Aukce již vypukla

Aukce již vypukla 22.11.2016
Už v pondělí 21. listopadu vypukla dlouho očekávaná aukce motýlích šperků na podporu organizace DEBRA ČR, z.ú. Více o našem úsilí se dozvíte v článku.

Zatímco se dražba úspěšně rozjíždí, korálkářky ze spolku Společnýma rukama s napětím sledují každý příhoz. Samotná aukce je však vrcholem celého projektu „Motýlci pro DEBRA ČR,“ který obnášel spoustu úsilí. Pojďme se spolu s Monikou Otmílií Kašparovou poohlédnout, co vše se událo do chvíle, kdy byla dražba oficiálně spuštěna.

11     13  

Myšlenka na další dobročinný projekt skupiny Společnýma rukama se v našem kruhu začala objevovat již počátkem jara. Po vzoru loňského roku byly naše plány velkorysé – opět vytvořit jedno unikátní dílo sestavené z jednotlivých prvků vytvořených každou z nás. Ne vše se však jevilo příznivě – s největší pravděpodobností bychom nestihly takový projekt dovést do konce ještě v aktuálním roce. Zkrátka a dobře, vše bylo nutné nejprve důkladně promyslet. Jak se říká – dvakrát měř a jednou řež.

Jedním z oříšků bylo shodnout se na konkrétní organizaci, kterou výsledek našeho snažení podpoří. Padaly různé názory, když však byla nastíněna DEBRA ČR, všechny jsme se shodly, že se jedná o dobrý nápad. Cílem bylo propojit aktuální projekt s vybranou organizací i tematicky, motýlí tematika byla jasnou volbou. A s ní i výtvarná stránka projektu - bude lepší, rozletí-li se motýlci do více koutů, než vytvořit jednoho byť velkého, ale samotného motýla.

1     2

V červnu tedy oficiálně započala příprava. Všechny dámy z naší skupiny se vyjádřily, zdali se chtějí tohoto projektu zúčastnit, a poté již nic nebránilo začít tvořit motýlky z materiálu od Korálky.cz. Čas na zhotovení a zaslání šperků na sběrné místo u jedné z nás byl od 5. července do 13. září.

Nespočet hodin na tvoření korálkové krásy, bylo vlastně to nejmenší. Jedná se totiž o činnost, která je pro nás všechny velkou láskou. Tím to však nekončilo. Šperky bylo třeba profesionálně nafotit. Focení proběhlo 7. října a ujala se jej Lucie Baldé, která s námi spolupracuje již od počátku projektu Společnýma rukama.

LucieSvobodová_náhrdelník1     VeronikaIndráková_sponka1

Jakmile byly fotografie hotové, pustila se Tamara Procházková do tvorby propagačního plakátu, letáčků a banneru. Když byly tyto na světě, mohly jsme je spolu se šperky roznést do partnerských prodejen, kde si je lze naživo prohlédnout až do samého konce aukce. Jedná se o galerii Valér v Karlíně, BJ Shop v pražské Lucerně a prodejnu Korálky.cz na Praze 7. A tím odstartovala propagační kampaň. Každá z nás se snažila na motýlky upozornit, kde se dalo.

Jeví se to jako hračka, ale všechna organizace zabrala spoustu času a někdy taky nervů. Součástí bylo i oslovování médií a bloggerek, což si vzaly na starost všechny členky projektu. Pravidelná aktualizace webu a facebookových stránek, spousta článků, zveřejňování fotografií, focení šperků a natáčení videoklipu s vlogerkou Mary Aušovou a další nezbytnosti. V neposlední řadě také technické spuštění dražby, o které se postarala Julie Piliarová. A věřte, že to už zase taková zábava nebyla. :)

7     8

9     10

Z naší strany jsme vydaly maximum. Nyní už je to jen na Vás – dražitelích. Držme si palce, ať se úplně všichni motýlci rozletí ke svým novým majitelům. Udělají tak radost nejen jim, ale i těm, komuž pomáhají – klientům organizace DEBRA ČR - pacientům s nevyléčitelným onemocněním lidově zvaným „nemoc motýlích křídel.“ Loni se nám pro paní Petru a její postižené děti podařilo vydražit šperky ve výši 16 365 Kč,-. Dalších 10 tisíc korun pak věnovali naši dvorní dodavatelé materiálu – firma Korálky.cz. Doufáme, že výtěžek z letošní aukce tuto částku minimálně vyrovná.

Myslíme si, že motto této organizace mluví za vše: „Pomáháme lidem s nemocí motýlích křídel prožít co nejvíce a trpět přitom co nejméně“.

Komentáře

Buďte první kdo vloží komentář k tomuto článku.

Vkládat komentáře mohou jen přihlášení uživatelé. Prosím přihlaste se nebo se registrujte.