DIY dárky pro ženy

DIY dárky pro ženy 05.11.2019
Jen málokterá žena neocení pěkný šperk. I když je potřeba si nejprve zjistit, co pro koho „pěkný šperk“ znamená. Je to šperk v duchu minimalismu, s etnickými prvky nebo třeba v boho stylu? To doporučujeme zjistit ještě před tím, než se pustíte do výroby letošních vánočních dárků.

Náušnice se střapci

Střapce už se několikátou sezonu hřejí na výsluní popularity. Ať už v podobě rozverných třásní v boho špercích, v tradičních mala náhrdelnících nebo v elegantních dlouhých náušnicích, které lichotivě rámují obličej. Vybrat si můžete ze střapců bižuterních i střapců s koncovkou z ryzího stříbra. Díky nim vytvoříte opravdu luxusní šperk, který kvalitou odpovídá šperku ze zlatnictví.

DSC06768

Jednoduchý postup – spousta variant. Zkombinujte motiv spojovacího dílu, barvu střapce a oblíbený kov. 


Kulaté náušnice

Malé i velké, kruhy hlásí svůj návrat. Kruhové náušnice můžete vyrobit během několika minut. Díky tomu, že kreole – kruhový základ, na který se navlékají korálky a komponenty – stačí na konci lehce zakápnout lepidlem a zamáčknout, není to žádná velká věda. Nejdůležitějším úkolem je popustit fantazii v tom, co všechno můžete na náušnicový základ zavěsit.

DSC06726

Vše potřebné na náušnice na fotce jsme vám sepsali v návodu.


Náramky z broušených minerálů

Exkluzivní novinkou letošního roku jsou broušené minerály. Potěší každou ženu, která si zakládá na originalitě. V jejich ploškách se úžasně odráží světlo a díky tomu ještě více podtrhují krásu drahého kamene. 

DSC06720

Můžete navléknout jeden nebo rovnou vyrobit sadu. Elegantní náramek z kovových korálků se skvěle doplňuje s minerálovým náramkem. Oba jsou totiž z broušeného amazonitu.


Náramky se spojovacími díly

Jednoduchý a efektní šperk vytvoříte pomocí náramkových základů a spojovacích dílů. Oboje je vyrobeno z ryzího stříbra Ag 925. Zlatá varianta je pozlacená 24k zlatem, rosegold pak 18k růžovým zlatem. Stačí ploché kleště a za 3 minuty máte hotovo.

DSC06729

Vložit spojovací díl do náramkového základu je tak jednoduché, že k tomu ani návod nepotřebujete.


Náramky z minerálů a exotického dřeva

Věří se, že minerály i exotické dřeviny mají pozitivní účinky na náš organizmus. Vyrobit tak můžete šperk, který bude nejenom pěkný, ale bude to také talisman s konkrétním účinkem. Abyste se lépe orientovali, připravili jsme pro vás průvodce drahými kameny i exotickými dřevinami.

DSC06740

 


Náhrdelníky

Šperky na krku můžeme rozdělit podle několika způsobů - například na ty, které nosíme každý den a prakticky je nesundáváme a na ty, které si bereme jen ke speciální příležitosti nebo outfitu. Při těch pro speciální příležitost bychom se měli řídit především tvarem výstřihu, do kterého šperk usadíme. Pro krátké náhrdelníky a řetízky je vhodné ve výstřihu ukázat trochu kůže. Naopak dlouhé náhrdelníky vypadají skvěle, když jsou další vrstvou na tričku či halence s malým výstřihem nebo na košili či tunice.

DSC08732

Dlouhý náhrdelník snadno vytvoříte pomocí metrážového řetízku. Jeho délku si tak můžete přizpůsobit své představě. Šperk na fotce si můžete vyrobit podle našeho návodu.

DSC08743

I krátké náhrdelníky můžete samozřejmě vyrobit z metrážového řetízku. Ale snazší variantou je zvolit již hotový řetízek. Ten má totiž už rovnou svoji karabinku. Stačí tedy jen přidat přívěsek a šperk je hotov.


Tohle zvládne opravdu každý!

Bojíte se, že zavázat uzlík je nad vaše síly? Pak je dobrým řešením dárkový poukaz. Vybere si sama a ke spokojenosti už nic dalšího netřeba. Hodnota záleží na vás – nabízíme 200 Kč500 Kč1000 Kč i 2000 Kč.


Vždy se řiďte tím, co má ráda žena, kterou chcete obdarovat. Pokud byste ještě rádi viděli trochu inspirace, máme doporučení na skvělé dárky pro maminkubabičku i kamarádku.

Užijte si společně #vanocezesrdce a dejte nám vědět, co jste vyrobili. Najdete nás na Facebooku i Instagramu