5 pomůcek, které vám pomůžou při korálkování

Korálkování je zábava a relax v jednom, ale občas se může stát, že se nám rokajlové korálky rozkutálejí po pokoji a je hned po zábavě. Chystáte se tvořit a chcete si práci usnadnit? Přinášíme vám tipy na pomůcky, které vám kreativní chvilku značně ulehčí!
5 pomůcek, které vám pomůžou při korálkování

Pátek, 19. únor 2021

Chcete se začít kreativně vyjadřovat, ale rádi byste se připravili na všechny nešvary, které vás mohou čekat? Ulehčíme vám hledání. Pojďme se rovnou podívat na pomůcky, se kterými se můžete setkat, a které vám mohou nejen usnadnit práci, ale při některých technikách se bez nich dokonce neobejdete. 

1) Bižuterní nůžky

Ať už se chystáte navlékat na elastomer, nylonové lanko, Shamballa šňůru nebo jen na nylonovou nit, bižuterní nůžky jsou esenciální pomůckou bez které se neobejdete.

Na odstřihnutí návlekového materiálu, se kterým chcete pracovat, můžete samozřejmě použít obyčejné nůžky, které máte doma. Doporučujeme však využít speciální bižuterní nůžky a to ze dvou důvodů – klasické nůžky mohou mít občas problém dostat se velmi blízko k uzlíku, bižuterní nůžky jsou však vytvořené tak, aby jste mohli střihnout přesně tam, kam potřebujete, a jak jen blízko potřebujete. Další výhodou je to, že jejich čepele jsou speciálně vytvořené na stříhání bižuterních návlekových materiálů a jsou tedy opravdu ostré. Určitě vám nemusíme připomínat, jak je občas těžké běžnými nůžkami ustřihnout i jen obyčejnou nit tak, aby se netřepila, jelikož nůžky používáme i na jiné domácí účely a nejsou tak ostré. Bižuterní nůžky s extra ostrými čepelemi jsou ideální na bižuterní práce a mají na sobě také ochranný kryt, který zajistí, že se o nůžky jinak neříznete.

DDE05176

2) Textilní podložka pro práci s korálky

Speciální textilní podložka se může zdát jako nadbytek, ale opak je pravdou. Především pokud jste milovníkem malých rokajlových korálků, pak představa, že je vysypete na stůl, abyste si utvořili představu, co chcete vyrábět, a rozutečou se vám do všech stran, není úplně lákavá. Textilní podložka je vyrobena z materiálu, který zajistí, že se vám korálky nepohnou z místa a vy je tak můžete snadno rozprostřít po stole nebo po jiné pracovní ploše a začít navlékat. Především pokud neradi používáte misky nebo pokud například potřebujete pro svůj výtvor vidět kresbu na korálku, pak je textilní podložka skvělým pomocníkem, který vám usnadní práci. Snadno ji přenesete kamkoliv ji potřebujete a můžete začít navlékat.

DDE01316

3) Úložný box na korálky

Tady není třeba dlouho vysvětlovat proč je plastový box na korálky velkou výhodou pokud se často kreativně vyjadřujete. Speciální plastové boxy mají zaklápěcí víko, takže se nestane, že by se vám korálky rozsypaly pokud je potřebujete někam přenést nebo převézt, také je můžete snadno rozdělit do několika přihrádek a mít tak přehled. Kromě toho je mnohem lepší korálky přesunout do boxu po tom co jste je všechny nespotřebovali než je znovu přesypávat do zipových sáčků a ty potom mít různě poházené po šuplících. Takto můžete všechny komponenty rychle a snadno najít na jednom místě, budete vědět, že jsou v bezpečí a vždy připraveny k použití.

