Inspirace za plotem - Monterki

Monterky že jsou nudné? No monterky možná, ale Monterki rozhodně ne! Přečtěte si nový rozhovor a zúčastněte se soutěže o jedny originální Monterki pro holky se sadou nářadí Extol Lady.
Inspirace za plotem - Monterki

Čtvrtek, 29. říjen 2020

Nová Inspirace za plotem je tu a tentokrát vám přinášíme rozhovor s Terezou a Janou, které stojí za zrodem unikátní české značky Monterki. Do posledního knoflíku vyladěné monterky pro holky můžou s přehledem sloužit nejen jako pracovní oděv. Jak to všechno začalo a kde holky berou nové nápady? To vše a mnohem víc vás čeká na dalších řádcích.

DDE02715

Jak bys popsala a více přiblížila značku Monterki?

Tereza: Monterki jsou jako každá z nás. Chceme něžnost, ale zároveň jsme silné a odolné. A takové jsou i Monterki. Snažíme se, aby se v nich každá žena cítila dobře a sama sebou i při práci.

Jana: Chceme, aby byl co kus to originál. Každé naše Montérki ladíme s knoflíky a dalšími detaily, tak, aby byl každičký jednotlivý kus jedinečný.

Co bylo na začátku vzniku značky?

Tereza: Na začátku byl jen nápad. Jani sháněla montérky na zahradu a nemohla sehnat takové, které by se jí líbily barevne i strihove. Kdyz mi o tom vyprávěla, tak se najednou zrodil ten nápad. Pak už jsme obe chrlily vize, jak budou montérky vypadat a vznikal celý koncept našeho projektu.

Jana: Obě pracujeme na plný úvazek k Monterkám, proto je to občas hodně náročné. Musely jsme se hodně naučit o látkách, několikrát jsme upravovaly střihy a stále se učíme za pochodu. Je to dobrodružství :) Máme ale tu výhodu, že nás Monterki neuvěřitelně baví, a to nás žene pořád dopředu. Terka dělá projektačku v městské organizaci a já dělám vedoucí obchodu v mezinárodní společnosti.

DDE02747

Prozradíš něco ze svého "know-how" či jak vypadá výroba? 

Jana: Látku vybíráme my osobně. Ikdyž jsme se ale o šití musely i my hodně naučit, kdybychom měly Monterki šít samy, asi by jich moc nevzniklo:).

Tereza: Monterki šijeme v Plzni ve Stylu. Je to chráněná dílna, kde pracují handicapované švadlenky. S vedoucími, co mají dílnu na starost máme super vztahy, takže jsme moc vděčné, že jsme narazily právě na ně.

Jaké jsou tvé nejoblíbenější motivy?

Jana: Látka se nám nám musí v první řadě líbit a musí splňovat kritéria vhodného materiálu. Našim cílem bylo, aby látka byla odolná vůči zašpinění a ošoupání, ale zároveň, aby to nebyla klasická “montérkovina” a byla i příjemná na nošení. To si myslím, že se nám povedlo. Šijeme z vysokogramážních látek, buď ze stoprocentní bavlny (vzdušnější, vhodná na léto), nebo z kombinace bavlna/polyester.

Tereza: Střih jsme promýšlely celkem dlouho. Chtely jsme, aby byly Monterki volné a pohodlné. Dalo se v nich komfortne pohybovat. Zároveň na nich nesměly chybět kapsy a velká “krtečkovská” kapsa vepredu. A hlavne porad muselo být znát,  že to je pro holky :) A nejoblíbenější motivy? Šijeme jak jednobarevné decentnější motivy, tak puntíky, proužky a mezi zákaznicemi asi vyhrávají květinové motivy. Ty jsou asi ty nejoblíbenější, máme jich velký výběr.

DDE02751

Odkud se bere inspirace pro tvou tvorbu?

Tereza: To je otazka :) Pro me jsou nejvice inspirativni lidi kolem me. Sleduju je a snazim se vzdy prijit na neco, co by ocenily a co jim chybi. Hodne me inspiruji zahranicni profily na Instagramu, hlavne co se tyka marketingu a socialnich siti. Ale kreativni chvilky, kdy me napada nejvice napadu, mam vzdy v prirode, kdyz vencim psa :D To pak hned musim napsat Jani, ta v podstate slouzi jako muj zapisnik. Nebyt ji, tak to vzdy vsechno zapomenu :D

Jana: Samozřejmě hrají i velkou roli obecné trendy. Ale jinak to mám podobně jako Terka, pomáhá nám příroda, ale například i roční období. Teď v období podzimu máme krásné dýňové montérky, v zimě se pak snažíme mít minimálně jeden typ montérek s Vánočním motivem. Na jaro a léto pak krásně navazují kytičky:)

Co plánujete do konce roku a do budoucna?

Jana: Nyní pracujeme na dětských Monterkách, už se na ně moc těšíme a do konce roku by měly být určitě v prodeji!:)

DDE02727

 

Související články

Vše skladem je ihned k odeslání
Možnost vyzvednutí v Praze v den objednávky
Nejširší síť korálkových prodejen v ČR
Zvýhodněná cena pro větší balení

Ověřeno našimi zákazníky
99 % zákazníků nás doporučuje
z celkem 5 806+ recenzí - zobrazit vše

Ověřený zákazník
Úterý, 28. Červen 2022

100%

Vždy je vše OK.

Ověřený zákazník
Středa, 22. Červen 2022

100%

Všechno OK

Ověřený zákazník
Středa, 22. Červen 2022

100%

Vždy dokonalé.