GRIFFIN

GRIFFIN Společnost GRIFFIN byla založena v Schrambergu v roce 1866 Carlem Schinlem, který byl schopným obchodníkem s ozdobnými ověsy. Díky svému charakteru, který mu vybudoval spoustu kontaktů se dostal až na pole klenotnictví, kdy poznal díru na trhu v podobě kvalitních návlekových materiálů na luxusní náhrdelníky a náramky. Tuto rostoucí poptávku nejen že rychle uspokojil ale rychle se etabloval jako přední výrobce velmi kvalitních hedvábných nití.

Stoletá tradice s původní kvalitou

Značka GRIFFIN získala svůj název díky mytickému zvířeti, které je vyobrazeno na erbu rodného městečka Carla Schinla. Před 140 lety se jednalo o vizi kvalitních předených hedvábných nití, které by se staly důležitým návlekovým materiálem pro luxusní korálkové šperky. Dnes je tato značka synonynem kvality hedvábí.

 

Kvalitní a extrémně silná vlákna hedvábí si zachovávají tento standart i po desítky let a to právě díky věhlasné kvalitě tohoto produktu. GRIFFIN je znám dnes po celém světě a ačkoliv se firma během let rozrůstala a přidávala do sortimentu další návlekové materiály a zboží, tato hedvábná nit je stále velmi oblíbeným materiálem pro všechny návrháře šperků, klenotníky, i individuální kreativce, kteří chtějí mít jistotu, že jejich šperk bude opravdu kvalitní.

 

Kromě toho, aby všechno fungovalo stejně hladce, jako jejich šňůra, GRIFFIN si zakládá na tom, že celý proces pochází z jednoho zdroje. Díky tomu si může firma udržovat nejvyšší standardy kvality, zatímco se soustřeďuje také na inovaci dalších produktů.

 

   

Hedvábné šperky

Po staletí bylo a je hedvábí tradičním materiálem, který se používá při výrobě nejen náhrdelníků, ale i dalších šperků. Použít jej můžeme jak na luxusní šperky, tak na jednoduché korálkování. Čisté přírodní hedvábí se vyznačuje neuvěřitelně jemnou a hladkou strukturou a je velmi pevné v tahu, takže je ideálním návlekovým materiálem například při uzlíkování. Často ji můžete vidět ve spojení s perlovým náhrdelníkem, kdy se každá jednotlivá perla uzlíkuje tak, aby, pokud dojde k přetržení, nedošlo k vysypání celého náhrdelníku. Díky pevnosti materiálu na ni můžete navlékat jak plastové, tak těžší skleněné perly, jelikož se nevytáhne.

 

To nejlepší hedvábí

GRIFFIN nabízí pouze 100% přírodní hedvábí, které pochází z velice kvalitních kokonů. Šnůra je potom třikrát zakroucená do sebe, čímž vzniká velmi charakteristický lesk přírodního hedvábí. GRIFFIN se pyšní touto „nejlepší z nejlepších“ kvalitou právě od roku 1866 a nadále plánuje si tento pověstný atribut zachovat.

 

Momentálně GRIFFIN šňůru nabízí v 21 barvách a 13 různých velikostech nití. Každá barva má na sobě 2 metrový návin a skládá se ze 100% přírodního vlákna, který má na sobě připojenou jehlu z nerezové oceli, takže nemusíte začínat své korálkování tak, že budete dlouze navlékat jehlu.

 

 

Řadit podle: Výchozí řazení / Řadit dle ceny /

1 2