Oranžová inspirace

Inspirujte se k tvoření oranžových šperků a zapojte se do soutěže až o 500 Kč.

Oranžová inspirace

Sobota, 2. říjen 2021

Milé korálkářky, milí korálkáři, 

listí na stromech se už barví do oranžova a to by nebylo, abychom se s ním nedokázali sladit! Právě proto vyhlašujeme pro říjen oranžovou výzvu, v rámci které nám můžete ukázat své  šperky a dekorace v oranžových tónech, a zapojit se tak do soutěže o bezva korálkové ceny!

Stačí nám na Facebooku nebo Instagramu poslat do zprávy fotku vašeho výtvoru nebo ho sdílet pod tento příspěvek. I tento měsíc vybere jeden člen našeho týmu 3 vítěze. Pravidla najdete zde.

Dva se můžou těšit na balíček korálků a vítěz měsíce na poukázku 500 Kč na nákup korálků dle svého výběru.

A kde hledat inspiraci? 

Oranžová barva je na evropském a americkém kontinentu nejčastěji spojována s ohněm, energií, zábavou s lehkým nádechem nebezpečí a jedná se také o národní barvu Nizozemska. V Asijských náboženstvích představuje oranžová svatou barvu, kterou oblékají mniši i sádhuové nebo-li vysoce postavení svatí muži. Vnímání oranžové barvy se tak velmi liší napříč kulturami.

Jedno ale platí pro oranžovou barvu všude na světě - jedná se o barvu výraznou, takže pokud svůj outfit doplníte stylovým oranžovým šperkem, budete nepřehlédnutelní. To samé platí pro oranžové dekorace, které mohou krásně zútulnit váš domov a zvláště v těchto měsících mohou dodat vašemu bydlení ten správný podzimní nádech.

Zároveň s přibývajícími chladnými a tmavými večery říjen přímo svádí k tvoření, které šlo mnohdy stranou kvůli teplým a prosluněným dnům. Máte to taky tak? :-)

Vraťme se ještě na chvilku k oranžové, jako k národní barvě Nizozemska. Věděli jste, že je tomu tak vzhledem k původu vládnoucí dynastie, jejíž předci pocházeli z Nasavsko-Oranžského rodu, který původně sídlil ve francouzském Orange. Z francouzštiny pochází i samotné pojmenování této barvy a zároveň pomeranče, úplně původně bylo však toto slovo převzato z arabského “narandž”.

Více o oranžové barvě a o tom, jak působí na lidskou psychiku jsme sepsali specializovaný článek, který si můžete přečíst zde.

Také se vám tahle energická barva líbí? Prohlédněte si třeba naši nabídku oranžových minerálů a noste kousek plamene stále u sebe. Přímo v kategorii drahých kamenů a minerálů najdete třeba jaspiskarneol, achát nebo sluneční kámen, a to hned v několika velikostech a tvarech.

Ty nejkrásnější podzimní dekorace můžete hravě vytvořit třeba za použití samotvrdnoucí hmoty v kombinaci s oranžovými barvami nebo se za dlouhých večerů můžete zabavit uzlíkováním macramé přízí či šňůr, které také nabízíme v mnoha odstínech oranžové

Najděte si ty správné komponenty pro váš oranžový projekt v této kategorii, kam jsme pro vás pro tento týden shromáždili všechny zlevněné položky!

Určitě ale prozkoumejte i sekci návodů a inspirace. Třeba objevíte tu pravou kombinaci pro váš originální výtvor v oranžové barvě. Tak teď už víte všechno a můžete se pustit do tvoření a my se opravdu těšíme na Vaše výtvory! <3

Pokud se budete svými oranžovými doplňky chlubit na sociálních sítích, potěší nás, když fotku označíte #vyzvaodkoralku a #inspiraceodkoralku.

Související články

5 tipů na vánoční dárky, které zvládne vyrobit opravdu každý

5 tipů na vánoční dárky, které zvládne vyrobit opravdu každý

Události posledních dvou let změnili způsob, kterým většina z nás kupuje vánoční dárky. Místo toho, abychom během celého podzimu průběžně bloumali po obchodech a hledali, čím bychom našim blízkým udělali radost, teď většinu vyřešíme na pár kliků. Ale není to škoda?

Číst více

Stříbrná a zlatá inspirace

Stříbrná a zlatá inspirace

Inspirujte se k tvoření stříbrných a zlatých šperků a zapojte se do soutěže až o 500 Kč.

Číst více

Co nadělit pod stromeček tvořicům?

Co nadělit pod stromeček tvořicům?

Chcete pod stromečkem vidět rozzářené oči někoho, o kom víte, že rád tvoří, ale vy sami se v tom nevyznáte ani za mák? Připravili jsme pro vás pár tipů, se kterými nikdy netrefíte vedle!

Číst více

Vše skladem je ihned k odeslání
Možnost vyzvednutí v Praze v den objednávky
Nejširší síť korálkových prodejen v ČR
Zvýhodněná cena pro větší balení

Ověřeno našimi zákazníky
98 % zákazníků nás doporučuje
z celkem 5 645+ recenzí - zobrazit vše

Ověřený zákazník
Pátek, 3. Prosinec 2021

100%

velký výběr komponentů pro tvoření

+ velký výběr komponentů pro tvoření

Ověřený zákazník
Čtvrtek, 2. Prosinec 2021

100%

Nakupuji zde často a vždy jsem velmi spokojená. Výběr, ceny, rychlost dodání jsou naprosto super. Zboží vždy dobře zabaleno. Mohu jen doporučit.

Ověřený zákazník
Čtvrtek, 2. Prosinec 2021

100%

Rychlé dodání a kvalitní výrobky. Určitě doporučuji.

+ Rychlost