DIY šperky za pár korun

DIY šperky za pár korun 04.11.2019
Občas je potřeba být na rozpočet trochu opatrnější. Lásku si za peníze nekoupíte a snaha v kombinaci s dobrou myšlenkou může udělat obrovskou radost. Tak to mějte na paměti a raději vyrobte vlastníma rukama dárek, který vás finančně nezruinuje.

Broušené korálky

Víte, že české broušené korálky máme i ve velikosti 8 mm? Tato velikost korálku je nejoblíbenější pro náramky na pružném elastomeru. Broušené korálky tak mohou být zajímavou alternativou k minerálům. Skvěle vypadají například v kombinaci se štrasovými korálky nebo rondelkami.

DSC06554

Navlékněte například sadu náramků v oblíbených odstínech petrolejové. 


Mačkané korálky

Další možností, jak za pár peněz vytvořit pěkný šperk, jsou mačkané korálky. Nazývají se podle způsobu, kterým jsou vyráběny – mačkají se speciálními kleštěmi ze skleněných tyčí. Vybrat si můžete z kuličekbavoráků s velkým otvorem, ale třeba i voskových perliček. Všechny můžete velice pěkně kombinovat.

DSC06558

Návod


Rokajlové korálky

Drobný rokajl je korálková stálice. Tvoří sice základ všech technik šitého šperku, ale svoji práci odvede i v rukou úplných začátečníků. Navléknout ho můžete na nylonové lanko i elastomer. Snadno s ním vytvoříte také efektní náušnice s kreolovým základem.

DSC06560

Nylonové lanko, zamačkávací rokajl, karabinka a rokajlové korálky. Tadáá, jednoduchý, ale efektní náramek je na světě!


Metrážový řetízek

Řetízek v metráži jde odnikud nikam. Až do té doby, než mu dáte pomocí štípacích kleští, spojovacích kroužků a ketlovacích jehel tvar. Není snad univerzálnějšího materiálu! Když ho zajímavě pospojujete, vystačí si sám se sebou, Můžete ho ale také ověsit výrazným komponentem nebo jeho očka použít jako základ pro techniku ketlování a ověsit ho korálky.

DSC06577

Metrážový řetízek využijete například v náušnicích s komponenty TierraCast Intermix.


České dřevěné korálky

Česko není jen velmocí skleněných korálků. I naše luhy a háje jsou zdrojem kvalitního korálkového materiálu – dřeva. Dřevěné korálky můžou posloužit jako základ vašeho šperku. Doplňte je třeba broušenými korálky tak jako na obrázku. Skvěle si rozumí třeba i s minerály. Navíc, dřevěné korálky, které najdete v našem obchodě, jsou zdravotně nezávadné a mohou být libovolně ožužlávány. 

DSC08087

Návod


Minerály za pár peněz

Výhodou minerálů je, že jich je tak široká škála. Jako drahý kámen je chápána jen část z nich, takže některé druhy jsou bez problémů cenově dostupné. Růženínopalitmodrý nebo bílý howlitfluorit i hematit se můžou bez obav stát základem vašeho šperku. 

DSC08090


Doufáme, že jsme vám ukázali, že vytvořit šperk vlastníma rukama nemusí být nic nákladného. Ani náročného. Stačí chuť, myšlenka na obdarovaného a postupovat podle našich návodů.

Budeme moc rádi, když se se svým šperkem pak pochlubíte na našich sociálních sítích. Najdete nás na Facebooku i Instagramu. Nezapomeňte připojit #vanocezesrdce.