Cléopâtre

Cléopâtre Cléopâtre je francouzská značka datující k roku 1930, která začala tím, že prodávala speciální lepidlo s jemnou mandlovou vůní. Už kdysi se výrobci chtěli odlišit od ostatních značek na trhu, a tak ze sortimentu lepidla, jehož vůně doprovázela dětství nejen francouzských studentů, vzniklo mnohem širší spektrum produktů, které ocení i milovníci vlastnoručních šperků.

Když v roce 1930 přišla značka Cléopâtre na trh s úplně novým lepidlem, málokdo tušil, že za jejich produktem nebylo jen zářivé oranžové víčko, ale také speciální mandlová vůně, která jejich produkt výrazně odlišovala. Tím se Cléopâtre zapsala do myslí nejen většiny studentů. Trh tohoto výrobce se v poslední době rozrostl o několik významných odvětví - od akrylových barev po modelovací porcelán, Cléopâtre je nyní známou značkou i mezi umělci nebo domácími kreativcemi, kteří volné chvíle tráví tvorbou dekorací a šperků.

 

Jedno z nejdůležitějších odvětví, které vám chceme představit, je spojené s trendem křišťálové pryskyřice. Šperky z křišťálové pryskyřice jsou známé již několik let a využívají se nejen na malé komponenty, ale také na velké dekorativní odlitky. Pokud s ní však chceme pracovat, je potřeba najít takový produkt, který bude poddajný a zároveň odolný. V Cléopâtre chytře pochopili díru na trhu v kvalitní pryskyřici, se kterou se bude pracovat dobře i úplným začátečníkům.

 

Jejich křištálová pryskyřice má příjemnou strukturu a předmětům dodá lakovaný povrch, jelikož po zaschnutí má čirý transparentní vzhled. Šperky z ní budou odolné proti nárazu a poškrábání a speciální složení zabrání tomu, aby “skelný” povrch nenatahoval UV záření, a tak rychle nezežloutnul.  Kromě toho vás určitě potěší, že Cléopâtre nevyvinuli pouze jeden druh pryskyřice, ale rovnou tři, abyste si mohli vybrat tu ideální přímo pro váš doplněk.

 

 

 

 

Křišťálová pryskyřice Crystal Diamond

Jedná se o klasickou epoxidovou pryskyřici, která vytvoří šperk s iluzí skla. Používá se nejvíce na šperky, které jsou vytvořeny z odlévacích forem. Odlitky mohou silné dokonce až do tloušťky 10cm a můžete do nich vložit opravdu všechno, od okvětního plátku po mušličku z vaší poslední dovolené.  Je také oblíbenou variantou při práci s bižuterními lůžky. Zaschnutí trvá cca 48 hodin, ale již po 24 hodinách by měl být její povrch suchý. Po zaschnutí je průhledná a bezbarvá, pokud se ovšem nerozhodnete ji přikrášlit tekutým barvivem. Tato pryskyřice bude také ideální pro práci s hlubšími lůžky, například na prsteny nebo na medailonky

 

  

 

Křišťálová pryskyřice Glass Flex

Jedná se o naprosto jedinečnou formu pryskyřice, která je i po zaschnutí pružná a ohebná. Díky tomu z ní uděláte například originální obaly na sešity, zajímavou klíčenku, nebo i komponent k výrobě náušnic a ohebné náramky. Díky své flexibilitě a kratší době zasychání, mezi 6-12 hodinami, je taky velmi oblíbená mezi umělci. Na českém trhu je toto naprosto unikátní produkt, který jiná značka nenabízí. Slouží především k vytvoření tenkého lakovaného povrchu a při práci s ní se nejčastěji používá štětec. Pozor při výběru štětce, aby byl skutečně kvalitní a nezanechal tak ve vašem šperku štětiny.

 

       

 

Křišťálová pryskyřice Glass Lack

Tato křišťálová pryskyřice je skvělou volbou pro všechny, kteří si chtějí vyrobit šperk s tenkou vrstvou pryskyřice s efektem glazury. Díky složení s ní můžete vylévat většinu bižuterních komponentů, které jsou tenčí, například organické rámečky Amoracast nebo náušnicové puzety Nunn Design. Pokud rádi tvoříte doplňky a dekorace z FIMA, které si následně chcete nechat zatvrdit, tato pryskyřice bude skvělou volbou. Obvykle se používá na tenčí vrstvu 1-4mm a výhodou je, že i v tenkých komponentech vám nepřeteče. Díky speciální gelové konzistenci ji můžete využít i k 3D efektu (do max. tloušťky 2mm). Zaschnutí potrvá cca 48 hodin a poté vám vydrží pevně na všech hmotách včetně polymerových hmot.

 

Do křišťálové pryskyřice můžete zalít opravdu všechno. Od vaší rodinné fotografie, ze které si můžete posléze udělat klíčenku, po vaši oblíbenou květinu. Stále více populární je také v kombinaci s bižuterními komponenty. Skvěle se vám s ní bude pracovat například s komponenty Amoracast nebo Nunn Design.

 

   

 

 

Praktické a bezpečnostní příslušenství

Cléopâtre nemyslí jen na zábavu, ale také na bezpečnost při práci, což je u křišťálové pryskyřice nezbytně nutné. Díky tomu si můžete u tohoto výrobce vybrat nejen silikonovou hmotu, která vám poslouží jako forma k odlitkům, ale také bezpečností příslušenství, které obsahuje špachtle, odměrky a rukavice. A nesmíme zapomenout také na velmi praktickou podložku s drážkami, která se postará o to, aby váš krásný šperk zatvrdnul bezpečně a vy jste ho mohli snadno vyjmout. Kromě toho na ní najdete i praktické formy na odlévání knoflíků a dalších tvarů.

 

 

Speciální koncentrovaná barviva

Cléopâtre se pyšní tím, že po zaschnutí je jejich pryskyřice skutečně čirá a transparentní. Ale co když toužíte po trošce barvy? I na tohle jsme připravení. Výběr několika koncentrovaných tekutých pigmentů vám pomůže rychle vytvořit barevnou pryskyřici. Na 10g pryskyřice vám postačí jedna jediná kapka a praktické je i to, že barvy spolu snadno smícháte a můžete s nimi tak vytvořit krásné vzory a přechody. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jako vždy vám přejeme spoustu krásných a opravdu unikátních šperků!

Řadit podle: Výchozí řazení / Řadit dle ceny /

1 2