10 zvířat pro štěstí

Podívejte se s námi blíže na to, co znamenají symboly zvířat. Doplňte svůj šperk talismanem, který vám přinese tu správnou energii.
10 zvířat pro štěstí

Středa, 25. září 2019

Najdete v atlase

Lidstvo od nepaměti doprovází talismany s podobiznami zvířat. Věřilo se, že se díky tomu na člověka přenese něco z jejich schopností. A co si budeme povídat, kdo by nechtěl mít sílu jako lev, sluch jako rys nebo oko jako sokol? 

Kočka

Kočka je už po tisíce let jedním z nejoblíbenějších zvířecích společníků. A to i navzdory tomu, že se nikdy nedá úplně zkrotit a vždy má svoji hlavu. Nebo možná právě proto?

V dávných dobách bývala kočka symbolem plodnosti. Jenže pak byla zavržena jako symbol pohanských božstev. Dokonce vše došlo tak daleko, že při čarodějnických procesech byly kočky upalovány společně s údajnými čarodějnicemi.  Brr, ještě že už je tahle doba za námi...

Dnes jsou kočky mazlíčkem, který z nás dokáže odčerpat negativní energii po náročném dni. Vždyť co může být lepšího, než vrnící klubko v klíně?

A pamatujte, černá kočka - dnešní symbol neštěstí, byla ve starém Egyptě tou nejposvátnější. Takže je jen na vás, co bude tento symbol znamenat právě ve vašem životě.

DSC01679

Visací náušnice pro správnou kočičí dámu. Máme pro vás návod na extravagantní náušnice se střapci.


Pes

"Pokud chceš zažít dokonalou lásku, bez předsudků, bez nároků, bez očekávání, tak si pořiď psa." Až tak se dá rozvinout známé rčení pes, přítel člověka

Ve starověkých bájích najdeme děsivého Kerbera, psa s mnoha hlavami, který hlídá vchod do podsvětí. Důležitá funkce... Ale pak to se psy šlo z kopce. V dobách křesťanství se se psi pojily jen ty nedobré věci - psí počasí, psí život, ani pes by si od něj kůrku nevzal. Pes tehdy symbolizoval nečistotu, krutost a ty nejnižší pudy. Jak jinak, když nevěřící psi byli všichni, kdo nestudovali bibli... Na opačném konci světa však bylo opačné vnímání. Feng-shui chápe psa jako symbol loajality, inteligence, cti a upřímnosti. Stejné hodnoty reprezentuje i v čínském horoskopu. 

Dnes už psa chápeme jako symbol věrnosti a přátelství až za hrob. Proto se často volí jako talisman ochránce či průvodce.

DSC01654

Inspirujte se návodem na jednoduchý ketlovaný náhrdelník z metrážového řetízku.


Želva

Pomalá, ale vytrvalá. Však každý známe Ezopovu bajku o tom, jak dopadl závod se zajícem. Pro svoji rozvážnost a dlouhověkost je želva symbolem moudrosti.

Po celém světě je však také symbolem náboženským i mytologickým. Podle starých legend spočíval celý svět právě na krunýři velké želvy (v Indii například věřili, že na tom krunýři stojí 4 sloni a až na nich svět). Například v afrických pohádkách jsou želvy ta nejchytřejší zvířata (jako naše liška podšitá).  Ve starém Řecku byla želva symbolem plodnosti a spojovala se s bohyní Afroditou. V Číně je želva jedním ze 4 strážců, společně s bílým tygrem, fénixem a drakem. Tolik funkcí na jednu želvu! Ještě že je také symbolem houževnatosti.

DSC01670

Kája nosí náušnice z kreolí. Vyrobit je je jednoduché, zvládnete to i vy!


Kolibřík

Křehký kolibřík je symbolem elegance. Duhové variace jeho peří nás nepřestanou udivovat. Domovem kolibříků je Amerika - od Alijašky až po Chille se objevují jejich různé druhy. Proto pronikli do mytologie mnoha amerických domorodých národů. Například Aztékové dávali svým zemřelým vládcům kolem krku balíček kolibřičích peříček. Věřili totiž, že válečníci se vracejí právě v podobě kolibříků.

