Art Clay Silver

Art Clay Silver Máte rádi stříbro a stříbrné šperky? Nenacházíte přesně takové kousky, jaké byste si přáli? Nezoufejte právě pro vás je tu inovativní šperkařský materiál Art Clay Silver. Vlastnoruční výroba stříbrných šperků nebyla nikdy jednodušší. Hmoty Art Clay jsou zcela zdravotně nezávadné a jsou určené pro všechny věkové kategorie. Po vytvarování, vypálení a vyleštění se Art Clay hmoty promění v nádherný výrobek z čistého stříbra o ryzosti 999/1000.

V Japonsku se myslí ekologicky

Art Clay byla vyvinuta ekologicky smýšlející japonskou firmou Aida Chemical Industries Co., Ltd., jejíž hlavní činností je recyklace drahých kovů. Před více než 30 lety se začala firma zabývat možností využití vytěžených drahých kovů i v oblasti umění a kultury. Výsledkem jejich bádání je převratný materiál, který spojuje drahé kovy v práškové formě se speciálními pojivy a vodou, ve snadno tvarovatelnou výtvarnou hmotu.

Práci s Art Clay zvládne opravdu každý

Jednoduché techniky a jedinečný způsob zpracování usnadňují práci s tímto moderním šperkařským materiálem. Není potřeba mít speciální nářadí, pece, odlévací zařízení nebo profesionálně vybavenou dílnu. Šperk se dá vytvořit i doma, bez speciálních nástrojů a zařízení.

Art Clay - to jsou materiály, se kterými zvládnete vyrobit téměř všechno, na co si jen vaše umělecká mysl vzpomene. Modeluje se s ní podobně jako s keramickou hlínou. Můžete ji vtlačovat do formy, nanášet štětcem, vystřihovat nůžkami, vykrajovat, modelovat prsty, tvarovat kuchyňským náčiním nebo jemnými šperkařskými nástroji.
Od nápadu ke šperku z drahého kovu vás dělí pouhé 3 hodiny klidné práce. Art Clay lze snadno kombinovat s dalšími materiály jako jsou: smalt, barevné pryskyřice, perly, kameny, skleněné korálky nebo dřevo.

Art Clay Silver přívěsekArt Clay Silver přívěsek s minerályArt Clay silver náhrdelník s drahými kameny

Základní produkty Art Clay Silver:

S Art Clay Silver stříbrnou modelovací hlínou jsme si již seznámili. Nyní se podíváme, jak s hmotou správně pracovat.  Příprava šperku má několik fází. Vytvoření návrhu, samotné modelování, sušení, výpal a finální kartáčování a leštění, které teprve vytáhne lesk stříbra. Podrobný popis práce najdete u každého balíčku i v autorském návodu u šperků v Inspirační galerii.
U výpalu se na malý moment zastavíme. Zde máte několik možností.  Můžete použít smaltovou pícku, kde výpal trvá při teplotě 650°C 30 minut, plynový hořák nebo vařič. Na plynovém vařiči pracujeme za pomoci kovové nebo keramické rozptylovací mřížky a pečlivě hlídáme barvu. Stříbro se při vysokých teplotách může roztavit a zkapalnět. Pozná se to snadno – povrch vypalovaného předmětu se začne chovat jako rtuť, jako kapalina s lesklým a pohyblivým povrchem. V tu chvíli musíme předmět z ohně rychle stáhnout.
Art Clay Silver stříbrná modelovací hlína - je k dostání ve variantách 7g, 10g, 20g a 50g. Pro rozsáhlejší projekty či školení můžete využít větších balení: 10x5g, 10x7g nebo 10x10g.

Art Clay Silver hmotyArt Clay SilverArt Clay silver náhrdelník

Pro detailní kresbu, dekorace šperků, tvorbu dutých tvarů, korálků, ozdob na prstýnky, náramky nebo náhrdelníky doporučujeme využít Art Clay Silver (stříbrnou modelovací hlínu) ve stříkačce s hroty nebo bez hrotů. Stříbrná hlína ve stříkačkách má přizpůsobenou konzistenci, aby se s ní dobře pracovalo. Po nasazení výměnných hrotů je možné začít ihned pracovat. Nevypotřebovanou stříkačku s hrotem uchováváme v nádobce s vodou, tak, aby půlka hrotu byla vždy ponořena. Zamezíme tak nechtěnému zatvrdnutí hrotu a vyschnutí Art Clay.

Filigránový korálek z hmot Art Clay SilverArt Clay Silver náušnice - vyrobeno pomocí stříkaček

Art Clay Silver stříbrná pasta je tekutou formou Art Clay Silver hlíny. Stříbrnou pastu je možné po otevření rovnou nanášet a to vždy na materiály, které při vypalování mohou shořet. Pro tvoření doporučujeme vybírat menší listy stromů nebo okvětní lístky květin. Tuto univerzální hmotu můžete použít i na opravy šperků nebo lepení suchých částí stříbra 999/1000 k sobě.
Vybírat můžete ze dvou variant Art Clay Silver stříbrná pasta 10g nebo Art Clay Silver stříbrná pasta 20g. Na jeden projekt (dva listy) spotřebujete cca 5g pasty.

Art Clay Silver lístečkyArt Clay Silver brož

10 let praxe a zkušeností

Jana VeseláJmenuji se Jana Veselá a jsem zakladatelkou Ateliéru stříbra. Mým cílem bylo do názvu promítnout všechny mé tvůrčí aktivity, kurzy, workshopy a hmoty samotné, se kterými ráda pracuji. Modelovací stříbro mě zaujalo na první pohled. A tak jsem ke klasickým smaltům, se kterými jsem byla doslova srostlá od střední školy, přidala nový materiál – Art Clay Silver.

Tento materiál plní sny a umožňuje vytvářet šperky naprostým laikům i profesionálním šperkařům, dospělým i dětem. V ploše, v prostoru, s kameny, se smaltem i s korálky. Fantazii se meze nekladou. Klíčové totiž je, že šperk je možné vytvořit v relativně krátké době, bez velkých nároků na nástroje, vybavení a technické zázemí.

Pro všechny zájemce o neobvyklý materiál pořádám také kurzy, kde s každým pracuji velmi individuálně a všem dávám v předem vypsané technice dostatečně volnou ruku. Díky tomuto modelu si každý může tvořit podle svých zkušeností a nápadů svým vlastním tempem.

Mám radost, že mohu ukázat inovativní modelovací hlínu a práci s ní na Korálky.cz. Postupně budu připravovat praktické návody a postup pro další inspiraci. Doufám, že hmota udělá radost i dalším autorům. Protože práce s ní je jednoduchá, čistá, rychlá a výsledky mohou být skvělé.

www.janavesela.cz
www.fler.cz/atelier-stribra

Produkty této značky naleznete v těchto kategoriích zobrazit skrýt

Řadit podle: Výchozí řazení / Řadit dle ceny /

1 2