Inspirace za plotem - Ababu

Přečtěte si o inspirativním příběhu Ababu, české značky v jejíž nabídce najdete ručně vyráběné hračky, látky, střihy a vše, co potřebujete na domácí výrobu originálních kousků (nejen) pro miminka.
Inspirace za plotem - Ababu

Čtvrtek, 8. duben 2021

Nedaleko naší korálkové prodejny na Letné se nachází Ababu místo. To je sice teď zavřené, ale všechny originální hračky, látky i střihy můžete koupit online na jejich e-shopu. Víme, jak máte rádi tvoření mimi doplňků (i proto jsme pro vás nedávno rozšířili sortiment doplňků pro miminka) a věříme, že vás rozhovor s Jitkou, která je autorkou Ababu, bude bavit a třeba vás inspiruje k další tvorbě.

Jak byste popsala a více přiblížila značku Ababu a kdo ji tvoří?

Ababu jsou české hračky pro miminka a látky pro začínající švadlenky s předtištěným střihem. Já jsem vystudovaná grafička. Tuto profesi jsem dělala přes 10 let různě po agenturách. Před dvěma lety jsem takzvaně vyhořela v práci a řekla si, že chci zkusit ještě nějaké dobrodružství. Musím stále něco vymýšlet a vyrábět. 

DSC_8157_2

Jak to všechno začalo?

Od malička mě táhly ruční práce, ale nikdy jsem nezkusila šít na stroji. Když mi pak přítel koupil šicí stroj k Vánocům, našla jsem svoji skrytou vášeň. Jednoho dne jsem na Pinterestu narazila na fotku z výroby nějakých polštářů, kde byly již předtištěné panely na šití a řekla si, že to potřebuju na svoje šití taky. Látky jsem zkusila nabídnout i dalším švadlenkám ve skupině o šití na Facebooku a ty mi utrhaly ruce. Řekla jsem si, že jsem možná našla díru na trhu.

Ababu koláž(1)

Kde berete inspiraci pro své produkty?

Vždy, když dostanu nějaký nový nápad, začnu kreslit. Nakreslím si nápady, kouknu co se líbí maminkám (sama děti ještě nemám). Zkusím si ušít nějaké střihy.

Všechny zkušenosti z šití vzorků/střihů a nakreslených nápadů přenesu do počítače. Všechny ilustrace přenáším do vektorové grafiky. Pak odešlu data na tisk a čekám na vzorky. Vzorky pak všechny pečlivě zkouším šít. Co nefunguje nebo se mi špatně šije odstraním nebo doupravím. Každou věc při tvorbě dokumentuji a vytvářím podrobný fotonávod na každou část panelu.

Prozraďte nám něco ze zákulisí - jak probíhá výroba těch krásných Ababu věcí?

Svojí část práce jsem už popsala. Po dokončení novinky z mé strany, nastupuje na scénu Pavla, moje hlavní švadlenka. Dovymyslí konstrukci, tak aby se co nejlépe šilo. Hračky vyrábíme v naší malé šicí dílně a každé věci se dotkne za celý proces výroby, balení a kompletace několik rukou.

DSC00291_2

Co Vás na tvorbě nejvíc baví a co naopak?

U designů pro děti nejsou žádná pravidla, fantazii se zde meze nekladou a to mi maximálně vyhovuje. Navíc tisíce fotek spokojených děti s hračkou, kterou jsem navrhla ... to je nejlepší odměna, co můžu dostat. Nebaví mě účetnictví, tabulky, DPH a podobné složitosti, které k podnikání patří. 

R4_05150

Jaké máte plány do budoucna? Na co se můžeme těšit?

Plánů je spoustu. Jsem hrozný nezmar. Stačí, když někde čekám nebo jedu dlouho MHD a v hlavě se mi rodí další a další akce a nápady na nové produkty. Musím tuhle kreativní smršť dost krotit, protože nejde mít za jeden rok třeba 5 akcí v obchodě a do toho představit 10 novinek. Přítel si ze mě dělá pořád srandu, že mi brzo nastaví nějaká omezující pravidla jako v korporátu :) Vedu si na tyhle myšlenkové pochody velký blok a jednou na všechno přijde čas. 

Nezapomeňte se také zúčastnit soutěže o chrastík a kousátko a korálkový balíček na našem Facebooku nebo na Instagramu.
Pravidla najdete zde

R4_05185

Související články

Jesmonite + pryskyřice = VSL

Jesmonite + pryskyřice = VSL

Už jste si osahali tvorbu s licí hmotou Jesmonite a mramorový efekt vás přestává bavit? Máme po vás řešení! Zkuste zkombinovat Jesmonite a epoxidovou pryskyřici. Slibujeme, že z toho bude Velmi Slibné Lití!

Číst více

Tip na luxusní dárek ke Dni matek

Tip na luxusní dárek ke Dni matek

Pouze do rozdání zásob máte možnost získat luxusní přívěsek SWAROVSKI, který se již nedá koupit!

Číst více

5 tipů na tvoření v růžové barvě!

5 tipů na tvoření v růžové barvě!

Vyzkoušejte jeden z těchto 5 návodů na tvoření v růžové barvě nebo vytvořte něco podle sebe a zapojte se do naší květnové tvořivé výzvy!

Číst více

Vše skladem je ihned k odeslání
Možnost vyzvednutí v Praze v den objednávky
Nejširší síť korálkových prodejen v ČR
Zvýhodněná cena pro větší balení

Ověřeno našimi zákazníky
99 % zákazníků nás doporučuje
z celkem 5 806+ recenzí - zobrazit vše

Ověřený zákazník
Čtvrtek, 19. Květen 2022

100%

rychlost a zboží na skladě.

Ověřený zákazník
Čtvrtek, 19. Květen 2022

100%

Jako vždy, vše v naprostém pořádku. Zboží doručeno do dvou dnů. Kvalita zboží splnila očekávání. Nemám co vytknout

Ověřený zákazník
Úterý, 17. Květen 2022

100%

Velká nabídka produktů, dobré ceny, rychlé vyřízení objednávky.