Inspirace za plotem – Česká síťovka

Peněženka, klíče, síťovka… A můžeme jít na nákup. Tuhle trojkombinaci si z dětství pamatuje snad každý. Jenže taková pravá Česká síťovka opravdu nepatří do minulosti, ba naopak!
Inspirace za plotem – Česká síťovka

Pondělí, 30. listopad 2020

Praktičnost tašky, která je skladná, a zároveň velmi flexibilní, co se nákladu týče, začíná znovuobjevovat čím dál tím víc lidí. Ale síťovka už také dávno není jen taška na nákup. Česká Síťovka je značka, která vyrábí třeba také síťovkové batohy, limitované edice síťovkových kabelek a další. Kromě ekologie a udržitelnosti myslí také na sociální přesah a jejich výrobky jsou šité v chráněných dílnách. Je vám to také tak sympatické jako nám? Pojďte s námi Českou Síťovku poznat blíže v novém rozhovoru.

Untitled design (19)

Jak bys popsala a více přiblížila značku Česká Síťovka?

Jsme malá česká firma, která založila značku Česká Síťovka. Ta působí na trhu již 8 let a navazuje na tradiční českou výrobu síťových tašek z první republiky. Síťovka je český vynález, který se mi povedlo oživit.

Naší misí je kvalitní česká výroba nejen síťových tašek, ale i dalších produktů, které napomáhají redukci jednorázových obalů.

Své produkty vyrábíme s důrazem na design, aby se taška uživateli hezky nosila a měl ze samotného užívání ještě estetický požitek.


Co všechno děláš a jak to děláš jinak než ostatní?

Produkty, které se prodávají pod značkou Česká Síťovka, jsou ryze český design a český výrobek, s ohledem na kvalitu materiálu. Oproti konkurenci používám materiál, jako je například bambusové vlákno, nebo bavlna s příměsí spandexu, výsledkem je malá děrovaná taška, která se přizpůsobuje objemu a pojme až 20 litrů.

Kladu důraz na detail a jednoduchost, protože v té je největší dokonalost.

Navíc výroba probíhá v chráněných dílnách, takže dáváme práci i těm, kteří mají horší podmínky pro uplatnění na trhu práce.

DDE03147

Co bylo na začátku vzniku značky?

Vystudovala jsem kulturní antropologii na FF a mezinárodní vztahy na Metropolitní univerzitě.

Vzpomínky na moje dětská léta jsou více než tvořivé, ráda jsem vymýšlela a dělala věci jinak. Pro mě hrát hry podle pravidel nemělo moc velký smysl, raději jsem si vše vymýšlela sama, od různých her přes divadla mezi kamarády až po rukodělné tvoření s mojí babičkou, která se mi v tomto ohledu hodně věnovala.

Díky ní jsem také vlastně přišla na síťovku. Když mi bylo nějakých náct, tak jsem pravidelně každý den chodila nakupovat a babička mě posílala s igelitkou, což mě vždycky hodně nebavilo. Jednou jsem se jí zeptala, jestli nemá něco jiného.

Tak mi odpověděla, že má síťovku, ale v té době jsem ještě nevěděla, že tím vzniklo podhoubí pro moji vlastní značku.


Prozradíš něco ze svého „know-how“ či jak vypadá výroba?

Máme různé modely síťových tašek od klasických pružných po celoručně pletené. Každá síťovka je vyráběna dle registrovaných vzorů, což je také náš jedinečný průmyslový vzor. Vyrábíme na více místech, to je velmi logisticky náročné. Do výroby jsou zapojeny chráněné dílny a švadleny, které pracují u sebe doma.

Untitled design (18)


Jakou síťovku sama nosíš nejraději?

Já nejraději nosím hustookou s koženými uchy, což je už taková multifunkční taška na cokoliv, takže ji nosím místo kabelky.


Odkud se bere inspirace pro tvou tvorbu (například limitovaných edic kabelek a dalšího zboží)?

Inspirace ke mně chodí různým způsobem. Většinou to bývá náhoda, na které nevěřím. Napadá mě to, když mám čistou hlavu a nejsem v práci. (smích) Následně si dělám průzkumy na Pinterestu, což beru jako velký následný zdroj inspirace.

DDE03141

 

Související články

5 tipů na vánoční dárky, které zvládne vyrobit opravdu každý

5 tipů na vánoční dárky, které zvládne vyrobit opravdu každý

Události posledních dvou let změnili způsob, kterým většina z nás kupuje vánoční dárky. Místo toho, abychom během celého podzimu průběžně bloumali po obchodech a hledali, čím bychom našim blízkým udělali radost, teď většinu vyřešíme na pár kliků. Ale není to škoda?

Číst více

Stříbrná a zlatá inspirace

Stříbrná a zlatá inspirace

Inspirujte se k tvoření stříbrných a zlatých šperků a zapojte se do soutěže až o 500 Kč.

Číst více

Co nadělit pod stromeček tvořicům?

Co nadělit pod stromeček tvořicům?

Chcete pod stromečkem vidět rozzářené oči někoho, o kom víte, že rád tvoří, ale vy sami se v tom nevyznáte ani za mák? Připravili jsme pro vás pár tipů, se kterými nikdy netrefíte vedle!

Číst více

Vše skladem je ihned k odeslání
Možnost vyzvednutí v Praze v den objednávky
Nejširší síť korálkových prodejen v ČR
Zvýhodněná cena pro větší balení

Ověřeno našimi zákazníky
98 % zákazníků nás doporučuje
z celkem 5 645+ recenzí - zobrazit vše

Ověřený zákazník
Pátek, 3. Prosinec 2021

100%

velký výběr komponentů pro tvoření

+ velký výběr komponentů pro tvoření

Ověřený zákazník
Čtvrtek, 2. Prosinec 2021

100%

Nakupuji zde často a vždy jsem velmi spokojená. Výběr, ceny, rychlost dodání jsou naprosto super. Zboží vždy dobře zabaleno. Mohu jen doporučit.

Ověřený zákazník
Čtvrtek, 2. Prosinec 2021

100%

Rychlé dodání a kvalitní výrobky. Určitě doporučuji.

+ Rychlost