Inspirace za plotem - Puntíkatá Zebra

Inspirace je základem každé tvorby. I když vyrábíte třeba jen šperky, inspirace pro TEN VÁŠ, se může objevit kdekoliv. Nejenom v naší sekci návodů nebo na Pinterestu… Abychom vaši kreativní hemisféru trochu podráždili, připravili jsme pro vás sérii rozhovorů se zajímavými nekorálkovými tvůrci. Pojďme se společně podívat „přes plot“, jak se tvoří v jiných oblastech.

Úterý, 4. červen 2019

Schválně, přiznejte se, kdo z vás si rád zapisuje své nápady a plány do bločků, sešitů a diářů? U nás v kanceláři rozhodně kopeme za tým papírových poznámek. Díky tomu jsme poznali i Lucku, která stojí za projektem Puntíkatá Zebra. Vyrábí variabilní diáře, které si můžete poskládat podle svého stylu a barevných preferencí. 

 

DSC09043

Náramky na obrázku jsou z mačkaných kuliček. Doplněny jsou Ag komponenty a střapci.

 

Jak bys popsala a více přiblížila značku Puntíkatá zebra? 

Puntíkatá Zebra ukazuje nové možnosti tvorby plánovacího diáře, notesů a doplňků. Svojí neobvyklou vazbou spojuje papírové nadšence, kteří si sestaví do puntíku svého papírového mazlíka. Hlavně vznikla s myšlenkou pomoci lidem k vytvoření vlastního životního příběhu. Cílem zapisování je předat další generaci zkušenosti, zážitky a kus svého já.

 

Co bylo na začátku vzniku značky? 

Na začátku každého velkého projektu je asi zapotřebí velká dávka bláhovosti a odvahy, která nám nechyběla. Stejně jako se nám svépomocí podařilo vybudovat zázemí pro život i práci, tak podobně vznikala Puntíkatá Zebra. Nazvala bych to další etapou života. Celé to byla výzva! Ve dvou zvládnout za tak krátkou dobu takový velký nápad. Obětovali jsme tomu nespočet hodin práce. Pracovali jsme každý den od rána do noci. Vzpomínám si, že jsme si udělali první volný den až po čtvrt roce práce.

 

 

DDD09631

Martina má na ruce náramek z mačkaných kuliček s Ag komponenty a náramek ze skleněných mala korálků s rudrakshou.

 

Prozradíš něco ze svého "know-how" či jak vypadá výroba? 

Především si zakládáme na kvalitě, takže jsme to vzali klasicky od základu. Hlavní “know-how” do kterého jsme se po hlavě pustili bylo vymyšlení vlastních strojů včetně realizace. Stal se z nás přímý výrobce i prodejce, a díky tomu si nejnáročnější zákazníci přijdou na své.

 

A co třeba nějaké speciální finty na plánování obsahu diáře? 

Miluji plánování! Postupem času jsem zjistila, že je to přirozená součást mého dne. Určitě doporučuji si udělat večer plán na další den. Výkon je potom velmi efektivní a opravdu stihnu to co mám. Důležité je počítat s časovou rezervou. Moje zápisky jsou k vidění Instagramu. Mimo jiné mám spoustu nemalých plánů a cílů, které postupně odhaluji.

 

Odkud se bere inspirace pro tvou tvorbu? 

Inspirace na mě číhá všude a posledních pár let na věci nahlížím z úplně jiného úhlu pohledu. Všímám si hodně detailů, struktury materiálů a propojení barev. Přátelé o mně mluví jako o studně nevyčerpatelných nápadů. Samozřejmě, že spousta tvarů je už někde použito, a proto dá větší úsilí vymyslet originální návrh. Svoje díla tvořím v obklopení přírody podle aktuálního pocitu nebo fantazie. Někdy se mi o tom i zdá. Opakující sny beru jako znamení, které je potřeba realizovat. Popravdě poslední snící představa sklidila mnoho úspěchu a je oblíbená.

 

A to nejlepší nakonec! Máme pro vás soutěž o jeden z puntíkatých diářů a sadu korálků na výrobu náramků v barvách, které vám k plánovači perfektně padnou. 

DSC09190

Náramek na obrázku je z mačkaných kuliček a je navlečen na pružném elastomeru.

 

Vyhrajte diář Puntíkatá Zebra a sadu korálků

Jak můžete vyhrát? Stačí na našem Instagramu u soutěžního příspěvku napsat, jak se jmenuje slečna, která vymyslela diáře Puntíkatá Zebra. Pokud jste pozorně četli předchozí článek, neměla by pro vás být odpověď žádný problém :)

Plné znění pravidel si můžete přečíst zde.

Soutěž byla ukončena.

Související články

Jesmonite + pryskyřice = VSL

Jesmonite + pryskyřice = VSL

Už jste si osahali tvorbu s licí hmotou Jesmonite a mramorový efekt vás přestává bavit? Máme po vás řešení! Zkuste zkombinovat Jesmonite a epoxidovou pryskyřici. Slibujeme, že z toho bude Velmi Slibné Lití!

Číst více

Tip na luxusní dárek ke Dni matek

Tip na luxusní dárek ke Dni matek

Pouze do rozdání zásob máte možnost získat luxusní přívěsek SWAROVSKI, který se již nedá koupit!

Číst více

5 tipů na tvoření v růžové barvě!

5 tipů na tvoření v růžové barvě!

Vyzkoušejte jeden z těchto 5 návodů na tvoření v růžové barvě nebo vytvořte něco podle sebe a zapojte se do naší květnové tvořivé výzvy!

Číst více

Vše skladem je ihned k odeslání
Možnost vyzvednutí v Praze v den objednávky
Nejširší síť korálkových prodejen v ČR
Zvýhodněná cena pro větší balení

Ověřeno našimi zákazníky
99 % zákazníků nás doporučuje
z celkem 5 806+ recenzí - zobrazit vše

Ověřený zákazník
Pondělí, 23. Květen 2022

100%

Doporučuji

Ověřený zákazník
Pondělí, 23. Květen 2022

100%

Vše je OK

Ověřený zákazník
Pondělí, 23. Květen 2022

100%

Vekmi rychlé vyřízení, široký sortiment, velmi ochotné prodavačky