Jak se Korálky chystají na Vánoce?

Jak se Korálky chystají na Vánoce? 20.10.2017
Tak trochu si to nikdo z nás nechce připustit, ale stejně už nastává čas, kdy je třeba tomu začít věnovat pozornost. Ano, Vánoce se blíží... A tak jsme se i my v Korálcích začali chystat. Jak? Dozvíte se v dnešním článku.

Dobře víme, že si na vánoční výzdobě dávají naši zákazníci záležet. Aby ne, vždyť pro tak šikovné ruce, které celý rok neúnavně navlékají a šijí šperky, by byla ostuda si na Vánoce neozdobit svůj byt. Natož aby se pak k ozdobě použili nějaké plastové prefabrikované dekorace! 

Nene, my dobře víme, že i letos vaše Vánoce rozzáří ozdoby, ve kterých budou korálky hrát svojí roli. Abychom vám mohli kvalifikovaně zodpovědět dotazy, jak takové ozdoby vyrobit, vyzkoušeli jsme si to. Vlastnoručně jsme připravili korálkové vánoční hvězdičky. A dnes se chceme podělit o naše tipy a triky. Abyste nemuseli opakovat chyby, které už jsme udělali před vámi :)

smallstars

10 tipů na dokonalou vánoční hvězdu z korálků

 

 1. Pokud pracujete se směsí korálků, připravte si nejprve všechny korálky v potřebném počtu. Abyste nezjistili, že vám na poslední trn schází korálek v potřebné velikosti.
   
 2. Pozor! Na drátěném základu na hvězdy nemůžete navlékat více než tři trny najednou. Gravitace je mrcha, korálky by z dalších trnů sklouzly.
   
 3. Abyste mohli navlékat všechny trny zároveň, použijte náušnicové zarážky. Jednoduše s nimi dočasně uzavřete trny, na kterých právě nepracujete.
   
 4. Vypadá lépe, pokud začnete navlékat úplně nejmenší velikost korálku. Díky tomu se zakryje drátěný sřed. Následovat už může libovolný velikost.
   
 5. Nebojte se kombinovat! Vypadá skvěle, pokud v jedné ozdobě použijete lesklé i matné korálky. 
   
 6. Chystáte se vyrobit více kusů ozdob? Nemusíte navléknout všechny ozdoby stejně. Opakujte barvy nebo vzory. Tím zachováte ráz, ale zároveň budou ozdoby rozmanité.
   
 7. Nechce si prostor na ukončení. Poslední korálek by měl být ideálně max. 1,5 cm od konce trnu. Pak budete moci jednoduše na kulatých kleštích zatočit očko. Použijte pak ještě raději ploché kleště k jeho pevnému docvaknutí. 
   
 8. S očky můžete ještě dále pracovat. Napadlo vás třeba do nich provléknout stužku nebo třeba jednoduchou šňůrku navlečeného rokajlu? Nebo můžete spojovacími kroužky spojit několik hvězd do řetězu. 
   
 9. Tip pro pokročilé: nenechte se omezovat drátěným základem. Hvězda nemusí mít pouze 6 ramen. Mezi jednotlivé trny můžete navléknout dalších 6 ramen. Na tato ramena doporučujeme využít skleněné trubičky.
   
 10.  Přizvěte k tvoření rodinu a nalaďte se společně na vánoční atmosféru. Zvládnou to děti, babička a dokonce i manžel (testováno na čtyřech mužích v týmu).

 

Untitled design (5)

 

Pohled do zákulisí

 up_IMG_20171012_090751     up_IMG_20171012_090720

Máte pro nás tip, co bychom si měli vyzkoušet navléknout příště? Napište nám do komentářů! :)

 

Komentáře

Buďte první kdo vloží komentář k tomuto článku.

Vkládat komentáře mohou jen přihlášení uživatelé. Prosím přihlaste se nebo se registrujte.