C. Kreul

C. Kreul C. Kreul se pyšní statusem vůbec první německé firmy, která se začala zaměřovat na výrobu uměleckých barev a do dnešního dne může být hrdá na to, že se všechny jejich produkty stále vyrábí pouze na území Německa. Firmu v roce 1838 založil umělec Carl Johann Dietrich Kreul, kterého poháněla vášeň vytvořit ty nejlepší umělecké barvy pomocí speciálního stroje na barvy, který byl také jeho vlastním výtvorem. Právě díky píli tohoto vizionáře je dnes společnost C.Kreul perfektní kombinací tradice s inovací. I po 180 letech působení na trhu je mezi školáky a umělci tato firma známá širokou škálou sortimentu od akrylových barev po fixy na textil.

Německá tradice v celosvětovém měřítku

Když v roce 1838 obchodník a inovátor Carl Kreul založil vůbec první německou společnost pro výrobu olejových barev, jeho vize se již tehdy rozpínaly mnohem dál než kam si kdokoliv jiný v jeho zemi dovolit vkročit. Léta se soustředil na to, aby vymyslel revoluční stroj, který by uměl míchat výtvarné barvy k dokonalosti a zároveň by usnadnil automatizaci výroby barev v průmyslovém měřítku. Nakonec dokázal, že je nejen pilný a tvrdohlavý vynálezce, ale i dobrý obchodník. Jeho barvy slouží kreativcům ať už to jsou žáci základních škol nebo profesionální malíři už 180 let.

KREUL    KREUL výtvarné potřeby

 

Nikdy nekončící inovace na poli výtvarných potřeb

Společnost pod vedením Franze Schmidta přežila období velké inflace a ekonomické recese, a když po 13 letech nastoupil na vedoucí pozici jeho syn, C.Kreul opět zažil posun vpřed v podobě nového sortimentu. Do té doby se výroba barev zaměřovala pouze na profesionální umělce, ale nyní díky široké škále hobby barev mohl být s KREUL umělec úplně každý.

Dnes je u vedení již čtvrtá generace současných majitelů a společnost KREUL se neustále rozrůstá o nové značky, jako je například JAVANA s barvami na textil nebo hedvábí. Firma také dostala nový design a nadále se soustřeďuje na zavádění dalších trendy barev, zatímco si je plně vědoma vznikajících problémů v oblasti životního prostředí:

"Vážíme si našich zákazníků, a proto každý den zodpovědně pracujeme na tom, aby naše barvy splňovaly nejpřísnější normy pro ochranu zdraví a životního prostředí. Z toho důvodu nadále investujeme do našich laboratoří a do nových technologií pro šetření energií a do výrobních procesů šetrných k životnímu prostředí."

C.Kreul sídlo firmy

Malování nikdy nebylo jednodušší

Pokud vás malování nikdy nelákalo, věříme, že rozsah nádherných palet barev KREUL vás přesvědčí o opaku. KREUL skutečně nabízí ty nejzajímavějších odstíny dlouhotrvajících barev na vodní bázi, které jsou šetrné k vašim štětcům, a snadno se dají vyprat, zatímco zůstanou trvale na dekorovaných předmětech.

U nás si můžete vybrat z několika krásných barev fixů a tekutých barev na sklo a porcelán nebo z akrylových barev a markerů. Barvy se dají použít také na materiály jako je plast, beton, dřevo nebo kov

KREUL neonové akrylové barvy

Fixy a barvy na sklo snadno zatvrdíte v troubě a můžete je mýt v myčce. Aplikace fixů a markerů je také velmi snadná a přesná, a dává vám tak prostor na uvolnění své fantazie a vytvoření unikátního díla na hrnky, tácky, vázy, dózy, zrcadla, rámy nebo květináče. Jelikož je hrot vyjímatelný, snadno jej vyperete ve vodě.

Už jste si promysleli svůj vzor? Skvělé, tak si pojďte vybrat svou barvu a pojďme začít!

KREUL akrylové barvy     KREUL akrylové barvy a fixy     KREUL fixy na sklo a porcelán

Originální textil do domácnosti nebo na sebe

Máte zajímavý nápad, který byste rádi přenesli na své tričko, tašku nebo povlečení? Tam, kam nedosáhne značka KREUL, pomůže vám JAVANA. Tato značka textilních barev na světlý a tmavý textil a hedvábí opět nabízí desítky nádherných dlouhotrvajících barev, které jsou šetrné k vaší textilii a vynikají i tím, že jsou odolné proti vyblednutí a vyprání.

Barvy můžete používat nejen na hedvábí, ale také na bavlnu, viskózu a další směsi s obsahem do 20% syntetických vláken. JAVANA svým rozsahem sortimentu rozhodně není pozadu a vy si tak můžete vybrat i mezi několika metalickými a třpytivými barvami. Kromě toho se barvy mezi sebou dají snadno míchat a jsou šetrné ke štětcům.

A tam kde jste si na svém oblečení vysnili detailní kresbu, přijdou vhod textilní popisovače.

Barvy snadno zafixujete zažehlením nebo vysušením v pokojové teplotě. Detailnější návod vždy naleznete na obalu produktu.

JAVANA barvy na textil     JAVANA zafixování textilních barev     JAVANA textilní popisovače

Populární popisovače k dekorování půl-perlami

Perlové popisovače jsou v poslední době mezi kreativci velmi žádané. Tekuté perly snadno použijete nejen na textil ale také na papír, plast, dřevo a další materiály. Perly opravdu drží na jakémkoliv materiálu a dají se prát až na 40°C. S popisovačem se během chvilky naučí i úplný začátečník a možnosti doplňků, které s ním můžete ozdobit, jsou nekonečné.

JAVANA perlový popisovač     JAVANA tekuté perly     JAVANA popisovač na tekuté perly

         

Ideální společník pro každou příležitost

Barvy KREUL již dávno nejsou zaměřeny pouze pro profesionální umělce, ale nyní se více než kdy jindy soustřeďují na tu nejlepší recepturu a nejširší možnosti výtvarných potřeb, které by přišly vhod všem, kteří se potřebují kreativně vyjádřit. Všechen sortiment KREUL se mezi sebou dá snadno kombinovat a stejně tak sortiment značky JAVANA. Tento výrobce bude vaším dokonalým společníkem, ať už chcete s dětmi ve škole vyrábět originální oděv nebo si po večerech malujete na hrníčky, které potom darujete svým nejbližším. Barvy KREUL si v průběhu let našly oblibu i v terapeutických kurzech. 


Vytvořte z vašeho doplňku šperk

Finální šmrnc vašim kreativním výtvorům dodají akrylové štrasové kamínky, které KREUL nabízí v několika barevných sadách, i v sadě se speciálním lepidlem. Lepidlo lze použít i na textilní materiály, které můžete prát až do 30°C. Barevná škála sad, které u nás najdete, vám nabízí teplé i studené tóny a několik tvarů, od čtverečků po trojúhelníky, a velikostí

KREUL nalepovací akrylové štrasové kamínky     KREUL akrylové štrasové kamínky     KREUL akrylové kameny

Přejeme vám hodně zábavy a mnoho krásných barevných výtvorů! 

Řadit podle: Výchozí řazení / Řadit dle ceny /

1 2 3 4 5