Malování velikonočních vajíček 6x jinak

Dochází vám nápady na barvení a malování vajíček? Nelamte si hlavu, máme pro vás 6 jednoduchých návodů.

Malování velikonočních vajíček 6x jinak

Pondělí, 28. březen 2022

Velikonočních tradic je hodně, ale kdybychom si měli vybrat jednu jedinou, kterou dodržet, bude to malování vajíček. To totiž může být pořádně kreativní a přitom nevyžaduje žádné velké umělecké sklony a příliš mnoho času. A navíc je to skvělá aktivita pro celou rodinu ;)

Připravili jsme si pro vás 6 tipů na malování vajec, pro které vám stačí pár základních pomůcek a jedno volné odpoledne ;)

Vajíčky s glittery

Potřeby:

Postup:

Štětcem naneseme tenkou vrstvu lepidla Art Potch po celém povrchu vejce nebo pouze tam, kde chceme, aby se třpytky uchytily. Poté vezmeme nádobku se třpytkami a jemně poklepem sypeme na vajíčko. Když pokryjeme požadovanou část, necháme zaschnout.

Vajíčka s glitter pastou

Potřeby:

Postup:

Glitter pasta v sobě obsahuje už i lepidlo a je to tak rychlejší způsob jak vytvořit vajíčka se třpytkami. Nanášíme ji štětcem. Pasta je hustá a tak si můžeme hrát s vrstvením a vytvořit tak na povrchu vajíčka zajímavou strukturu.

Malovaná vajíčka

Potřeby:

Postup:

Pomocí štětcového popisovače můžeme na vajíčkách vytvořit jakékoliv umělecké dílo. Nejjednodušší jsou kytičky, které pár tahy zvládnou i menší děti.

Mramorovaná vajíčka

Potřeby:

Postup:

Do nádoby s vodou kapeme střídavě mramorovací barvy v požadované barevné kombinaci, dokud není vodní plocha téměř celý obarvená. Špejlí nebo špachtlí jemně zamícháme, abychom docílili mramorového vzoru. Vyfouknuté vejce si dáme na špejli a ponoříme do nádoby a poté pomalu vytáhneme, aby se na vejce uchytila barva. Následně ho položíme někam na suché místo, kde může přebytečná voda a barva okapat a vejce uschnout.

Vajíčka foukacími fixy

Potřeby:

Postup:

Připravíme si zakrytou pracovní plochu. Pomocí foukacích fix naneseme na vajíčka barvu v požadovaném množství. Počkáme, až barva úplně zaschne a poté pomocí černého decorpenu nakreslíme jednoduchými liniemi květiny, zvířátka nebo cokoliv, co se nám líbí.

Macramé vajíčka

Potřeby:

Postup:

Nahřejeme si tavnou pistoli. Uděláme si malou tečku lepidlem na vrch vajíčka, abychom si uchytili konec macramé příze. Poté postupně lepíme přízi dokola.

Těšíme se na vaše velikonoční výtvory a pokud nemáte vajíček dost, mrkněte na našich 5 tipů na zápichy do květináčů ve tvaru velikonočních vajíček nebo do sekce Návody & Inspirace, kde najdete spoustu jarních návodů.

Související články

Velikonoční zajíček 6x jinak

Velikonoční zajíček 6x jinak

Velikonoce mají mnoho symbolů. Malovaná vajíčka, pomlázka, beránek nebo velikonoční zajíček. A právě na zajíčka jsme se zaměřili v tomto článku, ve kterém přinášíme 6 tipů a návodů na zajíčky, kteří přinesou Velikonoce až k vám domů. 

Číst více

Náramky pro štěstí

Náramky pro štěstí

I když je štěstí muška jenom zlatá, věří se, že existují způsoby, jak si zajistit jeho přízeň. A co si budeme povídat, to by se nám všem teď mohlo docela hodit. Nebudeme fušovat do řemesla terapeutům a jejich technikám přenastavení mysli. Máme své vlastní způsoby. Pustíme se do tvoření!

Číst více

Velikonoční vajíčka 5x jinak

Velikonoční vajíčka 5x jinak

Máte na velikonoce na stole osení? Co si ho letos zkrášlit vlastnoručně vyrobenými vajíčkovými zápichy?! Jsou ze samotvrdnoucí hmoty a můžete je klidně vyrábět i s malými pomocníky.

Číst více

Vše skladem je ihned k odeslání
Možnost vyzvednutí v Praze v den objednávky
Nejširší síť korálkových prodejen v ČR
Zvýhodněná cena pro větší balení

Ověřeno našimi zákazníky
99 % zákazníků nás doporučuje
z celkem 5 806+ recenzí - zobrazit vše

Ověřený zákazník
Pondělí, 16. Květen 2022

100%

Možnost objednávat přes e-shop mi vyhovuje. V klidu si vyberu, promyslím si a pak objednám. Mohu několikrát změnit.

Ověřený zákazník
Pondělí, 16. Květen 2022

100%

Jako vždy, všechno na 1*. Eshop, do kterého se vždy ráda vracím.

+ skvělý výběr

+přehledný eshop

+rychlost

+milá obsluha na prodejně

Ověřený zákazník
Sobota, 14. Květen 2022

100%

Velká spokojenost