Aukce již vypukla

Už v pondělí 21. listopadu vypukla dlouho očekávaná aukce motýlích šperků na podporu organizace DEBRA ČR, z.ú. Více o našem úsilí se dozvíte v článku.
Aukce již vypukla

Úterý, 22. listopad 2016

Zatímco se dražba úspěšně rozjíždí, korálkářky ze spolku Společnýma rukama s napětím sledují každý příhoz. Samotná aukce je však vrcholem celého projektu „Motýlci pro DEBRA ČR,“ který obnášel spoustu úsilí. Pojďme se spolu s Monikou Otmílií Kašparovou poohlédnout, co vše se událo do chvíle, kdy byla dražba oficiálně spuštěna.

11     13  

Myšlenka na další dobročinný projekt skupiny Společnýma rukama se v našem kruhu začala objevovat již počátkem jara. Po vzoru loňského roku byly naše plány velkorysé – opět vytvořit jedno unikátní dílo sestavené z jednotlivých prvků vytvořených každou z nás. Ne vše se však jevilo příznivě – s největší pravděpodobností bychom nestihly takový projekt dovést do konce ještě v aktuálním roce. Zkrátka a dobře, vše bylo nutné nejprve důkladně promyslet. Jak se říká – dvakrát měř a jednou řež.

Jedním z oříšků bylo shodnout se na konkrétní organizaci, kterou výsledek našeho snažení podpoří. Padaly různé názory, když však byla nastíněna DEBRA ČR, všechny jsme se shodly, že se jedná o dobrý nápad. Cílem bylo propojit aktuální projekt s vybranou organizací i tematicky, motýlí tematika byla jasnou volbou. A s ní i výtvarná stránka projektu - bude lepší, rozletí-li se motýlci do více koutů, než vytvořit jednoho byť velkého, ale samotného motýla.

1     2

V červnu tedy oficiálně započala příprava. Všechny dámy z naší skupiny se vyjádřily, zdali se chtějí tohoto projektu zúčastnit, a poté již nic nebránilo začít tvořit motýlky z materiálu od Korálky.cz. Čas na zhotovení a zaslání šperků na sběrné místo u jedné z nás byl od 5. července do 13. září.

Nespočet hodin na tvoření korálkové krásy, bylo vlastně to nejmenší. Jedná se totiž o činnost, která je pro nás všechny velkou láskou. Tím to však nekončilo. Šperky bylo třeba profesionálně nafotit. Focení proběhlo 7. října a ujala se jej Lucie Baldé, která s námi spolupracuje již od počátku projektu Společnýma rukama.

LucieSvobodová_náhrdelník1     VeronikaIndráková_sponka1

Jakmile byly fotografie hotové, pustila se Tamara Procházková do tvorby propagačního plakátu, letáčků a banneru. Když byly tyto na světě, mohly jsme je spolu se šperky roznést do partnerských prodejen, kde si je lze naživo prohlédnout až do samého konce aukce. Jedná se o galerii Valér v Karlíně, BJ Shop v pražské Lucerně a prodejnu Korálky.cz na Praze 7. A tím odstartovala propagační kampaň. Každá z nás se snažila na motýlky upozornit, kde se dalo.

Jeví se to jako hračka, ale všechna organizace zabrala spoustu času a někdy taky nervů. Součástí bylo i oslovování médií a bloggerek, což si vzaly na starost všechny členky projektu. Pravidelná aktualizace webu a facebookových stránek, spousta článků, zveřejňování fotografií, focení šperků a natáčení videoklipu s vlogerkou Mary Aušovou a další nezbytnosti. V neposlední řadě také technické spuštění dražby, o které se postarala Julie Piliarová. A věřte, že to už zase taková zábava nebyla. :)

7     8

9     10

Z naší strany jsme vydaly maximum. Nyní už je to jen na Vás – dražitelích. Držme si palce, ať se úplně všichni motýlci rozletí ke svým novým majitelům. Udělají tak radost nejen jim, ale i těm, komuž pomáhají – klientům organizace DEBRA ČR - pacientům s nevyléčitelným onemocněním lidově zvaným „nemoc motýlích křídel.“ Loni se nám pro paní Petru a její postižené děti podařilo vydražit šperky ve výši 16 365 Kč,-. Dalších 10 tisíc korun pak věnovali naši dvorní dodavatelé materiálu – firma Korálky.cz. Doufáme, že výtěžek z letošní aukce tuto částku minimálně vyrovná.

Myslíme si, že motto této organizace mluví za vše: „Pomáháme lidem s nemocí motýlích křídel prožít co nejvíce a trpět přitom co nejméně“.

Související články

Učení tvorbou

Učení tvorbou

Pusťte se do učení tvořením! Zn. bude to bavit velké i malé.

Číst více

Jesmonite + pryskyřice = VSL

Jesmonite + pryskyřice = VSL

Už jste si osahali tvorbu s licí hmotou Jesmonite a mramorový efekt vás přestává bavit? Máme po vás řešení! Zkuste zkombinovat Jesmonite a epoxidovou pryskyřici. Slibujeme, že z toho bude Velmi Slibné Lití!

Číst více

Tip na luxusní dárek ke Dni matek

Tip na luxusní dárek ke Dni matek

Pouze do rozdání zásob máte možnost získat luxusní přívěsek SWAROVSKI, který se již nedá koupit!

Číst více

Vše skladem je ihned k odeslání
Možnost vyzvednutí v Praze v den objednávky
Nejširší síť korálkových prodejen v ČR
Zvýhodněná cena pro větší balení

Ověřeno našimi zákazníky
99 % zákazníků nás doporučuje
z celkem 5 806+ recenzí - zobrazit vše

Ověřený zákazník
Čtvrtek, 26. Květen 2022

100%

Vše OK. Mohu jen doporučit.

Ověřený zákazník
Středa, 25. Květen 2022

100%

Potěšila zpráva od pana ředitele s výzvou k napsání zprávy, pokud by něco nebylo v pořádku.

+ Rychlost dodání, vše přišlo krásně zabalené, v pořádku

Ověřený zákazník
Pondělí, 23. Květen 2022

100%

Doporučuji