DIY tip: 3 krabičky na rokajlové korálky

Možná jste si toho všimli už dřív, ale teď už je to oficiální. Rokajlové korálky řekly sbohem igelitovým sáčkům. Nově k vám korálky TOHO, Miyuki i PRECIOSA dorazí ve znovu použitelných tubách.
DIY tip: 3 krabičky na rokajlové korálky

Pondělí, 2. září 2019

Za poslední rok jsme změnili způsob balení u značné části svých korálků. Cíl je jednoduchý – minimalizovat množství použitých igelitových sáčků. V našem oboru se jim asi nikdy nevyhneme, protože hrají důležitou roli – ochránit povrch korálků a komponentů od mechanického poškození. Proto se snažíme postupně nechávat sáčky jen pro ty korálky a komponenty, kterým by mohlo hrubší zacházení ve skladu ublížit.

DSC06176

Mačkané kuličky, broušené korálky, cínovky, voskovky, dřevo i minerály už k vám putují na tzv. strandech – navlečené na vlasci, který je však jen náhradou igelitového obalu. Není to žádný polotovar. Stačí vlasec přestřihnout a volné korálky jsou vaše.

DSC00846

Nově ve svých objednávkách najdete rokajlové korálky v tubách. Mají tu výhodu, že už jsou v podstatě samy o sobě krabičkou – pevným obalem, který vám umožní snadnou manipulaci s korálky i jednodušší skladování. Dali jsme si záležet, aby byly opravdu kvalitní, dobře držely a daly se otevírat a zavírat až na věky. V tubách dorazí rokajl TOHO, Miyuki i PRECIOSA. Oblíbené 50g sáčky rokajlu PRECIOSA zůstávají sáčky – v této podobě už opouštějí brány továrny, a tak by bylo zbytečné obal ničit a nahrazovat novým. 


DIY krabičky na rokajlové tuby

Jak s tubami naložit? Je možné, že se vám nevejdou do stávajících korálkových boxů. To je však velká příležitost k tomu, být kreativní! Připravili jsme si pro vás 3 tipy na krabičky, které jednoduše vyrobíte z toho, co máte doma.

 

Truhlička z krabičky od čaje

DSC02057

Budete potřebovat:

 

 1. Naměřte si fólii podle velikosti své krabičky. Využijte měřítkové linky na zadní straně. Vždy počítejte s přesahem, který budete ohýbat přes okraj a za rohy.
 2. Při lepení postupujte pomalu. Zadní stranu fólie stahujte po částech a vždy pečlivě uhlaďte, aby pod ní nebyly bublinky.
 3. Pokud má krabička kulaté rohy, fólii nejdříve na několika místech šikmo nastřihněte, díky tomu půjde ohnout do kulatého rohu.
 4. Bočnice musí mít vždy také menší přesah, který přehnete přes roh. Díky tomu dosáhnete hladkého rohu.
 5. Postup opakujte ze všech stran, dokud nebude krabička polepená.
 6. Nyní je základní krabička hotová a můžete ji libovolně ozdobit washi páskami nebo samolepkami.

Nízká plechovka s krajkou 

DSC02097

Budete potřebovat:

 

 1. Než začnete pracovat, ujistěte se, že původní barva plechovky neprosvítá skrz materiál, který na ni chcete lepit. Pokud ano, je vhodné ji nejprve nabarvit na jednotnou podkladovou barvu – například sprejem na kov.
 2. Dejte si nahřát tavnou pistoli. Pokud jste s ní zatím nepracovali, upozorňujeme, že je při práci opravdu horká a musíte si dávat pozor.
 3. Naměřte si materiál podle obvodu krabičky. Nastřihejte tolik kusů, aby to pokrylo celou výšku krabičky.
 4. Naneste natavený materiál na polovinu obvodu krabičky. Vždy nanášejte v šířce jen pro daný prýmek, materiál celkem rychle stydne a pak už nelepí. Postupujte tedy postupně a začínejte odspodu.
 5. Prýmek do „lepidla“ vždy pevně přimáčkněte. Dávejte si ale pozor, aby lepidlo nepřeteklo kolem a nedostalo se z vrchu na materiál.
 6. Prýmky přilepujte vždy tak, aby lehce překrývaly spodnější řadu. Díky tomu nebude vidět plechovka.
 7. Nakonec přidejte jeden prýmek, který přikryje spoj.

Zlatá plechovka s washi páskou

DSC02107

Budete potřebovat:

 

 1. Odlakovačem zbavte celý povrch plechovky případné mastnoty.
 2. Připravte si podložku, která se může ušpinit. Ujistěte se, že je dostatečně velká. Ideálně doporučujeme sprej aplikovat venku nebo v místnosti používané jako dílna. Dobře poslouží i balkon.
 3. Sprej protřepejte dle návodu na obalu. Stříkejte přibližně z 30cm vzdálenosti. Dejte si pozor na to, abyste nenastříkali moc barvy najednou. Lepší je méně a aplikovat více vrstev. Jinak může barva začít stékat.
 4. Nechte plechovku dostatečně dlouho schnout. Jinak se vám do ní otisknou prsty, tak jako nám. :)
 5. Na zaschlý povrch aplikujte ozdoby dle libosti. Washi pásky, samolepky nebo nalepovací kamínky ji dotvoří k vašemu stylu.

Doufáme, že jsme vás dnes inspirovali k dalšímu tvoření. Budeme moc rádi, když nám dáte vědět, jak to dopadlo. Buď na Facebooku, nebo na Instagramu. Značka #inspiraceodkoralku ;-)

 

Související články

Jesmonite + pryskyřice = VSL

Jesmonite + pryskyřice = VSL

Už jste si osahali tvorbu s licí hmotou Jesmonite a mramorový efekt vás přestává bavit? Máme po vás řešení! Zkuste zkombinovat Jesmonite a epoxidovou pryskyřici. Slibujeme, že z toho bude Velmi Slibné Lití!

Číst více

Tip na luxusní dárek ke Dni matek

Tip na luxusní dárek ke Dni matek

Pouze do rozdání zásob máte možnost získat luxusní přívěsek SWAROVSKI, který se již nedá koupit!

Číst více

5 tipů na tvoření v růžové barvě!

5 tipů na tvoření v růžové barvě!

Vyzkoušejte jeden z těchto 5 návodů na tvoření v růžové barvě nebo vytvořte něco podle sebe a zapojte se do naší květnové tvořivé výzvy!

Číst více

Vše skladem je ihned k odeslání
Možnost vyzvednutí v Praze v den objednávky
Nejširší síť korálkových prodejen v ČR
Zvýhodněná cena pro větší balení

Ověřeno našimi zákazníky
99 % zákazníků nás doporučuje
z celkem 5 806+ recenzí - zobrazit vše

Ověřený zákazník
Pondělí, 23. Květen 2022

100%

Doporučuji

Ověřený zákazník
Pondělí, 23. Květen 2022

100%

Vše je OK

Ověřený zákazník
Pondělí, 23. Květen 2022

100%

Vekmi rychlé vyřízení, široký sortiment, velmi ochotné prodavačky