DDE05419

4) Ploché ketlovací kleště

Ploché ketlovací kleště jsou nezbytnou součástí bižuterní dílny nejen pokud plánujete zařadit do svého „repertoáru“ šperky z řetízků. Použijete je nejen při technice ketlování, ale také jen při jednoduché práci s řetízky a spojovacími kroužky. Pokud si tedy chcete vytvořit jednoduchý šperk z hotového řetízku, na který pověsíte vámi vybraný přívěsek, budete potřebovat bižuterní kleště, díky kterým na přívěsek pověsíte spojovací kroužek a ten poté připevníte na řetízek. Využijete je však i při dalším tvoření jako jsou například různé dekorace, kde musíte ohýbat drátky. Jak při technice drátkování, tak při technice ketlování nebo jen při utahování spojovací kroužků doporučujeme rovnou přikoupit i kulaté ketlovací kleště

DSC08095

5) Kombinované ketlovací kleště

Kombinované ketlovací kleště s kulatými čelistmi vám pomohou při technice ketlování, drátkování a dalších technikách při kterých budete pracovat se silnějšími a tvrdšími návlekovými materiály jako jsou řetízky, dráty, ketlovací jehly a spojovací kroužky. Velkou výhodou těchto kleští je jejich prostřední část, která vám umožní uštípnout řetízek či drátek a následně použít kulaté čepele ke stočení ketlovací jehly nebo drátku podle vaší potřeby. Pryžové úchyty se postarají o to, aby vás při větším tlaku na kleště nebolely dlaně.

Jak už jsme zmiňovali výše, je ideální pořídit si je společně s plochými kleštěmi jako základ vaší dílničky. Často se vám totiž může stát, že musíte bižuterní komponent jedněmi kleštěmi přidržet, zatímco druhými jej budete opracovávat. Například jen jednoduché zavření a otevření spojovacího kroužku se mnohem snadněji dělá za pomocí dvou kleští, kdy jedněmi kroužek přidržíte a druhými jej opatrně otevíráte a zavíráte. 

DDE01653

Samozřejmě existuje spoustu jiných pomůcek, které vám značně usnadní práci, ty jsou však specifičtější a potřeba na konkrétní techniky a postupy. Pokud se chcete podívat na další pomůcky, které vám pomůžou, nezapomeňte se podívat do velké kategorie Bižuterní potřeby a literatura

S těmito pomůckami však neuděláte chybu, jelikož je budete používat při většině tvorby a často vám pomohou nejen před mozoly, ale také před prasknutými nervy. 

Jako vždy přejeme spoustu krásných výtvorů!

Související články

10 DIY dárků, které zaručeně potěší

10 DIY dárků, které zaručeně potěší

Nechte se inspirovat k tvorbě 10 (nejen) vánočních dárků, která zaručeně potěší a zvládne je vyrobit každý. 

Číst více

5 tipů na vánoční dárky, které zvládne vyrobit opravdu každý

5 tipů na vánoční dárky, které zvládne vyrobit opravdu každý

Události posledních dvou let změnili způsob, kterým většina z nás kupuje vánoční dárky. Místo toho, abychom během celého podzimu průběžně bloumali po obchodech a hledali, čím bychom našim blízkým udělali radost, teď většinu vyřešíme na pár kliků. Ale není to škoda?

Číst více

Stříbrná a zlatá inspirace

Stříbrná a zlatá inspirace

Inspirujte se k tvoření stříbrných a zlatých šperků a zapojte se do soutěže až o 500 Kč.

Číst více

Vše skladem je ihned k odeslání
Možnost vyzvednutí v Praze v den objednávky
Nejširší síť korálkových prodejen v ČR
Zvýhodněná cena pro větší balení

Ověřeno našimi zákazníky
98 % zákazníků nás doporučuje
z celkem 5 645+ recenzí - zobrazit vše

Ověřený zákazník
Středa, 8. Prosinec 2021

80%

Rychla reakce na objednavku

Ověřený zákazník
Úterý, 7. Prosinec 2021

100%

+ Rychle jednaní. Vše naprosto v pořádku.

Ověřený zákazník
Úterý, 7. Prosinec 2021

100%

Skvělý a rychlý nakup, moc doporučuji