DIY šperky pro babičku

DIY šperky pro babičku 04.11.2019
S babičkami je to naštěstí ještě snazší než s maminkami. Pamatujete si, jakou radost měly z neforemného hrnečku, který jste donesli ve druhé třídě z keramiky? A že si své místo na poličce udržel i po letech? Letos jí můžete překvapit tím, že si na formě dáte opravdu záležet. A přesto to bude pořád dárek ze srdce.

Perly SWAROVSKI

Pro elegantní dámy jsou šperky z perel ideálním doplňkem. Můžete je využít různými způsoby – navléknout na pružný elastomer jako náramek, pomocí techniky ketlování vytvořit hrozínkové náušnice nebo je využít v šitém šperku. Vždy v sobě ponesou jedinečný SWAROVSKI lesk.

DSC06656

Dvojitý náramek s přívěskem labutě můžete ladit do babiččiných oblíbených tónů. Barev SWAROVSKI perel máme opravdu dostatečný výběr.


Minerály pro zdraví

Babičky potřebují o své zdraví pečovat ještě trochu víc než my později narození. Věří se, že minerální kameny mají pozitivní účinky na lidské tělo i duši. Navlékněte babičce náramek, který bude působit právě tam, kde to nejvíce potřebuje. V naší encyklopedii drahých kamenů se dozvíte více o tom, jaké benefity s sebou kameny přinášejí.

DSC06658

Náramek s křišťálem a lapisem lazuli může pomoci zmírnit bolest. Pozor, myslete na to, že babičky mívají širší zápěstí. Raději k běžným 17 cm délky náramku přidejte něco navíc.


Stříbrné elementy

Komponenty ze stříbra Ag 925 jsou skvělou volbou pro šperky na úrovni. Můžete si vybrat z opravdu široké palety motivů přívěsků i spojovacích dílů. Zajisté mezi nimi najdete i ten, který zaujme právě vaši babičku.

DSC06655

Má ráda, když jí na klíně vrní kočka? Inspirujte se třeba tímto návodem.


Andělské motivy

Co si budeme povídat, pro spoustu z nás jsou babičky takovými anděly všedního dne... Skvěle uvaří, zašijí ponožky, pohladí a ještě k tomu přidají nějaké životní moudro. Inspirujte se tím a věnujte babičce šperk s motivem andílka. Mezi našimi návody se můžete inspirovat pěknou řádkou způsobů, jak takového šperkového anděla poskládat.

DSC06648

Náramek na fotce zdobí stříbrné andělské křídlo a SWAROVSKI Teardrop přívěsek.


Korálková klasika

Šitý šperk sice nevévodí editorialům módních časopisů, to mu však neubírá na kouzlu. Klasické techniky lze využít i pro výrobu šperků, které splňují dnešní trendy. V naší Inspirační galerii najdete spoustu návodů od předních českých korálkářek. Takže pokud chcete tvořivou výzvu, vrhněte se do šití šperku podle SašiMartiny nebo Zuzky. Postup máte zpracovaný krok za krokem, ztratit se nemůžete.

DSC06631

Šperky na fotce jsou z dílny Zuzany Hejdrychové. Minerál amazonit využila pro náramek i náušnice.


Už teď si představujete, jakou bude mít babička ze šperku radost? Doufáme, že se s námi potom podělíte. Pochlubte se se svým šperkem na našich sociálních sítích. Najdete nás na Facebooku i Instagramu. Nezapomeňte připojit #vanocezesrdce.