Učení tvorbou

Pusťte se do učení tvořením! Zn. bude to bavit velké i malé.

Učení tvorbou

Středa, 25. květen 2022

Všichni to známe - učení je otrava, mnohdy jak pro děti, tak i pro rodiče. Ale nemusí to tak být, máme pro vás pár tipů, jak na učení tvorbou! Takže se společně s dětmi nejen zabavíte klidně na několik hodin, ale i je něco nového naučíte. Třeba první počítání, barvičky nebo zavazování tkaniček. A stačit vám bude pár věcí, které najdete doma a pár, které koupíte u nás na e-shopu. Pojďme na to!

Zavazování tkaniček

Budete potřebovat:

Postup: Z kusu kartonové krabice si vystřihněte dva ovály a pomocí popisovače dokreslete boty (jak budou vypadat necháme na vás a vaší ratolesti). Pro díry na tkaničky využijte děrovačku nebo ostré nůžky. Provlékněte tkaničku a společně s dětmi se můžete naučit jak postupné provlékání tkaniček, tak jejich zavazování

Učení barviček

Budete potřebovat:

Postup: Na papír nakreslete housenku, kdy její tělíčko se skládá z koleček, která pastelkami nebo fixkami vybarvěte barvičkami podle toho, jaké jste si zvolili barevné bambulky. Společně s dětmi pak pomocí lepidla nalepte barevné bambulky tak, aby odpovídali barvám tělíčka housenky. Bambulky ale lepit taky nemusíte, stačí je pokládat tam, kam patří a hru tak můžete opakovat.

Počítání a barvy

Budete potřebovat:

Postup: Vezměte si libovolný počet špachtlí a každou postupně očíslujte pomocí barevných fixů. Každá špachtle by měla mít své číslo a barvu. Společně s dětmi potom na špachtle přilepte tolik bambulek v určené barvě, kolik jich tam má být. Špachtle potom nevyhazujte, můžete je používat na opakování počítání.

Veselá zvířátka

Šneček ze šišky

Budete potřebovat:

Postup: Využijte procházku v přírodě na to, abyste nasbírali šišky. Z jedné takové si můžete s dětmi vytvořit veselého šnečka. Hlavičku vystřihněte z kusu kartonové krabice a lepidlem přilepte “růžky”, které vytvoříte z malých klacíků a barevných bambulek. Pomocí popisovače dokreslete obličej a místo jednoho nebo obou očíček můžete nalepit ty pohyblivé.

Motýl

Budete potřebovat:

Postup: Připravte si papír nebo kus kartonu. Doprostřed nalepte z bambulek tělíčko a hlavičku motýla. Můžete využít nalepovací očička a motýlý tykadla udělejte ze žinylkových drátků. Motýlí křídla pak dodělají vaše ratolesti svýma rukama - stačí jim dlaně natřít prstovými barvami v jejich oblíbené barevné kombinaci, obtisknout a nechat zaschnout.

Doufáme, že si tvoření společně s dětmi užijete a vzniknout tak jejich první umělecká díla. Budeme rádi, když se o ně s námi podělíte na našem Facebooku nebo Instagramu. Nezapomeňte, že při tvoření s dětmi byste měli vždy asistovat. Znáte to, někdy stačí chvilka nepozornosti a třeba nůžky zajedou někam, kam nemají. A pokud vás tvoření s dětmi bude bavit, mrkněte do naší celé sekce Vše pro tvoření s dětmi pro další tipy a nápady.

Související články

Tipy na DIY dárky pro nastávající maminky

Tipy na DIY dárky pro nastávající maminky

Nechte se inspirovat a vytvořte originální DIY dárky pro nastávající maminku!

Číst více

Ema má mísu, máma v ní má korálky

Ema má mísu, máma v ní má korálky

aneb učte se nejen se svým prvňáčkem kreativní formou abecedu a tvořte spolu!

Číst více

Vytvořte si doplňky nejen pro miminka

Vytvořte si doplňky nejen pro miminka

Ozdobné klipy na dudlíky se jménem vaší ratolesti, silikonové kojící korále nebo krásné řetězy do kočárků - tyto praktické šperky rozvíjí nejen motoriku. Chcete vědět, proč jsou stále více populární?

Číst více

Vše skladem je ihned k odeslání
Možnost vyzvednutí v Praze v den objednávky
Nejširší síť korálkových prodejen v ČR
Zvýhodněná cena pro větší balení

Ověřeno našimi zákazníky
99 % zákazníků nás doporučuje
z celkem 5 806+ recenzí - zobrazit vše

Ověřený zákazník
Středa, 22. Červen 2022

100%

Všechno OK

Ověřený zákazník
Středa, 22. Červen 2022

100%

Vždy dokonalé.

Ověřený zákazník
Sobota, 18. Červen 2022

100%

Jsem stálý zákazník. Vždy vše v pořádku, přehledná internetová nabídka.