Kolibřík umí létat všemi směry - i pozpátku nebo hlavou dolů. Aby přežil, musí se denně asi 50x napít nektaru květů. Proto často symbolizuje také sílu k překonávání životních těžkostí. Ale zároveň díky svému vzhledu pro různé kultury symbolizuje lásku, radost a šarm. Prostě ptáček k pohledání!

DSC01666

Vyrobte si extravagantní náušnice s krystaly SWAROVSKI, které jsou měňavé jako peří kolibříka.


Žába

Žába je obojživelník - je jí dobře ve vodě i na souši. Proto symbolizuje přizpůsobivost - když je překážka, přeskočí ji, když se objeví voda, plave a pokračuje v cestě dál. V čínské tradici je žába symbolem ženské energie jin. Díky tomu má jako talisman svému nositeli přinášet štěstí a hojnost.

Žabí poskakování vám může do života přinést radost i ve chvílích, kdy máte všeho moc. Podívejte se na žabku, poposkočte si a připomeňte si, že zase bude líp. A žabí kvákání? To nám může připomenout, jak důležité je komunikovat a nechat zaznít náš vlastní hlas.

DSC01924

Navlékněte si jednoduchý náramek s žabkou. Díky amazonitu a malachitu budete blíž klidné síle vody.


Vlaštovka

Vlaštovka je symbolem, který se často využívá v tradičním americkém stylu tetování Sailor Jerry. Pokud se objevily kolem lodi vlaštovky, bylo to znamením, že se blíží pevnina. Proto byly symbolem šťastného návratu. Když náhodou námořník během plavby zemřel, věřilo se, že se jeho duše vrací právě v podobě vlaštovky.

V našich zeměpisných šířkách na ni nahlížet jako na posla jara. Když se vrací ze svých afrických zimovišť, víme, že zima už je pryč. Proto symbolizuje naději a příchod šťastných dob.

DSC01675

Bojíte se tetování? Zapojte Sailor Jerry vlaštovky do svého šperku.


 

Bájná a pohádková zvířata

Kdo by neměl rád pohádky a fantazijní světy... Právě různá neobyčejná zvířata bývají často prostředkem, jak ukázat, že se popisovaný svět liší od toho našeho. Popusťte uzdu své fantazii a ozdobte si šperky stvořeními, které v zoologické zahradě jen tak nepotkáte.

Dinosaurus

Přiznejme si to, většinu nás v dětství potkalo dinosauří období. Ať už s Cestou do pravěku, Jurským parkem nebo Dinotopií. Některým z nás tahle láska ke chladnokrevným obrům zůstala až do pozdního věku. A proč ne? Dinosauři symbolizují velkolepost, sílu a dravost. 

DSC01632

Získejte pocit majestátnosti díky dinosauřímu talismanu.


Jednorožec

Kdo neviděl jednorožce, tak asi nevyšel poslední 2 roky z domu. Roztomilý koník s růžovým rohem a duhovou hřívou se na nás směje z oblečení, batohů i hrnečků. Proč se těší takové oblibě? Protože je roztomilý, barevný a huňatý. Je s ním sranda a nehrozí od něj žádné nebezpečí. Bohužel, unicorn už díky této popularizaci není nijak unikátní.

Jednorožec symbolizuje magii, kouzla a zázraky. Vidí ho jen ti, kdo mají čistá srdce a úmysly. Často proto bývá spojován s panenstvím. Podle legend pro něj fungovaly panny jako návnady - bylo možné jej ulovit pouze ve chvíli, kdy přišel k panně a položil jí hlavu do klína. Tento motiv můžeme vidět i v mnohých středověkých uměleckých dílech.

