % zákazníků nás doporučuje
z celkem 5 806+ recenzí - zobrazit vše

Ověřený zákazník
Úterý, 17. Květen 2022

100%

Velká nabídka produktů, dobré ceny, rychlé vyřízení objednávky.

Ověřený zákazník
Úterý, 17. Květen 2022

100%

Doporučuji

Ověřený zákazník
Pondělí, 16. Květen 2022

100%

Možnost objednávat přes e-shop mi vyhovuje. V klidu si vyberu, promyslím si a pak objednám. Mohu několikrát změnit.