DIY dárky pro děti

DIY dárky pro děti 05.11.2019
Troufneme si tvrdit, že děti jsou jediní, kdo neocení ručně vyrobený dárek. Ale určitě jim udělá velkou radost materiál, ze kterého budou moci sami něco vytvořit. A vy si společně s nimi pak budete moci užít pěknou kreativní chvilku.

Dřevěné korálky

S dřevěnými korálky rády pracují menší i větší děti. Jsou příjemné na dotek, mají spoustu barev i tvarů a na rozdíl od většiny ostatních korálků se dají navlékat na silnější materiál. Třeba kožený řemínek, přízi nebo voskovanou šňůru. Vždy si v detailu produktu raději zkontrolujte tzv. šíři průtahu. Ta musí být větší, než je tloušťka materiálu, na který chcete navlékat. Pokud si nejste jistí, elastická lycra to vždycky jistí. Pro lehké dřevěné korálky se hodí skvěle. 

DSC08576

Dřevěné korálky si můžete vybrat po jednotlivých tvarech a barvách (levá hvězda) nebo si koupit jejich směs (pravá hvězda).


Mačkané kuličky

Co si představíte, když se řekne korálek? Troufneme si tvrdit, že to bude malá skleněná kulička. A právě takové kuličky jsou skvělé pro malé prstíky. Můžete si vybrat z pestrých i tlumených barev, v matu i lesku. Pokud byste si chtěli vyhrát, můžete kuličky doplnit tzv. bavoráky - korálky s velkým otvorem, které nabízíme ve stejných barvách, jako kuličky.

DSC08586

A co s nimi? Jednoduše je navlékněte na elastomer, na kterém stačí zavázat pevný uzlík.


Broušené korálky

Broušené korálky jsou favority všech holčiček, které mají rády třpyt a lesk. Díky svým broušeným ploškám totiž krásně odrážejí světlo. Nakombinovat můžete dle libosti velikosti, barvy i povrchové úpravy. Některé jsou totiž ještě trochu více "zrcátkové", jiné jsou matně kovové a další mají třeba barevně zvýrazněný průtah korálkem. 

DSC08602

Vyberte si až ze 180 barev.


Směsi korálků

Co si budeme povídat, i my dospělí máme často problém s tím se rozhodnout. Abyste nad výběrem korálků pro ratolest nestrávili celý advent, můžete sáhnout po směsích korálků. V sáčku vždy najdete různé tvary i velikosti skleněných korálků, které jsou v barevně ladících odstínech. Takže je jistota, že i z jednoho sáčku může v rukách malého šikuly vzniknout pěkný šperk.

DSC08570

I tak se nemůžete rozhodnout? Co třeba volit barvu podle oblíbeného pohádkového hrdiny? Jakou směs by si asi zvolila Elsa...


Korálky s písmenky

Už několik let jsou korálky s písmenky evergreenem. Vybrat si můžete z plastových bílých či černých písmenek a číslic, ale také z kovových korálků. Pokud chcete tvořit korálkové scrable, volte písmenkové směsi. Navléknout si můžete třeba svoje jména. Nebo vytvořit ozdobu na obojek pro vašeho čtyřnohého kamaráda.

DSC08719

Pro navlékání plastových korálků se skvěle hodí elastická lycra.


Přívěsky s motivy pro děti / zvířátka

Navlékat pořád jen korálky jednoho brzy omrzí. Je třeba mezi ně přidávat nějakou další parádu. Jednoznačně doporučujeme přívěsky a korálky americké značky TierraCast. Komponenty se vyrábí v USA ze slitiny cínu, která svou kvalitou splňuje přísné americké i evropské normy na obsahu olova, kadmia a niklu. Máme v nabídce pohádkové motivy i spoustu zvířátek, která se budou líbit jak holčičkám, tak chlapečkům.

DSC08578

Přívěsky se hodí mezi kterékoliv z výše zmíněných korálků.


FIMO

Polymerová hmota FIMO je na našem trhu už pěknou řádku let. Mnoho tvořivců s ní má svoji zkušenost. Někteří možná ne příliš pozitivní. Když se vám dostane napoprvé do ruky hmota, které je trochu staršího data, můžete na ni kvůli její tvrdosti snadno zanevřít. Proto výrobce přišel s variantou, která je určena přímo pro dětské ruce. Její složení je pružnější a zpracovává se tak velice snadno. Vybrat si můžete z celé palety pestrých barev. Některé z nich dokonce obsahují drobné třpytky. 

DSC08566

Z hmoty můžete tvořit jako z klasické modelíny. Pouze nesmíte zapomenout na to, že hmota ztvrdne až po zapečení v troubě.

Pokud chcete dát společně s hmotou i inspiraci k tvoření, jsou skvělým řešením FIMO KIDS sady. Využívají měkčenou KIDS hmotu, brožurku s návodem a obrázek s pozadím, díky kterému se pak výrobek může stát hračkou. Máte z čeho vybírat. Jak pro holčičky, tak pro kluky.

Copy of Copy of Untitled

Víla nebo vesmírná monstra? Dejte vašemu dítku možnost si vyrobit hračku vlastníma rukama.