Protože se věřilo, že roh jednorožce čistí vodu a zbavuje jedů, byl symbolem dávných lékáren. Jen roh, který v nich byl jako talisman umístěný, patřil často narvalovi nebo nosorožci. Nebo nějakému podvodníkovi s kozími rohy...

U jednorožce nevíme, jestli je to kluk nebo holka. Můžeme vám ale prozradit, že v Salzburku mají v zámku vystaveného "jediného opravdového jednorožce" a je to klisna.

DSC01948

Roztomilý jednorožec může ozdobit i váš šperk. Například náramek z achátu a korálků SWAROVSKI.

 


Pegas

Pegas představuje symbol magické síly, vytrvalosti a rychlosti. Možná i proto si ho pro svůj název zvolil jeden z první českých mobilních operátorů. Mladší ročníky ani netuší... A o pegasově tricích v ikonickém 80´ bijáku Souboj titánů už vůbec ne.

Pegas je zvíře umělců - básníků, malířů i muzikantů. Na křídlech pegasů je svět svobodnějším a inspirativnějším místem. Kromě talentu pegas symbolizuje dobrosrdečnost a ochotu pomoci. Prostě doporučujeme pustit si Souboj titánů a podívat se na všechny jeho klady "v akci".

DSC01929

Vytrvalost pegasa k výrobě tohoto náramku potřebovat nebudete. Za 3 minuty je hotový. Jak na to?


Drak

Drak má tolik významů, že je tady ani nezvládneme vypsat. Záleží vždy na konkrétní kultuře, jak ho ve své mytologii zachycuje. Obecně se ale dá říct, že je drak symbolem síly a moudrosti. I když občas může být i hamižný a nevrlý...

V Číně drak symbolizuje kontrolu nad vodou - deštěm, tajfuny i povodněmi. Je symbolem síly a štěstí pro lidi, kteří si ho zaslouží. Naopak v Evropě je drak spojovaný spíše s pohádkami a fantasy příběhy. Evropský drak chrlí oheň a často si bere do zajetí princezny. Proto Čína upustila od záměru, aby byl drak maskotem pekingských olympijských her - "východní" drak je symbolem štěstí a prosperity, ten "západní" pak spíš  agresivity a lakoty.  A pak se v tom světě vyznejte...

DSC01643

Navlékněte si na elastomer náramek s dračím přívěskem, který doplníte lávou. Dokonalá ohnivá kombinace.

 

Související články

Jesmonite + pryskyřice = VSL

Jesmonite + pryskyřice = VSL

Už jste si osahali tvorbu s licí hmotou Jesmonite a mramorový efekt vás přestává bavit? Máme po vás řešení! Zkuste zkombinovat Jesmonite a epoxidovou pryskyřici. Slibujeme, že z toho bude Velmi Slibné Lití!

Číst více

Tip na luxusní dárek ke Dni matek

Tip na luxusní dárek ke Dni matek

Pouze do rozdání zásob máte možnost získat luxusní přívěsek SWAROVSKI, který se již nedá koupit!

Číst více

5 tipů na tvoření v růžové barvě!

5 tipů na tvoření v růžové barvě!

Vyzkoušejte jeden z těchto 5 návodů na tvoření v růžové barvě nebo vytvořte něco podle sebe a zapojte se do naší květnové tvořivé výzvy!

Číst více

Vše skladem je ihned k odeslání
Možnost vyzvednutí v Praze v den objednávky
Nejširší síť korálkových prodejen v ČR
Zvýhodněná cena pro větší balení

Ověřeno našimi zákazníky
99 % zákazníků nás doporučuje
z celkem 5 806+ recenzí - zobrazit vše

Ověřený zákazník
Úterý, 17. Květen 2022

100%

Velká nabídka produktů, dobré ceny, rychlé vyřízení objednávky.

Ověřený zákazník
Úterý, 17. Květen 2022

100%

Doporučuji

Ověřený zákazník
Pondělí, 16. Květen 2022

100%

Možnost objednávat přes e-shop mi vyhovuje. V klidu si vyberu, promyslím si a pak objednám. Mohu několikrát změnit.