Jak malovat na kamínky

Malování na kamínky patří aktuálně k nejoblíbenějším typům tvoření. Není se co divit, tohle tvoření má totiž více vrstev než byste na první pohled čekali.
Jak malovat na kamínky

Středa, 5. květen 2021

Základní kámen

Kamínek určuje všechno. Jeho tvar vás vede k obrázku nebo dekoru, který by na něm měl vzniknout. Velká zábava je hledat kamínky při procházkách po okolí. Právě to na malování kamínků tolik baví děti. Musejí nejdříve vypátrat ten správný! Pro malování se hodí nejvíce bílé křemenné oblázky, na kterých zdobení krásně vynikne.

Nekonečné možnosti dekorace

Jako v přírodě nenajdete 2 stejné kamínky, tak i možností, jak je ozdobit, je nespočet. Základem je kamínek dobře očistit a pak ho malovat barvami na akrylovém základě, které odolají větru, dešti. Dnes pro vás máme 3+1 tip, jak s kamínkem pracovat.

DDE07282


Fix


Akrylové markery, které můžete znát také pod názvem lakové fixy, nanášejí barvu pomocí hrotu. Ten může mít různou tloušťku, záleží na efektu, kterého chcete docílit. Po použití fixy je vhodné hrot vyjmout a důkladně propláchnout, aby v něm do příštího tvoření barva nezaschla.

DDE06684

Fixem může vymalovat plochy, namalovat konkrétní tvary i psát. Pokud používáte více barev, vždycky nechte tu první zaschnout. Stejně jako při použití štětce by se vám jinak do sebe barvy rozpily a navíc byste ušpinili hrot fixy. Jinak žádné limity neexistují!


Sprej a fix


Pokud chcete, aby váš obrázek vynikl, je dobré ho malovat na bílý podklad. Není po ruce bílý kámen? Efektu snadno docílíte barvou ve spreji. Po jejím zaschnutí můžete už pokračovat dle libosti.

DDE07068


Ale není se potřeba vázat jen na bílou barvu. Krásně budou vypadat třeba kamínky s podkladem v pastelových odstínech křídových barev Kreul.


Akrylové barvy


Akrylové barvy se nanášejí pomocí štětce. Pokud tvoříte s dětmi, může být pro ně patlání štětcem větší zábava než malování fixem, které už vyžaduje zručnost. Akrylové barvy ale otevírají nový svět i všem, kdo nějakou zručnost mají. Pomocní různých velikostí a tvarů štětců dosáhnete různých efektů. Barvy navíc mezi sebou můžete snadno míchat a tvořit tak jiné odstíny. 

Copy of ozdoby 5 (1)

Nikdo ale netvrdí, že je potřeba se držet jen štětců. Zkoušeli jste někdy například jaké efekty v barvě udělají různé druhy houbiček, ať už uměleckých tupovacích, ale i kuchyňských nebo koupelnových? Pomocí techniky tupování můžete dosáhnout plynulého ombré efektu nebo třeba vytvořit ve větší vrstvě barvy reliéf.

Copy of ozdoby 5


Mramorovací barvy


Chcete-li z vašeho kamínku udělat klenot, můžete použít mramorovací barvy. Pár kapek několika odstínů do vody, lehce promíchat a pak ponořit a zase vytáhnout kamínek. Po zaschnutí na něj můžete opět malovat fixami. No není to paráda?

Copy of Copy of ozdoby 5


Lak je jistota


Po zaschnutí doporučujeme kamínek vždy zalakovat, aby byl obrázek dobře chráněn. Náš nejoblíbenější lak je ten ve spreji, protože práce s ním je extrémně jednoduchá. 

DDE07224


Co pak s kamínkem?


Existuje několik facebookovych skupin s kaminkovou tématikou. Pokud se stanete členem, napíšete na zadní stranu kamínků název této skupiny a svoje PSČ. Kamínek pak umístíte někde ve veřejném prostoru nebo přírodě. Kdo ho najde, může si ho nechat pro radost nebo ho poslat dál. A právě v dané fb skupině můžete zjistit, jestli někdo váš kamínek našel.

DDE06718

 

Související články

Jesmonite + pryskyřice = VSL

Jesmonite + pryskyřice = VSL

Už jste si osahali tvorbu s licí hmotou Jesmonite a mramorový efekt vás přestává bavit? Máme po vás řešení! Zkuste zkombinovat Jesmonite a epoxidovou pryskyřici. Slibujeme, že z toho bude Velmi Slibné Lití!

Číst více

Tip na luxusní dárek ke Dni matek

Tip na luxusní dárek ke Dni matek

Pouze do rozdání zásob máte možnost získat luxusní přívěsek SWAROVSKI, který se již nedá koupit!

Číst více

5 tipů na tvoření v růžové barvě!

5 tipů na tvoření v růžové barvě!

Vyzkoušejte jeden z těchto 5 návodů na tvoření v růžové barvě nebo vytvořte něco podle sebe a zapojte se do naší květnové tvořivé výzvy!

Číst více

Vše skladem je ihned k odeslání
Možnost vyzvednutí v Praze v den objednávky
Nejširší síť korálkových prodejen v ČR
Zvýhodněná cena pro větší balení

Ověřeno našimi zákazníky
99 % zákazníků nás doporučuje
z celkem 5 806+ recenzí - zobrazit vše

Ověřený zákazník
Pondělí, 23. Květen 2022

100%

Vše je OK

Ověřený zákazník
Pondělí, 23. Květen 2022

100%

Vekmi rychlé vyřízení, široký sortiment, velmi ochotné prodavačky

Ověřený zákazník
Pondělí, 23. Květen 2022

100%

Jako obvykle vše v pořádku