Inspirace za plotem - Davona

Korálky a výtvarné potřeby spolu mohou krásně souznít. I proto jsme v rámci rozhovorů Inspirace za plotem nemohli vynechat Davonu.
Inspirace za plotem - Davona

Pondělí, 2. listopad 2020

Výtvarné potřeby Davona jsou jistě dobře známé všem kreativním duším. Ať už se věnujete malování nebo scrapbookingu, nebo vás zajímá decoupage či malování na textil, pomůcky i inspirace najdete právě tam. Korálky se kamarádí se spoustou dalšího tvoření. O společném tvoření s Davonou pro vás právě připravujeme sérii článků Tvoření pro dlouhé večery. A abyste se měli na co těšit, přinášíme vám teď rozhovor s Alenou Špačkovou, jednatelkou firmy Davona.

DDE02671

Co pro vás znamená kreativita? 

Zábava, jak udělat ze zdánlivě nezajímavých věcí hezkou nebo zajímavou věc.

Projevuje se to i ve vašich soukromých životech? Nebo tvoříte jen profesionálně?

No samozřejmě, i když profesně řeším především záležitosti okolo zajištění chodu firmy, tak to nejde si nezkusit občas něco vytvořit. Ideální, když se povede skloubit uspořádat večírek pro pár kamarádek spojený s tvořením nebo s dcerou zajdeme na kurz malování.

Co je nejoblíbenější kreativní technika v Česku?

To není tak jednoznačné a průběžně se to mění. Jsou techniky např. v malování, které jsou v podstatě stálice a pak se vždy objeví nějaká zajímavá technika, která je v danou chvíli top. Někdy se ujme i dlouhodobě. Za asi nejoblíbenější techniku bych si troufla označit akryl.

Co je vaše osobně nejoblíbenější technika?

Jsem nakloněná vyzkoušet různé techniky, i proto abych věděla co vlastně svým zákaznicím a zákazníkům nabízíme a uměla jim poradit. Nejvíc, i když to není tak často, jak bych chtěla, se vracím k oleji.

DDE02670

Jak se u vás vyvíjela kreativita? Byla jste od malička šikovná nebo jste k tomu dospěla?

I když se považuji spíš za technický typ, tak v rodině, kdy tatínkovým nejoblíbenějším koníčkem jsou kouzla, maminka, která je velmi zručná snad ve všech činnostech, a po boku sestry a mírně hyperaktivního bratra, jsem neměla šanci zůstat někde stranou. I přesto, že jsem se věnovala spíš sportu (hrála jsem závodně volejbal), byla jsem vtažena například do nácviků kouzel, modelářských prací nebo šití i pletení.

Na který projekt jste nejvíc pyšná?

Bohužel to asi nebude přímo projekt kreativní. Jsem určitě pyšná, že se nám s kolegyněmi podařilo vybudovat firmu od nuly do stávajícího stavu a přežít všechna ta úskalí s tím související. Manžel dodneška nechápe, jak můžeme úspěšně fungovat s množstvím tak malých položek na skladě.

Jaký nejbizarnější projekt jste kdy zkoušely?

Nedá mi to, abych nezmínila jednu situaci, ale to není až tak náš projekt. Jedna firma od nás odebírala pravidelně různobarevné třpytky. Dost jsme se všichni pobavili po zjištění, že se zabývají výrobou erotických pomůcek. Je vidět, že kreativní potřeby najdou své uplatnění skutečně všude.

DDE02635

Co si myslíte, že bude v tvoření hit roku 2021?

To bych taky ráda věděla, mohla bych se na to alespoň dobře připravit. Teď zrovna, ale to je moje osobní nadšení, se věnuji myšlence vzpomínkového památníku.  Chtěla bych mladší generaci připomenout naše školní časy, kdy bývalo zvykem nechat si psát nebo kreslit si do památníčků od kamarádů na kterých nám záleželo. Dnešní doba a způsob komunikace mi přijde trochu neosobní. Když najdete na půdě zaprášený památník třeba po 50 letech, najdete tam všechny ty krásné malůvky a vzkazy (a nebudete muset řešit nabitou baterku, cd mechaniku nebo jinou čtečku). Jsem toho názoru, že bychom měli vzpomínat na dobré kamarády a hezké zážitky.

Kam chodíte pro inspiraci?

Moje technické myšlení mě trochu svazuje, nejsem úplně kreativní typ, který hned vidí v duchu výsledek a umí to zrealizovat. I když se tedy snažím vymýšlet své projekty, často mě dokážou posunout nápady jiných kreativnějších osob. Často se objeví nějaký nápad v noci, je pak problém si na to ráno vzpomenout.

DDE02473

 

Související články

5 tipů na vánoční dárky, které zvládne vyrobit opravdu každý

5 tipů na vánoční dárky, které zvládne vyrobit opravdu každý

Události posledních dvou let změnili způsob, kterým většina z nás kupuje vánoční dárky. Místo toho, abychom během celého podzimu průběžně bloumali po obchodech a hledali, čím bychom našim blízkým udělali radost, teď většinu vyřešíme na pár kliků. Ale není to škoda?

Číst více

Stříbrná a zlatá inspirace

Stříbrná a zlatá inspirace

Inspirujte se k tvoření stříbrných a zlatých šperků a zapojte se do soutěže až o 500 Kč.

Číst více

Co nadělit pod stromeček tvořicům?

Co nadělit pod stromeček tvořicům?

Chcete pod stromečkem vidět rozzářené oči někoho, o kom víte, že rád tvoří, ale vy sami se v tom nevyznáte ani za mák? Připravili jsme pro vás pár tipů, se kterými nikdy netrefíte vedle!

Číst více

Vše skladem je ihned k odeslání
Možnost vyzvednutí v Praze v den objednávky
Nejširší síť korálkových prodejen v ČR
Zvýhodněná cena pro větší balení

Ověřeno našimi zákazníky
98 % zákazníků nás doporučuje
z celkem 5 645+ recenzí - zobrazit vše

Ověřený zákazník
Neděli, 5. Prosinec 2021

100%

Vše proběhlo naprosto v pořádku. Nemám co vytknout.

+ Naprostá spokojenost.

Ověřený zákazník
Neděli, 5. Prosinec 2021

100%

Jako vždy spokojena

Ověřený zákazník
Neděli, 5. Prosinec 2021

100%

výběr,dobré ceny