Oranžová inspirace

Inspirujte se k tvoření oranžových šperků a zapojte se do soutěže až o 500 Kč.

Oranžová inspirace

Sobota, 2. říjen 2021

Výherci oranžové výzvy v roce 2021:

Všechny výherní příspěvky minulého roku najdete v tomto článku.

 

A kde hledat inspiraci? 

Oranžová barva je na evropském a americkém kontinentu nejčastěji spojována s ohněm, energií, zábavou s lehkým nádechem nebezpečí a jedná se také o národní barvu Nizozemska. V Asijských náboženstvích představuje oranžová svatou barvu, kterou oblékají mniši i sádhuové nebo-li vysoce postavení svatí muži. Vnímání oranžové barvy se tak velmi liší napříč kulturami.

Jedno ale platí pro oranžovou barvu všude na světě - jedná se o barvu výraznou, takže pokud svůj outfit doplníte stylovým oranžovým šperkem, budete nepřehlédnutelní. To samé platí pro oranžové dekorace, které mohou krásně zútulnit váš domov a zvláště v těchto měsících mohou dodat vašemu bydlení ten správný podzimní nádech.

Zároveň s přibývajícími chladnými a tmavými večery říjen přímo svádí k tvoření, které šlo mnohdy stranou kvůli teplým a prosluněným dnům. Máte to taky tak? :-)

Vraťme se ještě na chvilku k oranžové, jako k národní barvě Nizozemska. Věděli jste, že je tomu tak vzhledem k původu vládnoucí dynastie, jejíž předci pocházeli z Nasavsko-Oranžského rodu, který původně sídlil ve francouzském Orange. Z francouzštiny pochází i samotné pojmenování této barvy a zároveň pomeranče, úplně původně bylo však toto slovo převzato z arabského “narandž”.

Více o oranžové barvě a o tom, jak působí na lidskou psychiku jsme sepsali specializovaný článek, který si můžete přečíst zde.

Také se vám tahle energická barva líbí? Prohlédněte si třeba naši nabídku oranžových minerálů a noste kousek plamene stále u sebe. Přímo v kategorii drahých kamenů a minerálů najdete třeba jaspiskarneol, achát nebo sluneční kámen, a to hned v několika velikostech a tvarech.

Ty nejkrásnější podzimní dekorace můžete hravě vytvořit třeba za použití samotvrdnoucí hmoty v kombinaci s oranžovými barvami nebo se za dlouhých večerů můžete zabavit uzlíkováním macramé přízí či šňůr, které také nabízíme v mnoha odstínech oranžové

Najděte si ty správné komponenty pro váš oranžový projekt v této kategorii, kam jsme pro vás pro tento týden shromáždili všechny zlevněné položky!

Určitě ale prozkoumejte i sekci návodů a inspirace. Třeba objevíte tu pravou kombinaci pro váš originální výtvor v oranžové barvě. Tak teď už víte všechno a můžete se pustit do tvoření a my se opravdu těšíme na Vaše výtvory! <3

Pokud se budete svými oranžovými doplňky chlubit na sociálních sítích, potěší nás, když fotku označíte #vyzvaodkoralku a #inspiraceodkoralku.

Související články

Vše skladem je ihned k odeslání
Možnost vyzvednutí v Praze v den objednávky
Nejširší síť korálkových prodejen v ČR
Zvýhodněná cena pro větší balení

Ověřeno našimi zákazníky
99 % zákazníků nás doporučuje
z celkem 5 806+ recenzí - zobrazit vše

Ověřený zákazník
Úterý, 28. Červen 2022

100%

Vždy je vše OK.

Ověřený zákazník
Středa, 22. Červen 2022

100%

Všechno OK

Ověřený zákazník
Středa, 22. Červen 2022

100%

Vždy dokonalé.