Inspirace za plotem - Ababu

Přečtěte si o inspirativním příběhu Ababu, české značky v jejíž nabídce najdete ručně vyráběné hračky, látky, střihy a vše, co potřebujete na domácí výrobu originálních kousků (nejen) pro miminka.
Inspirace za plotem - Ababu

Čtvrtek, 8. Duben 2021

Nedaleko naší korálkové prodejny na Letné se nachází Ababu místo. To je sice teď zavřené, ale všechny originální hračky, látky i střihy můžete koupit online na jejich e-shopu. Víme, jak máte rádi tvoření mimi doplňků (i proto jsme pro vás nedávno rozšířili sortiment doplňků pro miminka) a věříme, že vás rozhovor s Jitkou, která je autorkou Ababu, bude bavit a třeba vás inspiruje k další tvorbě.

Jak byste popsala a více přiblížila značku Ababu a kdo ji tvoří?

Ababu jsou české hračky pro miminka a látky pro začínající švadlenky s předtištěným střihem. Já jsem vystudovaná grafička. Tuto profesi jsem dělala přes 10 let různě po agenturách. Před dvěma lety jsem takzvaně vyhořela v práci a řekla si, že chci zkusit ještě nějaké dobrodružství. Musím stále něco vymýšlet a vyrábět. 

DSC_8157_2

Jak to všechno začalo?

Od malička mě táhly ruční práce, ale nikdy jsem nezkusila šít na stroji. Když mi pak přítel koupil šicí stroj k Vánocům, našla jsem svoji skrytou vášeň. Jednoho dne jsem na Pinterestu narazila na fotku z výroby nějakých polštářů, kde byly již předtištěné panely na šití a řekla si, že to potřebuju na svoje šití taky. Látky jsem zkusila nabídnout i dalším švadlenkám ve skupině o šití na Facebooku a ty mi utrhaly ruce. Řekla jsem si, že jsem možná našla díru na trhu.

Ababu koláž(1)

Kde berete inspiraci pro své produkty?

Vždy, když dostanu nějaký nový nápad, začnu kreslit. Nakreslím si nápady, kouknu co se líbí maminkám (sama děti ještě nemám). Zkusím si ušít nějaké střihy.

Všechny zkušenosti z šití vzorků/střihů a nakreslených nápadů přenesu do počítače. Všechny ilustrace přenáším do vektorové grafiky. Pak odešlu data na tisk a čekám na vzorky. Vzorky pak všechny pečlivě zkouším šít. Co nefunguje nebo se mi špatně šije odstraním nebo doupravím. Každou věc při tvorbě dokumentuji a vytvářím podrobný fotonávod na každou část panelu.

Prozraďte nám něco ze zákulisí - jak probíhá výroba těch krásných Ababu věcí?

Svojí část práce jsem už popsala. Po dokončení novinky z mé strany, nastupuje na scénu Pavla, moje hlavní švadlenka. Dovymyslí konstrukci, tak aby se co nejlépe šilo. Hračky vyrábíme v naší malé šicí dílně a každé věci se dotkne za celý proces výroby, balení a kompletace několik rukou.

DSC00291_2

Co Vás na tvorbě nejvíc baví a co naopak?

U designů pro děti nejsou žádná pravidla, fantazii se zde meze nekladou a to mi maximálně vyhovuje. Navíc tisíce fotek spokojených děti s hračkou, kterou jsem navrhla ... to je nejlepší odměna, co můžu dostat. Nebaví mě účetnictví, tabulky, DPH a podobné složitosti, které k podnikání patří. 

R4_05150

Jaké máte plány do budoucna? Na co se můžeme těšit?

Plánů je spoustu. Jsem hrozný nezmar. Stačí, když někde čekám nebo jedu dlouho MHD a v hlavě se mi rodí další a další akce a nápady na nové produkty. Musím tuhle kreativní smršť dost krotit, protože nejde mít za jeden rok třeba 5 akcí v obchodě a do toho představit 10 novinek. Přítel si ze mě dělá pořád srandu, že mi brzo nastaví nějaká omezující pravidla jako v korporátu :) Vedu si na tyhle myšlenkové pochody velký blok a jednou na všechno přijde čas. 

Nezapomeňte se také zúčastnit soutěže o chrastík a kousátko a korálkový balíček na našem Facebooku nebo na Instagramu.
Pravidla najdete zde

R4_05185

Související články

Co nadělit pod stromeček tvořicům?

Co nadělit pod stromeček tvořicům?

Chcete pod stromečkem vidět rozzářené oči někoho, o kom víte, že rád tvoří, ale vy sami se v tom nevyznáte ani za mák? Připravili jsme pro vás pár tipů, se kterými nikdy netrefíte vedle!

Číst více

Soutěž o SWAROVSKI poklad

Soutěž o SWAROVSKI poklad

Zapojte se do slosování o naprosto unikátní dárek SWAROVSKI v hodnotě 3 200 Kč! Jak se zapojit se dočtete v tomto článku.

Číst více

Adventní věnce a svícny do každé rodiny

Adventní věnce a svícny do každé rodiny

Věnec se čtyřmi svíčkami patří bez pochyby k jednomu ze základních symbolů adventu. Co neděle, to jeden zažehnutý plamínek. Ale i něco tak tradičního, jako je adventní věnec, se může dočkat kreativních inovací. Pojďte se s námi podívat inspirovat možnostmi, jak na to jít letos jinak.

Číst více

Vše skladem je ihned k odeslání
Možnost vyzvednutí v Praze v den objednávky
Nejširší síť korálkových prodejen v ČR
Zvýhodněná cena pro větší balení

Ověřeno našimi zákazníky
98 % zákazníků nás doporučuje
z celkem 5 645+ recenzí - zobrazit vše

Ověřený zákazník
Pondělí, 29. Listopad 2021

100%

Velký výběr a kvalita

Ověřený zákazník
Čtvrtek, 25. Listopad 2021

100%

Spokojenost, vždy.

+ Kvalita
+Rychlost
+Komunikace

Ověřený zákazník
Středa, 24. Listopad 2021

100%

MAXIMÁLNÍ SPOKOJENOST